Przyczepy - dyskusja

dzyndzelo
Posty: 33
Rejestracja: 06 sie 2020, 06:42

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: dzyndzelo » 14 lut 2022, 22:20

To te zaczepy kulowe mają jakąkolwiek homologację? Jeśli nie to taki zestaw raczej kontroli nie przejdzie, chociaż to może zależeć od funkcjonariusza. Osobiście też mi się zdarzyło po mojej wiosce ciągnąć przyczepkę samochodowa za traktorkiem, ale raczej unikam takich sytuacji.
***** ***

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: Adam bez ziemi » 16 lut 2022, 15:43

Nie rozumiem z czego wynika Twoje zdziwienie skoro na takim haku kulowym spoczywa nieraz znaczny cięźar 2 aut czy dużej łodzi. Inną sprawą jest poruszanie się traktorkiem z przyczepą jeśli powołujemy się na pojazd wolnobieźny a nie traktor. Drugą istotną rzecz czy traktorek ma homologację o dopuszczeniu do ruchu publicznego, kolejną uprawnienia operatora do kierowania takim zestawem tj: odpowiednie prawo jazdy, następną rejestracja przyczepy. Pomijam juź sprawność wszystkich wymaganych elementów tj. świateł hamulców i innych.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Przyczepy - dyskusja

Post autor: yanmarf17d » 16 lut 2022, 21:24

Jak wspomniałem, to przyczepki samochodowej Lekkiej (DMC750kg) używam sporadycznie, a raczej będę dopiero używał. Traktor ma wymagane oświetlenie jak dla poj. wolnobieżnych ,natomiast przyczepa posiada rejestrację i sprawne oświetlenie (nowa).Poruszam się tylko lokalnymi drogami gminnymi i powiatowymi ( ok 1 km)o znikomym ruchu pojazdów. Moim zdaniem lepsze to, niż ciąganie przyczepy jednoosiowej -samoróbki- bez oświetlenia i rejestracji. Co do haka ,to ten którego używam wprawdzie nie posiada homologacji, jednak połaczenie traktora z przyczepą na sztywnym dolnym zaczepie daje gwarancję, że np bolec nie wyskoczy albo nie wtrzyma jakieś prowizoryczne ucho od przyczepki.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

ODPOWIEDZ