Zapowietrzona hydraulika w Yanmar FX265

yanmarek
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:55

Zapowietrzona hydraulika w Yanmar FX265

Post autor: yanmarek » 19 paź 2017, 17:24

Witam wszystkich,
od niedawna jestem posiadaczem Yanmara FX265, ostatnio wymieniłem filtry i płyny, niestety po wymianie oleju przekładnio hydraulicznego przestał mi działać podnośnik. Wygląda mi to na zapowietrzony układ ale nie widzę nigdzie żadnego miejsca w którym mógłbym coś odkręcić żeby wypuści powietrze z układu.
Czy ktoś z forumowiczów wie jak odpowietrzyć hydraulikę w Yanmarze FX265?

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Zapowietrzona hydraulika w Yanmar FX265

Post autor: hazi_k » 20 paź 2017, 20:50

Pierwsze pytanie to czy masz oryginalną hydraulike czy dokładałeś już jakieś dodatkowe rozdzielacze lub może masz ładowacz czołowy?

W moim F165 również wymieniłem olej hydrauliczno-przekładniowy. W swoim traktorku mam oryginalną hydraulike bez zadnych dodatkowych rozdzielaczy itp. Po wymianie oleju również nie działał mi tylny podnośnik ale próbowałem tak długo podnosić aż najpierw ramiona podnośnika zaczęły się poruszać skokowo, a później płynie ale strasznie wolno aż zaczęły pracować normalnie.
Ważne aby na podnośniku nie był zawieszony żaden ciężar oraz aby kilku krotnie poruszać ramionami podnośnika góra-dół aby pozbyć się całego powietrza z układu hydraulicznego. Olej wymieniłem 2 lata temu i od tego czasu żadne niepokojące objawy nie zaobserwowałem podczas pracy podnośnika.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

yanmarek
Posty: 2
Rejestracja: 17 paź 2017, 18:55

Re: Zapowietrzona hydraulika w Yanmar FX265

Post autor: yanmarek » 23 paź 2017, 16:06

hazi_k pisze:Pierwsze pytanie to czy masz oryginalną hydraulike czy dokładałeś już jakieś dodatkowe rozdzielacze lub może masz ładowacz czołowy?
Mam oryginalną bez przeróbek, dzięki za odpowiedź, spróbuje twojego rozwiązania.

ODPOWIEDZ