Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR YM1602D [16series]

st-A-ch
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2015, 06:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR YM1602D [16series]

Post autor: st-A-ch » 08 sie 2015, 07:21

Witam...
Poczytane wszystko o rozdzielaczach w kubocie Hydraulika w Kubocie - Dodatkowa Zewnętrzna.
Co do instalacji dodatkowej wszystko wiadomo nic tylko ciąć rurkę :) a czy ktoś modyfikował to w YANMAR'ze.
Moja 16 nie ma nypla/złączki rurka leci z pompy bezpośrednio pod zawór siłownika pod siedzeniem. Zawór ma dodatkowe korki. Czy ktoś wie czy można by je wykorzystać jako dawce ciśnienia? Co z wydajnością pompy. Ta z Yanmara ma na tabliczce PRESURE 140 kg/cm2
Może da radę bez cięcia dołożyć 2+1 do pługa powinno wystarczyć mocy. Fotki hydrauliki poniżej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ostatnio zmieniony 10 sie 2015, 00:44 przez st-A-ch, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR 16series

Post autor: k_sit » 08 sie 2015, 08:12

Witaj. Na początku należy się zapoznać z regułami czyli przedstawić się w dzale powitalnia . A nie odrazu z pytaniem . Wiedza jest kosztowna . Co do pytania nie trzeba przecinać, można wykonać pewną modyfikacje i wstawić rozdzielacz 3 sekcyjny . Co do korków jeden z nich to zawór ciśnienia , kolejne to zaślepki kanałów technologicznych . Może być wykorzystany jako powrót z dodatkowego rozdzielacza jezeli miałby bezpośrednie połączenie z skrzynią. To na tyle .

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR 16series

Post autor: piotrbpm » 08 sie 2015, 09:02

Yanmar 16 series nie wielu coś mówi ale ja po zdjęciach widzę że jest to YM1601D PRAWDA?:)
Dolot oleju wysokie ciśnienie max 140 barów jak jest napisane na pompie wydajność 16l nie więcej i tak starczy .
Korek nr 1 to zawór przeciążeniowy w środku jest śrut i sprężynka (nie okręcać )
korek nr 4 służy do zasilenia siłownika jednostronnego ,na moim kanale yt jest co nie co opisane i często o tym mówiłem .
Korek nr 3 nie jest powrotem i raczej trudno go będzie wykorzystać (już teraz nie pamiętam do czego służy )
Rurka ciśnieniowa ,najlepiej to ją zdemontować odciąć przy kryzie przy samej pompie i tam wspawać nypel .Zrobić sobie fazkę i ładnie zalać .Potem dać przewód od pompy do rozdzielacza i poprzez tuleje do rozdzielaczy połączyć z wlotem .Wysokie ciśnienie dać z powrotem do rozdzielacza tylnego dać inne złącze niż to oczkowe i wpiąć się bezpośrednio do korpusu poprzez np jakiś nypel kontowy .Dodatkowy rozdzielacz potrzebuje jeszcze spływu oleju więc trzeba go poszukać .Możliwe że jest w tylnej części podnośnika pokaż fotki z tyłu ramion,a jeśli nie trzeba olej dać do korka miarki itp tak jak to robią amerykanie .
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

st-A-ch
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2015, 06:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR 16series

Post autor: st-A-ch » 08 sie 2015, 09:50

To 1602D :) I witam wszystkich ponownie, co do przedstawiania się to cóż niema o czym zbytnio pisać... Należę raczej do osób ceniących sobie prywatność w sieci. To że jestem posiadaczem tego wynalazku chyba nasuwa się samoistnie.

Wracając do meritum.
Chciałem dorzucić ten rozdzielacz Aukcje Allegro wszystko na rureczkach 12mm bo chyba taka leci z pompki
więc niema sensu jej zmniejszać z tym że podwójnie czyli trójniki i to samo na przód co i tył - z tyłu do pługa obrotowego orki się przyda lub kosiarki. Bez żadnych pływających bo konstrukcja pługa to sama załatwia - w sumie wystarczy samo podnoszenie i skręt.
Do niego musi być powrót?
Pompa model GP1-C-5C z tabliczki: pressure 140kg/cm2 / discarge 5l/min
Foty z tyłu:
Widoczna rurka z prawej strony skrzynki narzędziowej raczej nie jest powrotem tylko odpowietrznikiem do siłownika TUZ z lewej strony nic nie ma ciekawego. Do tego gumowego grzybka leci wężyk z tego odpowietrznika po prawej.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

PS oftopicowo Orientujesz się może gdzie dostanę simeringi do pompy hamulca, coś mi minimalnie kapie jak zostawię na zablokowanym. Widać małą kałuże po kilku dniach postoju.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR 16series

Post autor: k_sit » 08 sie 2015, 11:18

Piotr sugeruje przecięcie ja bym tego nie robił wystarczy ze wykręcisz śrubę i dopasować nakrętkę lub kolano które wspawać w rurkę i doprowadzić do rozdzielacza i przez tuleje N z powrotem w to miejsce i zakończyć oczkiem . W razie sprzedaży demontujesz dodatkowy układ i masz oryginał. Pamiętaj o wykonaniu dodatkowego powrotu z rozdzielacza dodatkowego.

st-A-ch
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2015, 06:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR 16series

Post autor: st-A-ch » 08 sie 2015, 12:54

Jestem zwolennikiem zasady raz a dobrze, więc wywalenie tej rurki to wg. mnie podstawa. Słuszna uwaga, zdemontowana rurka zawsze może być ponownie zamontowana, więc usuwamy ją w całości. Lokalizacja dodatkowego manipulatora obok ręcznego cięgna gazu - czyli tuż przy pompie i wszystkie rureczki (7) z powrotem w dół. Oczywiście stosowna osłona na nie itp. Rozdzielacz trójdrożny w bloku x4 by na przodzie lub tyle korzystać z tych samych podpięć, oczywiście nie jednocześnie. Powrót przez wziernik oleju, lub trzeba dorobić śrubę gdzieś obok niego.

Co do sprzedaży - poprawnie wykonana instalacja podnosi znacząco cenę, ale nie planuje takich działań.
Ciągniczek jest w trakcie przygotowywania do pełnej eksploatacji. Podglądam troszku i usprawniam nowy nabytek. Chwilowo tylko jako zwinny środek transportu.
Człowiek z natury leniwy jest, poco schodzić by coś przestawić, skoro można z poziomu kierownicy to zrobić.
Pytanie było czysto teoretyczne, bo można by to rozwiązać inaczej w przypadku możliwości wykorzystania tych korków. Poszedłby rozdzielacz za fotel i sterowanie na lince lub nawet elektrycznie.

schemat poglądowy rozmieszczenia elementów:
Obrazek

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR 16series

Post autor: piotrbpm » 08 sie 2015, 14:11

Pomyliłem się o jedną generacjie:P
Nie bardzo rozumie co z ta pompą hamulcową ,taki Yanmarek nie ma pompy ma tylko cięgiełka które wchodzą po R i L i tam są takie uszczelniacze (ciężka sprawa )Taka osłona gumowa która nie pozwala wyciekać olejowi ze skrzyni (hamulców)
Ja bym prosił mnóstwo zdjęć generacja bardzo ciekawa ,to w zamian za pomoc naszą :)
Nikt się nie pyta przecież o imię żony itp ja osobiście chce jak najwięcej wiedzieć akurat o tym modelu ,inf dla innych też się przydadzą
Tytuł też trzeba zmienić bo nikt z sieci nie dojdzie do naszego forum jak nie będzie pełnej nazwy tego modelu YM1602D
W ym2210 miałem pod ramionem podnośnika elegancki korek dla powrotu oleju z rozdzielacza :) dlatego chciałem fotki (nie bardzo niestety widzę bo nie są zrobione od spodu ramienia )
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

st-A-ch
Posty: 11
Rejestracja: 08 sie 2015, 06:45
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR YM1602D [16series]

Post autor: st-A-ch » 10 sie 2015, 02:11

Fotki postaram się dodać na czasie a generacja podobno najmniej awaryjna.
Zakupiony egzemplarz miał tylko problem z "wysuniętą zawleczką" napędu 4x4 - podobno coś do skrzyni wypadło i niemożna było przedniego napędu rozłączyć. Mechanik szybko zdiagnozował problem i na poczekaniu został usunięty :) Ja osobiście na tym się średnio znam... więc... pompa hamulcowa a nie cięgna ;)
Często widuję podobny YM z 15-tek, dość mocno rozbudowany o dodatkową hydraulikę. Jak kosi pobocza, taszczy małą kosiarkę bijakową do rowów, zimą pług. Kierowca/pracownik jednak mało rozmowny.

Obie serie są niemal identyczne. Nieznaczne różnice są w karoserii i silniku oraz mocowaniu TUZ. Hydraulika jest taka sama w obu modelach. Info wg. traktor.com.pl - pomoce:
ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
i odsyłacz do tego artykułu nie trzeba ciąć i demontować oryginalnej instalacji. Kilka śrub i gotowe. Jednak WAŻNE by siłowniki nie były zbyt "pojemne" w przeciwnym wypadku montuje się dodatkowy zbiornik pomiędzy powrotem a spustem lub zalewa pod korek olejem co nie jest zalecane!

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR YM1602D [16series]

Post autor: k_sit » 10 sie 2015, 09:22

Jednak da się zrobić bez cięcia to super. Zastosuj słowniki dwustronne mniejsze różnice stanu oleju.

aro1125
Posty: 43
Rejestracja: 06 lis 2018, 19:55

Re: Dodatkowe rozdzielacze w YANMAR YM1602D [16series]

Post autor: aro1125 » 22 gru 2018, 12:07

a takie pytanie. To pokrętło pod siedzeniem to w sumie do czego służy ?? do szybkości podnoszenia ??

ODPOWIEDZ