Przyczepa do Iseki

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: petra » 31 lip 2014, 19:48

Witaj, że lepsza to nawet nie ma co mówić. Zaczep jest jak dla mnie "de best" i tylko szkoda że przy moim wozie nie ma czegoś podobnego. Też mam obrotowy ale ....bez porównania wykonanie. Zbieram materiały do przeróbki, ale takiego spawacza jak Twój Tata w mojej "wiosce" nie ma. Zamierzam zaadoptować zaczep holowniczy od dostawczaka i przyspawać rurkę w której będzie się obracał.
Pozdrawiam
Petra

Ps.
Marek ze swoją przyczepą ma godnego rywala.
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: Rav » 31 lip 2014, 20:06

Zaczep zrobiony jest z utwardzanej śruby i toczonego koła, było głęboko fazowane żeby spaw trzymał mocno. Jest na podkładkach sprężynujących - ma to amortyzować odrobinę przy ruszaniu i hamowaniu.
ps. daleko do mnie nie masz, a "spawacz" chętnie Ci pomoże wykonać taki zaczep :)

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: marekspectra » 31 lip 2014, 23:05

hehee ... Marka przyczepa to amatorszczyzna przy tej konstrukcji , czy Tomkowej (do jego Złamasa). Choć przyznaje, całkiem schludnie wygląda :) Przy okazji w poniedziałek porobię fotki . Bo dzisiaj były ostatnie prace i jest gotowa do jazdy. Brakujejej jeszcze trochę biżuterii ale Jest lato i mam inne ważniejsze roboty.


Rav - konstrukcja robi wrażenie - i na pweno nie jest pierwszą robioną przez Twojego Ojca :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: Rav » 13 sie 2015, 14:30

taka sytuacja :)Obrazek

reszta pojechała do cynkowni z końcem miesiąca powinna być znów na chodzie :)

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: marcinbg » 13 sie 2015, 19:38

zapowiada się piękna przyczepa jak z fabryki pozazdrościć Naprawdę i pogratulować pomysłowości tylko czy nie będzie za ciężka ???

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: Rav » 13 sie 2015, 21:15

za ciężka nie będzie ona już jakiś czas pracowała i to dość ciężkie rzeczy woziła, tylko nigdy nie było czasu jej rozmontować, wypiaskować, pomalować i ocynkować reszty :) ale wreszcie się doczekała na swoją kolej :P

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: marekspectra » 13 sie 2015, 23:34

Tak zrobiona bedzie prawdziwą perełką ! - Cieszy mnie taka robota.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: marcinbg » 14 sie 2015, 20:20

Ja jestem naprawdę zaskoczony czasem kiedy widzę takie własnej konstrukcji rzeczy jak dzisiaj można praktycznie wszystko tylko trzeba chęci i co najważniejsze umiejętności czego jak widać kolegom nie brakuje . Czy mógłbyś mniej więcej podać koszt materiału tak pi razy oko jeśli możesz jak nie to może napisz na PW. i jak jest jej mniej więcej waga jeśli już o tym mowa.
Pozdrawiam Marcin!

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: Rav » 14 sie 2015, 20:50

większość materiału to tzw odpad czyli stal pozagatunkowa a to gdzieś szew puszczał albo coś - praktycznie w cenie złomu. Największe koszty to siłownik, ośka, płyta na pakę, toczenia co niektórych elementów no i oczywiście ocynkowanie - ale zabij mnie nie pamiętam, była jak pisałem robiona już dawno. Na pewno będę mógł powiedzieć ile wyniosło cynkowanie jak odbierzemy elementy. Wagę powiem Ci jak złożymy do kupy - będę wywoził złom to się zważy całość :) Jeśli mój ojciec będzie pamiętał ile płacił za materiał to dopiszę.

marcinbg
Posty: 208
Rejestracja: 21 gru 2013, 13:59

Re: Przyczepa do Iseki

Post autor: marcinbg » 15 sie 2015, 17:08

Byłbym wdzięczny ale póki co zapowiada się piękny końcowy widok :D konieczne dokładne zdjęcia na koniec. :D

ODPOWIEDZ