PRZYCZEPA DO Yanmara fx20d ROBIONA Z PRZYCZEPY DO PRZEWOZU BYDLA

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PRZYCZEPA DO Yanmara fx20d ROBIONA Z PRZYCZEPY DO PRZEWOZU BYDLA

Post autor: marekspectra » 18 paź 2015, 12:50

A mnie podoba sie ta przyczepa - mówie poważnie.


Dlaczego ? to proste, jest doskonałym przykładem na to że można zbudować w 3 popołudnia , wydając 400zł w pełni funkcjonalne narzędzie , które może dobrze wygladać i być trwałe. Oczywiscie ma swoje ograniczenia, ale jesli spełni pokładane w niej oczekiwania ( trawa) to tylko pogratulować autorowi.

Profesjonalisci, mający narzędzia, doświadczenie itp . zawsze bedą budować od podstaw - bo w trakcie budowy niczym sie nie ograniczając uzyskają efekt nieporównywalny do takiej "rzeźby".

Uważam ,że efekt koncowy jaki uzyska Rudi to wzorcowy przykład jak minimalnym nakładem kosztów, tylko własnymi rękami, można zbudować przyczepkę która sprawdzi sie jako przyczepa lekka zapinana do naszych traktorków.


Co do poprzeczek, można dać ( np. cienkoscienny profil 20x10x2) ale jesli ma być sklejka podłogowa to nie koniecznie trzeba. Ja bym nie dawał. Choć z drugiej strony mimo , że ma być do trawy, to widząc , że kamienia Ci nie brakuje, zawsze pojawi sie taka sytuacja że trzeba go bedzie załadować , a wtedy to te poprzeczki muszą być :)

Koła z oponami z wózka elektrycznego - więc solidne, zatem jesli tzw szynkle, czyli pół oski na których osadzone są łożyska kół są prawidłowo wykonane to ta przyczepka 1,5 tony może smiało woźić.

Do czasu aż ugniesz dyszel :)

ps

Mając mozliwość zrobienia wywrotu - zaniechałeś , to może być błąd. Ja mam spory ogród. Czasem jest tyle trawy po koszeniu że mimo ubijania, nie miesci sie na mojej samochodowej przyczepce. Musze ją wywyeźć i zwalić, do kompostownika. Mając pare kilometrów w nogach za kosiarką, to zwalanie mnie dobija :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: PRZYCZEPA DO Yanmara fx20d ROBIONA Z PRZYCZEPY DO PRZEWOZU BYDLA

Post autor: toku74 » 18 paź 2015, 13:42

Ale ja wcale nie mówię, że mi sie nie podoba. Ja twierdzę, że ta kratownica jest za słaba i tylko tyle. Moje podejście do budowy czegoś tam to moje, ale rozumiem podejście "tanio". Chodzi mi o to, że ..... Inaczej: jestem ciekawy czy właściciel takiej w tym przypadku przyczepki po używaniu jej przez rok pochwali się plusami i minusami z tej pracy i wyglądu i wykorzystania /tutaj/ przyczepki. Jakoś autorzy projektów w dużej części po zbudowaniu czegoś, zrobieniu zdjęć jak "nowe" /ja zresztą też/ nie chwalą sie potem ,że coś jest skopane. Zapewne dlatego, że nie chcą słuchać komentarzy na zasadzie; tanio to gó...., ile dałeś tak masz... i podobne. Rozumiem to po części. Jednak byłaby to ciekawa informacja. Za przykład mogę tutaj podać kopareczkę z naszego forum, gdzie autor pokazał co poszło nie tak w trakcie pracy. Jest to informacja dla innych, gdzie należ zwrócić uwagę podczas budowy 'sama".
Odnośnie przyczepki tematowej to wiem po sobie, że ; 1. ta przyczepka i tak będzie miała sporą mase własną, 2. Sklejka na podłodze w takim sprzęcie się nie sprawdza. 3 Określenie "tanio" może okazać się subiektywne.
Dlaczego ptk. 3. Otórz tworzę rębak dwuwałowy na podstawie filmików i zdjęć z netu. Robię sobie wstępny kosztorys, a w zasadzie koszta jakie ponoszę. Nie wygląda to różowo, ale to historia na osobny temat, którym zapewne się pochwalę.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PRZYCZEPA DO Yanmara fx20d ROBIONA Z PRZYCZEPY DO PRZEWOZU BYDLA

Post autor: marekspectra » 18 paź 2015, 14:09

toku74 pisze:...Chodzi mi o to, że ..... Inaczej: jestem ciekawy czy właściciel takiej w tym przypadku przyczepki po używaniu jej przez rok pochwali się plusami i minusami z tej pracy i wyglądu i wykorzystania /tutaj/ przyczepki. Jakoś autorzy projektów w dużej części po zbudowaniu czegoś, zrobieniu zdjęć jak "nowe" /ja zresztą też/ nie chwalą sie potem ,że coś jest skopane. Zapewne dlatego, że nie chcą słuchać komentarzy na zasadzie; tanio to gó...., ile dałeś tak masz... i podobne. Rozumiem to po części. Jednak byłaby to ciekawa informacja. Za przykład mogę tutaj podać kopareczkę z naszego forum, gdzie autor pokazał co poszło nie tak w trakcie pracy. Jest to informacja dla innych, gdzie należ zwrócić uwagę podczas budowy 'sama".
... i to jest słuszna koncepcja :) Postaram sie pokazać moją przyczepkę, po roku niezbyt intensywnej pracy.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
rudi1967
Posty: 56
Rejestracja: 15 paź 2015, 08:34
Lokalizacja: legnica

Re: PRZYCZEPA DO Yanmara fx20d ROBIONA Z PRZYCZEPY DO PRZEWOZU BYDLA

Post autor: rudi1967 » 20 paź 2015, 11:32

Przyczepka pomalowana ale tylko na 1 raz. Później pomaluje jeszcze raz ale mam inna robotę . Ważniejszą
Załączniki
DSCN5618.jpg
DSCN5618.jpg (57.68 KiB) Przejrzano 4401 razy
DSCN5602.jpg
DSCN5602.jpg (71.79 KiB) Przejrzano 4401 razy
DSCN5612.jpg
DSCN5612.jpg (78.11 KiB) Przejrzano 4401 razy

ODPOWIEDZ