Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: lewan24pl » 08 sty 2018, 19:03

Witam a mianowicie mam rozdzielacz 1 sekcja nurnik plus tuleja cisnieniowa na drógi rozdziellacz 2 sekcje.Pierwszy taki bo wywrotu przyczepki silownik jednostronnego działania.Drugi bedzie do kosiarki agl na wysiegniku bo taką kupiłem.Rozdzielacz sterowanie z jojstika na linki bo tak sobie wymyśliłem ze bedzie to dobrze wyglądać i teraz jest troche pod górkę bo jojstik wziąłem z dwoma przyciskami do elektrozaworu bo w przyszłość jak będę miał czas to chce zrobic przedni tuz np żeby zaczepiłic dodatkowo obciazenie w razie potrzeby czy tez pług do sniegu.I teraz elektro zawór będzie tylko otwierał i zamykał przepływ oleju i to znaczy ze tylo góra dół bez możliwości regulaci jak w tylnym podnośniki a drugi przycisk mógł bym wykorzystać np.do pługu śnieżnego lewo prawo a tuz góra dół czy tez tam do czegoś innego.I jak któryś z bardziej doświadczonych panów z hydrauliką mógł by doradzić co zrobic żeby była możliwość regulacji.Kiedys w pracy był traktor z turem sterowanie też na jojstik plus dwa przyciski plus linki,miał krokodylka i jak sie przytrzymywalo guzik to sie zamykał a jak puściło to sie zatrzymywał i odwrotnie drógi guzik otwierał i można było mniej lub więcej zamknąć bądź otworzyć krokodyla.Bo cós słyszałem o jakimś zaworze dławiącym.Nie znam sie za bardzo na hydraulice dlatego pytam.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: RobsonWawa » 08 sty 2018, 20:08

Przyciskami elektrozaworów też możesz regulować wysów siłowników. różnica do dźwigni jest tylko taka,
że masz tylko opcję pompuj max i stop, przez co regulacja jest trochę szarpana ale w pełnym zakresie.
Na ile nerwowo będzie to wyglądało zależy od wydajności pompy i pojemności siłowników.
Siłownik będzie pracował tylko przez czas w którym będzie wciśnięty przycisk.
(To tak w dużym uproszczeniu)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: lewan24pl » 08 sty 2018, 20:25

Dzięki bo myślałem ze to będzie bardziej skomplikowane poniewaz na aukcji był zestaw rozdzielacz jojstik i elektrozawór i wszystko fajnie tylko na jojstiku był jeden przycisk i mnie skręcało jak to ma działać z zjednym przyciskiem http://allegro.pl/rozdzielacz-40l-joyst ... 20622.html.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: k_sit » 08 sty 2018, 22:29

Panowie mylicie pojęcia. Do tego potrzebny jest dzielnik strumienia na elektrozaworze, który jest na aukcji. Było na forum w dziale hydrauliki.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: lewan24pl » 08 sty 2018, 22:43

To jet ten elektrozawór ktory za pomocą przycisku otwiera lub zamyka przepływ oleju
Obrazek
A ten dzielnik jak wpisze w pana google to wyskakuje mnóstwo i niemam pojęcia jaki ma być bo jest kilka rodzajów
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: k_sit » 09 sty 2018, 19:32

Tak to ten tylko z cewką na 12 VDC.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: lewan24pl » 10 sty 2018, 08:10

Tak wiem już co i jak dzięki
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Kokosz
Posty: 21
Rejestracja: 10 wrz 2017, 09:57
Lokalizacja: Trzebnica

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: Kokosz » 30 sty 2018, 09:15

Kolego Lewan24 jak idą prace z hydraulika?
Chciałbym założyć do swojego Mitsubishi identyczna hydraulikę(z tyłu siłownik a z przodu silnik hydrauliczny) a jestem zielony w tym temacie.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Hydraulika zewnętrzna jak to poskładać

Post autor: lewan24pl » 30 sty 2018, 12:09

To musisz poprosić kolegów z forum bo ja też zielony jestem dlatego założyłem temat.Pan Krzysiek dużo mi wytłumaczył napisz do niego zna się na tym.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ