Przyczepa leśna

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Przyczepa leśna

Post autor: Sqda BBa » 24 gru 2018, 23:31

Kończ Waść ten sprzęt i efekt końcowy pokazuj bo już doczekać się nie mogę ;)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 25 gru 2018, 00:29

Skończę może do soboty taki jest plan,ale święta i dziś też działałem do południa bo wiadomo święta jutro też nic bo mtka my mnie zjadła :lol: ale w drugi dzień świąt kto wie może coś tam troszkę ruszę zobaczymy.
Ale i tak dużo zrobił bo w sobote to do pierwszej w nocy stykałem pukałem,no w niedzielę 7 rano i ogień wiem dzień święty no ale mój zasób czasu ograniczony więc pracuje ile się da dzięki tylko mi dorobili taką część do przyczepy
Obrazek
Wymiar 30/15/5 i 40zl mnie kosztowało z wycięciem to chyba nie dużo a samemu napewno bym tak ładnie nie zrobił bo nawet wiertarki stołowej nie posiadam a jest w planach :D
To będzie u góry na wieży takie obrotowe żeby można było obracać ramieniem na łańcuchach.A w te wycięte otwory będzie zabezpieczający bolec na sprężynie. A dziś tylko do południa bo na złość spadła mi szlifierka i ostatnią tarczkę do cięcia połamałem,a całą paczkę zużyłem.Sklepy już zamkniete i mnie krew zalała.Taki już jestem poj....że jak sobie coś zakoduje w tej durnej głowie to tylko myślę co tu by jeszcze zrobic.
Po prawej stronie muszę jeszcze kłonice przyspawać dorobić dyszel,szkrzynie na Aku do wyciągarki a potem jak starczy czasu to na sam koniec chcem dorobić sobie kabel z traktora do przyczepy na takie wtyczki co w ciężarówkach są do ładowania akumulatora po to w razie jak Aku w przyczepie by zdechnę to mam alternatywne wyjście podłączyć się do traktora.Kupie długie grube przewody i zrobię gniazdo z tyłu traktora.Tylko jak czas pozwoli bo zawsze dużo zabawy jest z przeciąganiem kabiny a to musi być zrobione na toi top.A i lampy zamatowac niech będą,zawsze lepiej mieć niż nie mieć. Także do soboty powinno być zrobione postaram się bo moje maleństwo pod chmurką na mrozie musi stać :o
A zanim przystąpiłem do prac to zakupiłem niezbędne rzeczy i także dorobiłem sobie w pracy różne pierdoły których będę potrzebował tulejki bolce i takie tam żeby mieć wszystko pod ręką. Także na razie mam dwa dni karceru( jeden napewno ) do czwartku czekać a mnie nosi już :lol: :lol: :lol:
A i w czwartek muszą mi wyciąć dwie płyty z otworami bo w osi są takie dwie i chcem do ramy przyspawać identyczne a później na 8 śrub skręce oś do ramy. Tu na zdjęciu widać o co mi chodzi
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 25 gru 2018, 09:29

Potrzebny Ci aku w przyczepie? Prąd możesz czerpać z aku traktora. Skazujesz się na dodatkową obsługę dodatkowego aku.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 25 gru 2018, 14:54

Ale mam Aku i jak na zgaszonym bym używał i mi padnie w traktorki to dupa,zobaczę narazie to tylko takie gdybanie.Bo muszę znaleźć odpowiednią wtyczkę i gniazdo wtedy podłącze do traktora a na razie zobacze
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 25 gru 2018, 19:35

Co spawarka skleji żadna siła nie rozkleji :lol: :lol: :lol:
Obrazek
Jakiś idzie tą elektrodą
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 25 gru 2018, 20:27

Jakoś? To dokładny i mocny spaw jest.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 25 gru 2018, 20:46

Być może ale jak pisałem nie mam za bardzo wprawy w spawaniu elektrodą,ptoferuie mig ale zdechł mam go od 12 roku życia i wyzionął ducha poraz kolejny także już krzyż na nim położyłem koniec reanimacji skończy na złomie. Będę musiał poszukać jakaś dobrą używkę.
A o tak sobie pomyślałem bo chcem założyć podłogę tak jak tu tylko po całości
Obrazek
A Na bokach chciał bym założyć taką siatkę stalową
Obrazek
Obrazek
ponieważ mógł bym wykorzystywać tą przyczepę do innych czynności niż przewóz drewna np. mam dużo korzeni powyrywanych do wywozu a ciężkie są nawet jak szpadlem zedre darń.A tak jak będzie podłoga i pół boków mogę wyciągarka sprawnie załadować je na przyczepę i wywieść do lasu gdzieś w dziury albo na wysypisko
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 25 gru 2018, 21:11

Do lasu nie wywozimy. :)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Przyczepa leśna

Post autor: lewan24pl » 26 gru 2018, 00:08

Oj tam :roll: to same drewno zgnije i zawsze jakiś gryzoń się może tam schować o czy jeż przezimować :D
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Przyczepa leśna

Post autor: TadeuszB » 26 gru 2018, 10:26

A i cała rodzina jeży.

ODPOWIEDZ