OC przyczepy

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: OC przyczepy

Post autor: TadeuszB » 04 sty 2019, 14:16

Masz rację winnica co do policji. Natomiast pisze się tak jak stróż czy lekarz z małej litery.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: OC przyczepy

Post autor: lewan24pl » 04 sty 2019, 17:19

Sam mam kolegów z policji i tak się nazywa w skrócie psami tak samo piją pala kradną itp. policjant też człowiek.A co do świateł i oto to normalne tylko chodzi mi o to że te przepisy są durne i tyle dlaczego nie ma możliwości teraz zarejestrowania sam?A tak jak u mnie nie ma przeglądów na przyczepy czy traktory nie oznacza że mają być nie sprawne bo w razie kolizji czy wypadku sprawdzają wszystko i można do więzienia iść za niesprawny szprzet dlatego każdy wie i się pilnuje a i owszem są kowboje co mają to w d.. Ale Piska piękny kraj tylko patrzą dęby ściągnąć z ludzi kasę za wszystko Podam ci przykład tu szprzedaje auto czy kupując nowe nie chodzi się do urzędu bo wszystko wysyłkowo kupujesz auto wypełniasz wysyłasz i do dwóch tygodni masz w domu dowód zero chodzenia żadnych zastmranych znaczków stania w kolejkach i zmian tablic i ile kasy w kieszeni zostaje.A ty pięć dziesięć złotych i się zbiera a ludzie płaczą potem że wszystko drogie.A do policji nic nie mam tylko ty przewrażliwiony jesteś to tak samo jak na księdza mówią Batman i co z tego jakiś priblem.Tylko piszę to co uważam a ty się irtyujesz.Chidzilo mi o to że niby unia a przepisy wszędzie inne nawet jak czytałem post o rejestracji naszych maluchów to czeski film jedni rejestrują drudzy nie i bądź mądry a co do tego że biedny Polaczek z zagranicy to masz jakiś kompleks czy co.Jstes wolnym człowiekiem możesz robić co chcesz i wyjechać gdzie chcesz nikt ci nie broni wyjechać i zarabiać wiecej i zobaczyć inne życie także bez takich mi bo biedny nie jestem a wrócić chcem do kraju bo w domu najlepiej ok.Tylko ci którzy nie poznali innego życia komentują a ja tylko chciałem pokazać że są fajne i nie fajne przepisu i co nie chciał byś sam mieć tak że zrobisz sobie przyczepę światła hamulce żeby był albo kupujesz sobie trzy i nie musisz płacićextra,nawet w Belgii widziałem że tak samo jest a popytaj starszych kiedyś dawno temu bodajże w Polsce też tak było z przyczepami tylko ktoś sobie wymyślił że trzeba płacisz za to i tak zrobili.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Damien
Posty: 41
Rejestracja: 03 wrz 2016, 19:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: OC przyczepy

Post autor: Damien » 04 sty 2019, 17:48

Sory ale natłok obowiązków i dopiero teraz dorwałem komputer :-) ubezpieczyciel to PZU a kwota to 59 zł :-)ubezpieczałem samą przyczepkę (bez traktorka)

Damien
Posty: 41
Rejestracja: 03 wrz 2016, 19:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: OC przyczepy

Post autor: Damien » 04 sty 2019, 17:54

Za dodatkową opłatą było ubezpieczenie od wypadków (jeśli ktoś z niej spadnie itp) ubezpieczenie na rok, jako że nie posiada dowodu rejestracyjnego a zarazem tablic to pewnie jej nie można ciągnąć za samochodem, ale w razie kontroli policji jeśli będzie ciągnięta przez traktorek to zawsze można powiedzieć że "w ubezpieczalni" powiedziano że wystarczy tylko OC i dlatego tez takie wystawili :-)

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: OC przyczepy

Post autor: Balcerek » 06 sty 2019, 20:38

Cześć, przyglądam się dyskusji i zazdroszczę koledze z UK. Ten sam kontynent, ta sama UE ( jeszcze 😀) a u nas zawsze wszyscy świętsi od papieża.
Reasumując, mając ubezpieczenie traktorka i przyczepki (OC ) mając sprawne i dostosowane światła, mogę wyjechać na drogę publiczną ?

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: OC przyczepy

Post autor: TadeuszB » 06 sty 2019, 20:49

A znając życie policja coś znajdzie :) . Mogą dojść do wniosku że pojazd wolnobiezny nie moze ciągnąć po drodze publicznej przyczepy.

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: OC przyczepy

Post autor: Balcerek » 07 sty 2019, 20:10

Tu nie chodzi, żeby coś znaleźć. Konkretnie, czy ktoś może odpowiedzieć z pełną świadomością, wiedzą, wolno czy nie wolno wyjechać. Skoro mogę posiadając oc a nie mają przeglądu technicznego wyjechać na drogę publiczną traktorem, to biorąc to na logikę powinienem móc wyjechać zestawem wolnobieżnym ( traktorek+przyczepka)

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: OC przyczepy

Post autor: TadeuszB » 07 sty 2019, 20:18

Myślę że najlepiej spytać jednego i drugiego a nawet może i trzeciego policjanta, a to z powodu że drugi może inaczej zinterpretować.

Damien
Posty: 41
Rejestracja: 03 wrz 2016, 19:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: OC przyczepy

Post autor: Damien » 08 sty 2019, 21:52

Warto też popytać w towarzystwach ubezpieczeniowych, oni też wiedzą/powinni wiedzieć na co można sobie pozwolić mając samo OC, z rozmowy z pracownikiem PZU wywnioskowałem, że mając swoją przyczepkę (masa około 300 kg , jedna oś) nie muszę jej rejestrować tylko wystarczy samo OC, wiadomo światła, trójkąt muszą być ale fakt faktem na papierze tego nikt nie napisze

Balcerek
Posty: 40
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:13

Re: OC przyczepy

Post autor: Balcerek » 12 sty 2019, 19:09

A to dzisiejszy zakup, szkoda, że bez papiera, ale i tak jestem zadowolony.
https://photos.app.goo.gl/Cm2FGZdmaDSqWei9A

ODPOWIEDZ