Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: Miecho » 17 lut 2015, 19:28

Witam

Było już w kilku tematach poświęconych konkretnym modelom, ale zamieszczam tu bo to sprawa ogólna.

Potrzebuję zaczep kulowy do przyczepki samochodowej, jednoosiowa, waga ok 300kg, mieści się ok 1t piachu,ziemi. Będę ciągał głównie kompostowaną korę, traktor ma 22konie
Chcę na ramionach, a nie na stałe bo muszę ją podnosić/opuszczać i podpierać do za/wyładunku.
Czy "wieżyczka z fotki się nada? Wywalając tą część z wałkiem i nawiercając otwór pod kulę nie osłabię za bardzo tej ramki?
Na górę oczywiście rzymka, jeszcze szukam tulejek redukcyjnych 23-19(20)mm
wiezyczka_1.jpg
wiezyczka_1.jpg (53.78 KiB) Przejrzano 8334 razy
wiezyczka_2.jpg
wiezyczka_2.jpg (55.21 KiB) Przejrzano 8334 razy

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: jfry » 18 lut 2015, 00:15

To jest ramka mocowana na Tuz i łączona z wałkiem Pto,służąca do zaczepiania glebogryzarki bez zsiadania z traktorka.Oryginalna glebogryzarka do tego modelu ma odpowiedni zaczep,który bez problemu zatrzaskuje się łącząc glebogryzarkę z ramką w górnej części przy cofaniu traktorkiem.Następnie wystarczy unieść ramiona podnośnika i "pstryk" - zatrzaskują się dolne mocowania i sprzężony zostaje napęd od wałka.Szkoda trochę to psuć ,choć nie wydaje mi się,żeby Twoja glebogryzarka była od kompletu.Ale gbyby- to miałbyś z wypasem.
.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: k_sit » 18 lut 2015, 00:51

Szkoda zachodu pogniesz tą blachę . Zaczep powinien być na sztywno przy ciągniku na ramionach będzie podskakiwał { np przy cofaniu } . Jak masz przyczepę na kulę i kółko podporowe lekko podniosisz i odjazd >załadunek < i podczepiasz do transportu .

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: Miecho » 18 lut 2015, 18:07

jfry pisze:Szkoda trochę to psuć ,choć nie wydaje mi się,żeby Twoja glebogryzarka była od kompletu.
To nie jest do mojej glebki, dostałe dostałem aby sobie przerobić na widły do palet, ale mi bardziej potrzeba przemieszczać przyczepkę po gospodarstwie, nawet nie na drogę. Z ogrodu na pole 200-300m.

Nie wiem jak zrobić stały zaczep, ponieważ pod wałkiem mam takie kółko mocowane na 3 śruby - Serwis nazwał to "odmulaczem" :o :? jak będzie słabo chodził TUZ to mam odkręcić i tam chyba jest jakiś filtr. Niestety dookoła są wolne gwinty które można by było wykorzystać do mocowania stałego zaczepu haka.
Jutro zdejmę glebkę i to fotne, albo skorzystam z pomocy oferowanej przez k_sit.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: k_sit » 18 lut 2015, 20:03

Miecho widzisz jak serwis wie co tam prawdopodobnie jest.
Miecho pisze:Serwis nazwał to "odmulaczem"
. Niech kupujący się martwi " Pomalowany , olej wymieniony ? ,tj jak nowy"
czyli będzieś Pan zadowolony płacz i płać. Motto importera.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: petra » 23 lut 2015, 20:53

Krzysiek ma racje oceniając tak serwis i pracowników importera. Oto przykład z mojego "podwórka"
Po zakupie zauważyłem nie dokręcony korek chłodnicy więc go dokręciłem. Po uruchomieniu silnika i wjechaniu do garażu od razu zauważyłem że coś kapie na podłogę. Proste wytłumaczenie - odkręcony korek to brak ciśnienia w układzie chłodzenia i brak wycieku płynu. Prosta "naprawa" do sprzedaży.
Okazało się że przewód pompa - termostat ma maleńki przeciek i trzeba go było wymienić, ale po co, wystarczy odkręcić korek i kupujący nie zauważy wycieku!! Myślisz że to wymyślił właściciel ? Nie to mechanik "złota rączka" od siedmiu boleści! Przez taką głupotę psuje cały efekt przygotowania traktorka do sprzedaży. Co innego wpuszczenie odmy do kolektora ssącego - to już zwykłe oszustwo żeby ukryć wadę silnika wymagającego naprawy. A wystarczyło wymienić lub oczyścić zapieczone pierścienie i po krzyku. Stary przepracowany olej plus kilkanaście miesięcy postoju i pierścienie stoją.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: petra » 23 lut 2015, 20:58

Jeszcze jedno mi przyszło do głowy. Czy w tej ramce nie masz czasami wałka ze sprzęgłem do podłączania narzędzi? Miałbyś coś o czym pisał Piotr w innym dziale!
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Zaczep do przyczepy na 3 TUZ

Post autor: Miecho » 23 lut 2015, 21:26

Możliwe, ale mi jest to nieprzydatne. Hak do przyczepy będę dorabiał stały dolny, a to przyłącze przerobi się może na skrzynkę transportową? Chyba, że ktoś to potrzebuje to się wymienię 8-)

ODPOWIEDZ