Przyczepy - dyskusja

Świeżak
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2015, 22:45

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Świeżak » 22 lis 2015, 23:18

Ten pierwszy tak jest jakis dziwny nie wiem czemu na służyć natomiast ten drugi wysuwa punkt lamania sie dysza za kraktorek co np. Zapobiega przy ostrych skretach obcieraniu sie kół o zaczepl przyczepki i mozna sobie podnosnikiem regolowac nachylenie przyczepki ale nalezy pamietac ze takie rozwiazania bardzo oslabia konstrukcie i jest ona badziej podatna na jakie kolwiek uszkodzenia właśnie w tym miejscu

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: amigorm1976 » 22 lis 2015, 23:20

To spróbuj wjechać do garażu jak masz próg w drzwiach bez takiego wachliwego połączenia a masz dobrze spasowany zaczep albo złamiesz dyszel albo podniesiesz tylne koła w traktorku.

Świeżak
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2015, 22:45

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Świeżak » 22 lis 2015, 23:36

To ci powiem argument całkiem sensowny ale nie widzialem zeby ktos miał az tak idealnie spasowane przeciez zaczep w ciagniku zawsze jest szerszy od zaczepu w przyczepce zeby nie bylo problemow z zaczenianiem i tam jest luzu min. 2cm

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Szam » 22 lis 2015, 23:40

Na 1 zdjęciu, przy mocno załadowanej przyczepie, dodatkowe ramię przegubu, może podnieść do góry przód traktora i stracimy sterowność, lub podnieść tył traktora i zrobi się jednoosiowy. Tak czy siak niedobrze, oj niedobrze. Na 2 zdjęciu, dodatkowe ramie przegubu może przestawić na boki tył traktora. Nie radzą hamować z ciężką przyczepą, bo przestawi tył traktora i zmieni się kierunek jazdy.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Szam » 22 lis 2015, 23:43

Świeżak pisze:To ci powiem argument całkiem sensowny ale nie widzialem zeby ktos miał az tak idealnie spasowane przeciez zaczep w ciagniku zawsze jest szerszy od zaczepu w przyczepce zeby nie bylo problemow z zaczenianiem i tam jest luzu min. 2cm
Tak, ale 2 , to nie 20 cm, przy 1-1,5 t ładunku piękny moment siły robi się. Pod górę pięknie będzie ciągnęło, gorzej z górki, jak przyczepa zacznie popychać traktor, to samo przy hamowaniu. To pikuś jeszcze, hamowanie takim zestawem przy jeździe z górki, to jest dopiero jazda :!: Jak komuś zdrowie i życie drogie nie radze stosować takich wynalazków.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: amigorm1976 » 23 lis 2015, 00:04

Zauważ że w oryginalnej przeczepce do tzk to łamanie jest zaraz przy otworze zaczepowym tak więc nie bardzo wiem o jakiej sile mówisz.

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: amigorm1976 » 23 lis 2015, 00:11

W przyczepie samozbierającej mam zaczep idealnie spasowany i tylko dzięki temu że zaczep doczepiany do ciagnika jest wachliwy i obrotowy mogę funkcjonować z tą przyczepą po swoich nierównościach, nic mnie nie przewazyło ani nie zmieniło kierunku jazdy.
Zaczep przerobiony z oryginału C-360.

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Szam » 23 lis 2015, 00:16

Nawet na zdjęciu widać, że jak środek masy przyczepy będzie za osią przyczepy, to przy hamowaniu, jedna ze składowych sił będzie podnosić tył traktora do góry, a jak będzie przed osią, to będzie podnosiło przód. W 1 wypadku osią obrotu traktora będzie przednia oś, a w 2 odwrotnie. Jak tego nie widzisz, to ja nie potrafię inaczej wytłumaczyć.

Świeżak
Posty: 61
Rejestracja: 16 lis 2015, 22:45

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Świeżak » 23 lis 2015, 01:03

Kolego amigorm1976 wiem jak wyglada zaczep gorny w c 360 tak jest ruchomy w górę w dół obrotowy tak ale ruchomy zaczep przy ciagniku a lamany w polowie dyszel w przyczepie to całkiem co innego.
Taie jest moje zdanie na ten temat

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: amigorm1976 » 23 lis 2015, 06:02

Wypowiadam się na temat przyczepki zdjęcie nr 1 i nie jest on w połowie dyszla tylko przy samym łączeniu i wedlug mnie w połączeniu z dolnym zaczepem w ciągniku który jest sztywny wyjdzie na to samo co górny zaczep uchylny i obrotowy.
Zresztą przy większym oczku w przyczepce też pewnym sensie powstanie zawias i działać będzie tak samo jak ten uchylny zaczep w przyczepce.
Przyczepka jest fabryczna tak więc ktoś nadtym myślał i jakoś nie słyszałem żeby w TKZ-TK14 przy współpracy z przyczepką przód się podnosił.
W przyczepce samochodowej też mamy ten zawias tyle że na kuli.
2 zdjęcie przedstawia zaczep dla platform sadowniczych i na ten temat się nie wypowiadam.

ODPOWIEDZ