Przyczepa leśna

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 26 lis 2018, 14:50

Panowie wpadł mi głupi pomysł do głowy żeby sobie takie coś zrobić,bo lubię spawać stukać pukać i coś tam stworzyć.
Plan jest taki na jednej osi bo na początku chciałem zrobić na dwóch na tym zawieszeniu wahadłowym ale za dużo kosztów bo gumy drogie a chciałem kupić taki zestaw a opony słabe ponieważ tylko 4ply i często się przebijają nawet kolec od jerzyny wchodzi w nią bo miałem kiedyś takie gumy
Obrazek
Ale drogo wychodzi więc chcem opony balonowki 100-75-15.3 i oś pod to.
A i widziałem takie coś to tylko przykład z neta
Obrazek
I pomyślałem sobie że szybciej by mógł rozładować ojciec sobie zamiast dwa razy załadować rozładować tylko czy to się sprawdzi taki wywrot.Oczywiscie chciał bym kiper na siłowniku.
Profil na ramę 80-40-3 i klinice z rury fi50-60
Także jakieś sugestie pomysły mile widziane, wasze pięć groszy napewno się przyda.
A wymiary to myślałem dl 2.80 max 3m plus dyszel
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Przyczepa leśna

Post autor: Gelo » 26 lis 2018, 16:35

Mi się marzy przyczepa ale z napędem. Na razie nie mam czasu na takie robotki ale przyszła zima coś pokminię.
Branson 4020

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 26 lis 2018, 18:07

No przydała by się ale chodzi o zgranie prędkości bo nie na każdym biegu można by było jechać tak sądzę.Trzeba wiedzieć jakie przełożenie na most rozmiar opon itp.Bo most to można kupić jest tego pełno tylko jak to zgrać później :o
A z tym kiprem panowie to co myślicie,dało by to egzamin żeby szybko rozładować.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 26 lis 2018, 19:30

Bydła się narobi, lepiej brać z przyczepy niż schylać się i podnosić z ziemi.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Przyczepa leśna

Post autor: emek650 » 27 lis 2018, 11:35

Kiedyś kombinowałem nad napędem przyczepy z hydrauliki, uruchamianym ręcznie ,rozdzielaczem, w razie potrzeby.
Kiper przydatny do szybkiego rozładunku, zrobił bym na pełnej ramie, tzn. zawias wywrotu na równi z końcem "paki", wtedy łatwiej pozbyć się ładunku, opcja nie dotyczy wywrotu ręcznego jak na fotce pow.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 27 lis 2018, 13:00

Bo myślałem że taki sposób jak na zdjęciu plus silownik.Bo w sumie z wywrotem to tak sobie tylko poyslaem było by sxybciej,a jakiegoś parcia nie mam na to że musi być bo wiadomo więcej materiału potrzeba siłownik i koszty rosną a chcem tak przed półtorabtysueca się zmieścić.max dwa
Bo wiadomo codziennie nie będzie używana.Nic skompletuje materiał zrobię jakiś swój projekcik i do dzieła w przerwie świątecznej
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Przyczepa leśna

Post autor: emek650 » 27 lis 2018, 18:32

Bo myślałem że taki sposób jak na zdjęciu plus silownik.
Myślisz żeby to miało sens?, w tym wykonaniu "paka" opada pod własnym ciężarem, wystarczy zwolnić blokadę na dyszlu.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 27 lis 2018, 19:10

Dlatego to tu wrzuciłem żeby po dyskutować na ten temat. Ponieważ mam w trochę czasu w pracy to przeglądam różne dziwne rzeczy i to mi jakoś utkwiło w pamięci więc znalazłem i wrzucilem.A chcemy zrobić i zrobię przyczepę do gałęziówki tylko jak by się wywracała to by było szybciej nie trzeba dwa razy podnosić.Trzeba pracować mądrze a nie ciężko :lol:
Bo z normalnym kiprem do tylu to nie ma problemu rame w prostokąt taką samą albo na trójkącie tylko tak zadałem pytanie czy ktoś coś może takie coś ma widział czy zda egzamin.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TomekK
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:29

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TomekK » 27 lis 2018, 19:45

Układ z osią po środku paki sprawdzi się tylko przy bardzo lekkim ładunku i na płaskim. Jakbyś chciał z czymś takim pod lekką nawet górkę podjechać, to środek ciężkości ładunku przestanie być na osi a znajdzie się za nią. Efekt będzie taki, że dyszel będzie chciał podnieść Ci holownik. Ręczne przeciąganie czegoś takiego to inny problem - podniesiesz trochę dyszel a dalej sam pójdzie - można zęby stracić...
Ja bym dawał oś kół i oś wywrotu gdzieś bliżej 2/3 długości "skrzyni" - będzie trzeba trochę siły do poderwania paki do wywrotu, ale przyczepa nie będzie szarpać tak traktorka na każdej nierówności. No i będzie niewielkie dociążenie kół traktorka.
Jeśli masz koncepcję jaka duża ma być paka (długość, szerokość, wysokość ładunku) i ile chcesz ładować (albo czego - masę się oszacuje) to w wolnej chwili Ci przeliczę jaka siła potrzebna do rozpoczęcia wywracania i jak wysoko trzeba podnieść żeby samo zaczęło przeważać.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 27 lis 2018, 20:32

No ja myślałem długość 2.80m max 3m szerokość 1.5m (raczej2.80m)
A myślałem o czymś takim tylko z przodu przegroda żeby nic do przodu nie poleciało na plecy :o
Obrazek
Tylko koła balonowki takie jak w przyczepach rolniczych10.0-75-15.3 coś takiego
Obrazek
A ramę chciał bym prostokątna taka jak na zdjęciu i kłonice okrągłe z rury fi 50/60 to mi chłopaki ładnie mogą powyginać i będzie ładnie wyglądać.
W ogóle myślałem na dwie osie ale trochę ciężko dobrać wszystko,bo koła to spoko ale problem piasty
Ale coś mnie tchnęło czy ursus c360 przednia piasta nie ma takich samych rozstawów szpilek?
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ