Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Awatar użytkownika
KubotaST25
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2018, 21:19

Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: KubotaST25 » 06 kwie 2018, 10:18

Witam, remontuję traktor o którym niewiele wiem a kiedy podniosę i będę obracał jednym przednim kołem oraz włączę napęd 4x4, to czy napęd będzie zasprzęglony na "fest", czy jeszcze jakaś hydraulika go napędza? Bo nie wiem czy rozbierać skrzynię, obecnie nie ma takiego sprzęgnięcia... Mam go dosyć rozebranego i jeśli to w mojej mocy, to chciałbym naprawić wszystkie problemy. Dzięki uprzejmości kolegi z forum, otrzymałem manual do Kubota sta30 35, niestety są różnice w konstrukcji maszyny, może ma ktoś manual do St25 lub ST30?

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: golfik-81 » 06 kwie 2018, 10:43

Witaj,
Próbuj szukac w jezyku angielskim, nawet z tekstu z translatora. Ja również biore się za odswierzenie swojego traktorka......co do napedu to wg mojej oceny masz staly naped dopinany czyli kręcąc jednym kołem pod warunkiem ze drugie masz zahamowane przy zapiętym napedzie będzie naped przenoszony do reduktora z reduktora do zmiennika momentu czy jak tam to zwal to to ustrojstwo co przenosi naped za pomocą oleju( taki sam układ mam i ja ) jeśli się myle to niech mnie ktoś poprawi bo pewności nie mam

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: k_sit » 06 kwie 2018, 16:36

Podnieś cały do góry załącz napęd 4x4 włącz hamulec na jedno koło i obracaj drugim tylnym powinno obracać koła przednie . Napęd hydrauliczny działa w jednym kierunku z silnika w kierunku skrzyni nie odwrotnie.

Awatar użytkownika
KubotaST25
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2018, 21:19

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: KubotaST25 » 06 kwie 2018, 19:54

Tak, a zrobiłem tak: w miarę rozruszałem dźwigienkę załączania napędu 4x4, jak już coś tam dało się załączyć, odkręciłem taką blachę z boku skrzyni (pokrywka) i wtedy za pomocą lusterka zobaczyłem, że przesuwka załącza napęd na wałek. Mam podniesione dwa koła z lewej strony, jak kręcę przednim to słyszę szum z mechanizmu różnicowego, ale nie obraca się tył. Jak kręcę tylnym to szumi w skrzyni i wszystkie tryby się kręcą ale przód nie. Jutro sprawdzę czy kołek w wałku nie jest ścięty. Jak najłatwiej się do niego dostać? Mój traktor ma też bi-speed, czyli przy nawrotach może zacieśniać zakręt, przyśpieszając przednie koła, może tam przełożenie nie jest przekazywane do przodu? Przy okazji odkryłem że jak podniosę prawe przednie koło, to mocno wycieka olej, będę to też regenerował.

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: k_sit » 06 kwie 2018, 22:51

Nie wspominałeś o tym. Zobacz czy ze skrzyni jest wyjście napędu na przednia oś na krzyżakach . Faktycznie może jest zle wyregulowane to ustrojstwo i dalej nie idzie . Jak masz go w górze uruchom na włączonym silniku .

Awatar użytkownika
KubotaST25
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2018, 21:19

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: KubotaST25 » 06 kwie 2018, 23:28

Nie mogę uruchomić bo sporo hydrauliki mam odłączone, spuszczony płyn bo kabina zdjęta, przekładnia kierownicza również zdemontowana a tam jest krzywka która steruje "nawrotami". Na jutro mam plan, by odsłonić wałek do przedniej osi i oblookać...

Awatar użytkownika
KubotaST25
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2018, 21:19

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: KubotaST25 » 09 kwie 2018, 10:21

No i wyjaśnione, dźwigienka załączania 4x4 - ciężko, lecz przełącza. Ale zużyte było złącze wałka napędu i wałek z jednej strony na maxa. Z drugiej strony wałka prawie frezów już nie ma.

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: golfik-81 » 09 kwie 2018, 20:48

Czyli jedno z głowy, ktoś na forum opisywał jak to naprawil. Powodzenia w dalszych pracach

Awatar użytkownika
KubotaST25
Posty: 11
Rejestracja: 22 mar 2018, 21:19

Re: Kubota ST25 problem z przednim napędem skrzynia HST

Post autor: KubotaST25 » 09 kwie 2018, 21:51

Tak, teraz jak poskładam węże od hydrauliki i odpalę silnik, to będę walczył z podnośnikiem tylnym. Liczę na to że ruszy, bo pokrętło od prędkości opadania podnośnika było zablokowane na pozycji LOCK, teraz już je rozruszałem i kręci się swobodnie.
Wałek i sprzęgiełko napędu na przód:
http://s44.photobucket.com/user/KubotaS ... ort=3&o=05
Zużyty wałek i sprzęgiełko:
http://s44.photobucket.com/user/KubotaS ... ort=3&o=15

ODPOWIEDZ