Kubota Bulltra B1-17 podwójny poziom oleju w silniku

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Kubota Bulltra B1-17 podwójny poziom oleju w silniku

Post autor: hazi_k » 02 wrz 2015, 20:44

Poczekam jeszcze z wymianą. Na razie po konsultacjach zobaczymy jaki będzie dalszy rozwój wydarzeń.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Awatar użytkownika
amigorm1976
Posty: 402
Rejestracja: 26 gru 2013, 20:02
Lokalizacja: Mazowszany / pow. Radomski
Kontakt:

Re: Kubota Bulltra B1-17 podwójny poziom oleju w silniku

Post autor: amigorm1976 » 11 wrz 2016, 22:04

Poziom oleju w silniku cały czas się podnosił, tak więc wymieniłem membranę w pompce paliwa którą rok temu kupiłem w "traktor.com.pl" ale niestety nic to nie pomogło olej dalej przybywał.
Pozostały wtryski i pompa wtryskowa traktorek pojechał do mechanika który zajmuje się naprawą pomp i wtrysków.
Już na przywitaniu to znaczy po wyjęciu bagnetu z silnika mechanik powiedział że nie jest to problem paliwa ale skoro chce to on może sprawdzić wtryski i pompę. Traktor został, na drugi dzień dzwoni mechanik i mówi że znalazł przyczynę jak mogę to żebym przyjechał bo do wymiany jest pompa ale hydrauliki.
Po dojechaniu mechanik pokazał mi pod mikroskopem mikropęknięcie w obudowie pompy hydrauliki pomiędzy simeringiem a otworem podciśnieniowym i kazał kupić pompę gdyż z tej już nic nie będzie. Na moje pytanie dlaczego nie ubywa oleju ze skrzyni, odpowiedział że przy takiej różnicy to kilka lat by mi zeszło zanim bym ten ubytek zobaczył.
Pompa została zakupiona i wymieniona (niestety używana, no ale cóż nie chciałem przerabiać podejść hydrauliki) na chwilę obecną około 10 mh nie widać przyrostu oleju, wcześniej po 40 mh było już ponad stan i trzeba było wymieniać, tak więc dalej będziemy sprawdzać i testować.
Przy okazji sprawdzone zostało ciśnienie na cylindrach 23; 24; 25 podaje od przodu. Ciśnienie oleju na wolnych obrotach 4 atm, po rozgrzaniu 3,5 atm.
Za 30 mh napiszę czy można uznać że temat jest zamknięty.
Pozdrawiam Mariusz

ODPOWIEDZ