Od podstaw do Tz4k14

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 690
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Od podstaw do Tz4k14

Post autor: wojtis1990 » 20 lut 2017, 08:34

No to teraz ja będę chciał pokombinować, może mi coś doradzicie czy dobrze myślę, albo co muszę pozmieniać.
Mam w TZ4K14 całą oryginalną hydraulikę, tj. pompa, rozdzielacz jednosekcyjny z sekcją pływającą oraz siłownik jednostronnego działania.
Wymyśliłem sobie to tak:
- z przodu spychacz na siłowniku jednostronnego działania bo tak mam to teraz w orginale i dobrze działa, z sekcją pływającą;
- do tylnego TUZa siłownik dwustronnego działania ( chyba od jakiegoś widlaka kupie ), tu też potrzebna mi jest sekcja pływająca;
- będę budował ładowacz tylny i do łyżki też chciałbym mieć siłownik dwustronnego działania tu już sekcja pływająca jest niepotrzebna, ale potrzebna będzie szybkozłączka, żebym mógł odpinać ładowacz.
W planach też będzie orbitrol bo kolega toku74 ma chyba rację co do kręcenia traktorkiem.
Teraz do was bardziej doświadczonych pytanie jak to ugryźć, jaki rozdzielacz będę potrzebował, czy pompa może zostać oryginalna ?
Czy w ogóle dobrze to wymyśliłem czy trzeba jakoś inaczej to rozbudować ?
Czy mogę zostawić z przodu ten rozdzielacz orginalny, a dokupić tylko 2-sekcyjny rozdzielacz do tylnego tuza i łyżki. Czy można zasilić dwa rozdzielacze z jednej pompy ?

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Od podstaw do Tz4k14

Post autor: toku74 » 20 lut 2017, 13:16

Możesz dać dwa rozdzielacze na jednej pompie, ale potrzebny jest dzielnik przepływu. Tylko takie rozwiązanie w tak małym traktorku spowoduje masę przewodów. Pompa oryginał w TZ ma ok. 100bar. Trochę mało, a do tego droga jak diabli. Wstaw od MTZ. Są tanie, mają 160 bar i wydajność większą. Rozdzielacz kup sobie bułgarski z ilością sekcji i typem jak potrzebujesz. Swój rozdzielacz i pompę sprzedaj i coś mi się zdaje, że wyjdzie cenowo to co kupisz za to co sprzedaż.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 690
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Od podstaw do Tz4k14

Post autor: wojtis1990 » 20 lut 2017, 22:37

A jest szansa że oryginalna pompa mi to narazie wytrzyma ? Każdy siłownik używany do różnych prac, nie ma mowy żeby pracowały wszystkie 3 w tym samym czasie. Będę powoli kompletował sprzęt i jakoś muszę to rozpisać, rozrysować jak to wszystko porobić. No i koszta, będzie trochę zabawy więc na raz wszystkiego nie zrobię. I jak jest z tą pompą od MTZ, dużo trzeba przerabiać, czy pasuje w miejsce oryginalnej.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 690
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Od podstaw do Tz4k14

Post autor: wojtis1990 » 13 mar 2017, 22:01

Możecie mi podpowiedzieć czy to dobrze rozumiem i czy będzie chciało działać ?
Kupuję nowy rozdzielacz dwusekcyjny bułgarski, podpinam tak jak na poniższym schemacie ( ten rozdzielacz który jest niżej zostawiam jako oryginalny z TZ )
http://i31.photobucket.com/albums/c353/ ... 60ee43.jpg
Dzięki temu mam łącznie 3 sekcje, będzie to działało czy trzeba całkiem oryginalny rozdzielacz wyrzucić i kupić po prostu 3 sekcyjny w miejsce starego ?
toku74 prośba do ciebie czy mógłbyś jeszcze raz na spokojnie mi jakoś łopatologicznie zobrazować, poinstruować jak wymienić fabryczną pompę na tą od MTZ, widziałem u ciebie kilka zdjęć, ale nie do końca rozumiem jak i co trzeba by przerobić żeby zaadoptować nową pompę.
Konik masz jakieś zdjęcia swojej przeróbki instalacji hydraulicznej ?

ODPOWIEDZ