Czujnik temperatury plynu

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Czujnik temperatury plynu

Post autor: lewan24pl » 26 maja 2019, 23:31

(czujnik do żuczka niebieskiego)

Panowie mianowicie jest wskaźnik temp.od którego idzie jeden kabel do czujnik temp.i teraz to nie działa nie chce się podnieść wskaźnik temp.
Zacznę od początku pierw sprawdziłem czy dział sam wskaźnik i okazało się że na początku nie działał więc go rozebrałem i na krótko podawałem napięcie i się podnosiła wskazówka no to ok. Ale to samo przez przewód pod maską i nic a okazało się że na liczniku są ścieżki lutownicze czy jak to się nazywa i one było w porządku ale podkładka nie stykała się że ścieżka i przejścia nie było więc to naprawiłem i jest dobrze kabel pod maską podam napięcie i wskazówka się teraz podnosi. Ale do czujnika podłączyłem kabel do szklanki gorąca woda i nic i teraz sobie myślę że trzeba masę podłączyć bo musi być ale też nic się nie dzieje a czujnik nówka ale jutro myślę go sprawdzić z gorącą wodą i miernikiem na omach bo może niby nowy czujnik ale felerny.
I teraz jak okaże się że czujnik ok i nie będzie dziać to jakieś pomysły bo niby proste jak cep ale upierdliwa sprawa jak ktoś by miał jakieś spostrzeżenia to niech przeleje je na ekran :D
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Czujnik temperatury plynu

Post autor: k_sit » 27 maja 2019, 03:46

Wszystko nie tak na czujniku masz masę czyli - , jak zetkniesz do obudowy to powinna się podnieś wskazówka. Czujnik to nic innego jak taki swego rodzaju potencjometr zmieniający opór względem temp. We wskaźniku jest układ cewek i miedzy nimi balansuje wahadełko. Aby sprawdzić to do wskaźnika doprowadzasz zasilanie +- i do czujnika na obudowę - a z zacisku do wskaźnika. I wtedy podgrzewasz go w wodzie.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Czujnik temperatury plynu

Post autor: lewan24pl » 27 maja 2019, 10:15

Ok tak zrobię
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Czujnik temperatury plynu

Post autor: emek650 » 27 maja 2019, 10:28

Z Twojego chaotycznego opisu wynika że przyczyną może być brak zasilania na wskaźniku, najprościej to sprawdzisz zwierając przewód czujnika do masy (załączony zapłon), wskazówka powinna pójść na max.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Czujnik temperatury plynu

Post autor: lewan24pl » 27 maja 2019, 14:08

Dzięki zrobione masy nie było bo obudowa plastikowa jest a w oryginalnym silniku czujnik był wkręcany w blok silnika albo głowice i działało to a tak dorobiłem kabel i naprawione
Dzięki za pomoc
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ