Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Lasowy
Posty: 30
Rejestracja: 11 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Małoplska

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: Lasowy » 15 lis 2016, 16:37

No i konkretnie. Gdybym chciał uniknąć zakupu kolejnego rozdzielacza (ok 450 zł) a mając rozdzielacz jednosekcyjny, to czy jest rozsądne rozwiązanie podłączenia go nie szeregowo?
Yanmar F7 Forte

Lasowy
Posty: 30
Rejestracja: 11 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Małoplska

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: Lasowy » 15 lis 2016, 16:57

Przepraszam za moje wątpliwości ale znalazłem jeszcze taki wpis:
"Panowie, ale z tego co wyżej jest napisane, i z innych źródeł (fora i katalogi) można jednoznacznie wydedukować, że wyjście N służy do podłączenia szeregowego kolejnego rozdzielacza bez konieczności stosowania jakichkolwiek wynalazków, po to jest osobne wyjście N, Tuleja ciśnieniowa stosowana jest do rozdzielacza, który takiego wyjścia N nie posiada po to by wkręcić ją w wyjście T (ale muszą być dwa wyjścia T) i oddzielić powrót z sekcji rozdzielacza, gdzie nie może być dużego ciśnienia (wg katalogu do 25-35 bar) od "przelotu" P-T w rozdzielaczu. Jak wiadomo najczęściej stosowane są rozdzielacze o swobodnym normalnym przepływie, tj gdy rozdzielacz nie jest używany olej przepływa swobodnie przez rozdzielacz od P do T i dalej. Dopiero gdy wybraną sekcją przekierowujemy strumień oleju do danego siłownika, to z drugiego gniazda tego siłownika innymi kanałami w rozdzielaczu olej swobodnie wraca do wyjścia T. Jeśli podamy ciśnienie na wyjście T a rozdzielacz nie będzie do tego przystosowany uszkodzimy go. Dlatego jest tuleja ciśnieniowa, żeby oddzielić "delikatny" odpływ od siłowników od głównego kanału P-T w rozdzielaczu.
https://plus.google....152468745215753 Na tym zdjęciu dobrze widać, że głębiej powinna przylegać tuleja z oringiem, a kanałem "po obwodzie" poniżej gwintu olej spływa z sekcji i kierowany jest na drugie, te od przodu jak się patrzeć, wyjście T. "
. Czy to nie logiczne? Dodam, że w moim rozdzielaczu są dwa wyjścia T.
Yanmar F7 Forte

Lasowy
Posty: 30
Rejestracja: 11 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Małoplska

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: Lasowy » 15 lis 2016, 22:28

I znalazłem jeszcze:
http://www.sklepdlarolnika.pl/pl/p/TULE ... TECH/15777
Co rusz to wątpliwość :shock:
Yanmar F7 Forte

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: k_sit » 16 lis 2016, 06:28

Tak właśnie powinno to być wykonane . Schemat przedstawia gdzie ma być ta tuleja , nie jest on do końca rozrysowany odnośnie powrotu z pierwszego rozdzielacza . Jak poczytasz wcześniejsze posty to dużo o tym wałkujemy. Na pw wyjaśnię ci dokładniej co i gdzie.

Lasowy
Posty: 30
Rejestracja: 11 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Małoplska

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: Lasowy » 16 lis 2016, 09:19

k_sit uwierz mi przeczytałem chyba wszystko odnośnie łączenia rozdzielaczy, a moje wątpliwości wynikają z często niestety wykluczających się wypowiedzi np. kolega parę postów wyżej twierdzi, że rozdzielaczy nie posiadających wyjścia N nie da się łączyć szeregowo.
Yanmar F7 Forte

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: emek650 » 16 lis 2016, 12:18

np. kolega parę postów wyżej twierdzi, że rozdzielaczy nie posiadających wyjścia N nie da się łączyć
Większość na forum ma praktyczne doswiadczenie z "bułgarskimi" rozdzielaczami, i te nie zawsze sprawdzają się w przypadku innych konstrukcji, w takich przypadkach trzeba "drązyć" temat u innych źródeł :) .

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: piotrbpm » 16 lis 2016, 16:28

W hydraulice nie ma wątpliwości ,jeśli rozdzielacz nie posiada wyjścia N to nie może pracować w ,,naszych ciągnikach" koniec kropka .Pisałem że nie dało by się go podłączyć gdyż nie był by to rozdzielacz końcowy ,gdzie z T olej trafiał by do skrzyni biegów .
Oczywiście w zastosowaniach innych niż nasze ciągniki taki rozdzielacz mógł by pracować w szeregu z innym ale pod warunkiem że z T olej swobodnie trafiał by do zbiornika głównego .Czy mam to narysować ...
Jeśli w rozdzielaczy konstruktor nie przewidział szeregowego wyjścia na inny rozdzielacz to co pomoże kawałek metalu z uszczelnieniem (zwanym tuleją ciśnieniową ) jak nie będzie gdzie jej wkręcić ....
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Lasowy
Posty: 30
Rejestracja: 11 wrz 2014, 19:32
Lokalizacja: Małoplska

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: Lasowy » 16 lis 2016, 17:12

piotrbpm piszesz z dużą pewnością w "głosie" więc nie polemizuję bo ja jestem laikiem, ale...
piszę tu o konkretnym rozdzielaczu tj. galtech Q45, który mimo że nie ma wyjścia N to "prawdopodobnie" można go łączyć w szereg z innym rozdzielaczem co niedługo się okaże gdyż jestem w trakcie kompletowania części aby to sprawdzić w moim traktorku.
Yanmar F7 Forte

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: amigorm1976 » 16 lis 2016, 17:48

Będąc na pokazach ciągników i maszyn do nich oglądałem u pewnego "dilera" kilka fabrycznych ładowaczy tj. Japońskich, nie Wietnamskich czy Koreańskich.
Głównie przeglądałem ładowacze na cigniczkach Kubota
Było "zasilenie" i "powrót" oraz 4 wyjścia na siłowniki.
Tak więc występują rozdzielacze które nie wymagają tuleji ciśnieniowej i mogą być wpięte w szereg.
Ciagniczki to Kubota GL, L, Bulltra ale był też Yanmar.

Killer
Posty: 31
Rejestracja: 04 kwie 2016, 20:52

Re: Zewnętrzne wyjście hydrauliki w naszych traktorkach.

Post autor: Killer » 16 lis 2016, 19:02

Witam.
Pozwolę sobie pokazać fotę kolegi Ukasso, to on jest jej autorem!
Obrazek

ODPOWIEDZ