multiplikator Kubota b1220

przemek78
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2014, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

multiplikator Kubota b1220

Post autor: przemek78 » 02 gru 2014, 22:21

witam
Mam taki problem mianowicie posiadam Kubotę B1220 do ktrej założyłem przedni ładowacz lecz praca na nim nie należy do przyjemności ponieważ szybkość działania podnoszenia jest fatalna. Fachowcy doradzają mi założenie multiplikatora (tak to nazwali) który ma 20l/min moja ori pompa ma prawdopodobnie 9l/min (takie wartości podaje producent). i teraz pytanie czy ta "ogromna moc" mojego traktorka da sobie radę moc silnika 12KM moc wałka WOM to 9KM multiplikatora ma zapotrzebowanie 5,5kW to jakieś 7KM.
Czy możecie coś doradzić w tej kwestji ?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2579
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: marekspectra » 03 gru 2014, 09:00

Chciałbym pomóc ale nie za bardzo umiem. Multiplikator? nawet nie wiem co to jest. Gdybym sam stał nad takim problemem raczej rozwazył bym montaż zewnetrznej pompy na wałek WOM z kilku litrowym zbiornikiem oleju.


Zapraszam do Powitalni, wstaw fotki Twojego malenstwa, ładowacza, sposobu wpięcia w hydraulikie. No i skąd sie wziął taki zestaw? Skonfigurował go któryś z naszych importerów? To bardzo ciekawy przypadek. Jak podasz wiecej informacji wspólnie coś poradzimy.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: maniek183 » 03 gru 2014, 11:59

marekspectra to właśnie jest multiplikator, przystawka zakładana na tylni WOM-PTO a dokładnie przekładnia na kołach zębatych zwiększająca prędkość obrotową zazwyczaj ok 4-krotnie na wyjściu której zainstalowana jest pompa hydrauliczna.
Twój traktorek poradzi sobie lecz koszt to 1000-1500zł sprawdź najpierw czy w miejsce oryginalnej nie da się wstawić wydajniejszej pompy. http://allegro.pl/multiplikator-hydraul ... 31175.html Jeszcze wracając do zapotrzebowania mocy jest ono podawane dla obciążenia max czyli gdy zadziała zawór przeciążeniowy realnie będziesz potrzebował 1/2 może 2/3 tej mocy.

może później wstawię zdjęcie mam coś takiego przy opryskiwaczu...

przemek78
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2014, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: przemek78 » 03 gru 2014, 15:48

fachowiec który polecił założenie takiego multiplikatora nie ma pewności czy praca turem będzie możliwa podczas jazdy ze względu na zbyt małą moc traktorka. Co do założenia wydajniejszej pompy też jest problem gdyż jest mało miejsca jest to tak zrobione, że trzeba silnik wyjąć żeby zdemontować pompę (tak twierdzi "fachowiec") pewnie ma rację bo nawet zrobienie zdjęcia pompy sprawia problem.
Załączniki
pompa.jpg
pompa.jpg (71.57 KiB) Przejrzano 8587 razy

przemek78
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2014, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: przemek78 » 03 gru 2014, 16:17

A tak wygląda w całości
Wracając do tego multiplikatora czy twoim zdaniem pomijając kwestę finansową jest sens montować chodzi mi głównie czy zda egzamin bo tak jak pracuje teraz to jest porażka zanim odśnieżę chodniki to śnieg się rozpuści:) a może siłowniki są złe dobrane grubość tłoczyska do podnoszenia ma 2,8cm grubość obudowy siłownika zew to 6cm długość po rozłożeniu około 90cm może poszukać cieńszych siłowników ale czy to coś da?
Załączniki
kubota 1.JPG
kubota 1.JPG (131.98 KiB) Przejrzano 8583 razy

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: maniek183 » 03 gru 2014, 17:55

Bez ściemniania gdzie kupiłeś ile dałeś wady zalety oraz cena :mrgreen: Pewnie waga dodatków kabina, tur, balast przekracza masę traktorka...

zaczniemy od tura
siłowniki "cieńsze" na pewno przyspieszyły by pracę tylko czy jest sens? do jednego unoszącego wchodzi ci ok 1,7l oleju jeśli jego podstawa=5cm przyjąłem grubość ścianki 5mm co daje 3,4l do pełnego wysunięcia czyli twój szkrab na uniesienie od 0 do max potrzebuje 20 kilka sekund.

Jest to nie realne :!: Dlaczego? mimo iż nie mogę powiedzieć że to zapiernicza to działa to w miarę zadowalająco... https://www.youtube.com/watch?v=LjucfsnyQBc aaa no tak twoja kubotka ma pompę 14l szukamy dalej... lub 8,2l komu wierzyć? jedynie oznaczenie z pompy pozwoli zweryfikować.

Czy pracujesz przy znamionowych obrotach silnika? Czy na niższych, wydajność pompy podana jest dla znamionowych...

Zmierz czas podnoszenia od 0 do max dla obrotów przy jakich pracujesz spróbujemy policzyć wydajność pompy przy nich lub nagraj filmik jak to chodzi.

Multiplikator
W moim przypadku napędza dodatkową pompę, która służy do napędu turbiny rękawa powietrznego.
Czy multiplikator ma sens czy poprawi sytuację ?
Tak ale do działania potrzebuje mocy sama budowa układu to też kilka elementów, multiplikator z pompą, zbiornik na olej, dodatkowe węże, filtr złączki i inne duperele

W twoim przypadku najsensowniej było by zmontować multiplikator zewnętrzny czyli:
jako dodatkowe narzędzie przypinane na tylny tuz ze zintegrowanym balastem bo widzę że go używasz.

Dobra najpierw sprawdź czas podnoszenia potem będziemy myśleć, bo to niezła rozkmina będzie...
Załączniki
Multiplikator opryskiwacz Hardi Twin
Multiplikator opryskiwacz Hardi Twin
IMG_3428.JPG (173.4 KiB) Przejrzano 8574 razy

Endriu B
Posty: 85
Rejestracja: 23 lis 2014, 15:47

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: Endriu B » 03 gru 2014, 18:09

Przemo
Moim zdaniem będzie to tak kulawo działało bo aby podnieść ramiona ładowacza musisz napełniać 2 cylindry tłoczysk olejem a przy tej wydajności pompy to Zonk.
Obracając siłowniki troszkę to przyspieszysz bo ilość oleju do siłowników pomniejszysz o średnice tłoczysk lecz stracisz na udźwigu ładowacza.
Widze że masz z przodu tuza to pług i wio
Multiplikator na wom to pamiętaj że jak wciśniesz sprzęgło to multi.z pompą Stop.
Też o tym myślałem lecz do napędu zamiatarki :)
Z przodu na wale to jeszcze. Ale są i wady również
Fajne masz to maleństwo tylko jak to upchnąć co by wyglądem nie grzeszyło.
Pozdr.

O maniek mnie z odp.wyprzedził :D
Mitsubishi Mte1800-kabina, Yanmar F155, 2x pług hydr.do śniegu, kosiarka GEO120, glebka100, RNZ i Kos do piasku, 2x przyczepka mała, 2x Stiga Park

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: k_sit » 03 gru 2014, 19:56

Kolego kto zakładała tego tur podejrzewam że rozdzielacz blokuje powrót oleju. Co spowalnia ruchy . Już z Markiem sporo rozmawiałem na temat wpięcia rozdzielacza dodatkowego . Zrób foty rozdzielacza szczególnie połączeń. Możesz miec mankament ,który wyjaśniałem już . Zajrzy w dział Kubota Bulltra hydraulika.

przemek78
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2014, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: przemek78 » 03 gru 2014, 20:05

Tak prawdę mówiąc to z miłą chęcią bym go sprzedał ale tyle już włożyłem + to co zapłaciłem (traktorek był nowy) to zmuszony jestem go jeszcze potrzymać mam nadzieję, że po tej zimie się już zwróci wtedy pomyślę o zmianie.
Jutro sprawdzę ile czasu potrzebuje na max podniesienie.
Co do odwrócenia siłowników to już przerobione minimalna poprawa najlepiej podnosi gdy odczepię jeden z siłowników wtedy jest ok

przemek78
Posty: 19
Rejestracja: 20 lis 2014, 18:16
Lokalizacja: Lubelskie

Re: multiplikator Kubota b1220

Post autor: przemek78 » 03 gru 2014, 20:21

k_sit
TURA zakładała firma z Kąkolewa TRAKTOR MIX połączenie z rozdzielaczem jest według 2-ch różnych fachowców prawidłowe tylko dziwi mnie jedno że łyżka działa poprawnie tz. jak dla mnie w miarę sprawnie a siłowniki są bardzo podobne (tłoczysko 25mm obudowa siłownika 50mm)
przekładając siłowniki z obrotu łyżki na podnoszenie jest bardzo mała różnica w podnoszeniu.

ODPOWIEDZ