Przedni napęd padł Shibaura

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: Pszczoła » 15 paź 2017, 13:47

W marcu kupiłem mój wymarzony traktorek SHIBAURA SP1740, od Seltech, z turem I glebogryzarką. Świetny sprzęt. Przepracował od wiosny ok. 80 mh, głównie z turem, ciągle 4x4. Wszystko pięknie, ale trafiła się awaria... przedni napęd padł...
https://photos.app.goo.gl/WYBtK3PJGb8Suyro1
https://photos.app.goo.gl/FSLwrfEpW0m1BE0Z2
https://photos.app.goo.gl/SO0brjSCuspXvtxx1

Przed awarią, po załadowaniu tura np. ziemią, po włączeniu wstecznego, słychać było puknięcie w przednim napędzie, prawie zawsze. I tak jeździłem do czasu...
Szukam przyczyny awarii, czyżby to, że zsunął się pierścień zaciskowy (Segera) przed łożyskiem na wałku atakujacym??
No i problem - skąd części zamienne.
Serwis Seltech w poniedziałek będzie szukał u siebie używek, ale z modelu sp15...
Może Panowie podpowiecie, co robiłem nie tak, że doprowadziłem do awarii? Jazda z pełną łyżką po twardym terenie, zdarzyło się...
No i pomocy... części...
Ostatnio zmieniony 16 paź 2017, 10:23 przez Pszczoła, łącznie zmieniany 1 raz.
Shibaura SP1740

marcin94
Posty: 80
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:42

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: marcin94 » 15 paź 2017, 22:44

Mój zasób wiedzy technicznej nie jest duży, w większości pochodzi ze śledzenia tego forum, ale chyba sam sobie odpowiedziałeś co jest przyczyną awarii. Napęd 4x4, pełna łyżka tura, twardy teren i do tego ignorowanie stukania. Wiem, że mało kto ma tyle środków żeby do każdej pracy kupić osobny sprzęt, ale nasze traktorki chyba średnio lubią intensywną pracę z turem, ba, słyszałem przypadki negatywnego wpływu używania ładowacza w dużych ciągnikach 100-130 KM. A jedną z cenniejszych informacji jaką wyniosłem z forum to 4x4 tylko na luźnym, dającym się "mielić" podłożu.

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: Pszczoła » 16 paź 2017, 10:27

Niby czytałem,no może liznąłem forum, ale ogromu wiedzy forumowej nie przyswoiłem :cry: Traktor wydawał się być pancernym, no dobra, nowy nie jest... A teraz mądrzejszy po szkodzie-jak zwykle to bywa.

Problemem jest znaleźć części zamienne-i nie ma znaczenia już teraz czy nowe czy używane-muszę go naprawić i muszę dalej pracować... :x
Shibaura SP1740

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: Mati43 » 16 paź 2017, 19:21

Nic nie jest pancerne..zwłaszcza 30 letnie traktorki.
Jak ostatnio byliśmy w Traktormix to mieli sporo rozebranych Shibuar.Dzwoń tam. Tylko uzbroić się w cierpliwość.

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: kamil00 » 16 paź 2017, 20:43

Maszyny są po to żeby pracowały zepsuje się to się naprawia i jedzie dalej , ktoś jak trzyma traktor w pokoju na dywanie to wiadomo się nie psuje
Przodek zmieliło bo pewnie jakieś łożyska się rozsypały u mnie przy półośce w zwolnicy było podobnie , gdyby uszkodzenie było od ciężaru i od jazdy po twardym podłożu to pierwsze zmieliło by zwolnice lub wałek między przednim napędem a skrzynią on najczęściej jest najsłabszy
Co do części to trzeba dzwonić po wszystkich handlarzach może akurat mają taki traktorek na części a jak nie to na pewno coś takiego skombinują ale to przeciągnie się w czasie

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: Pszczoła » 16 paź 2017, 21:52

No szukam i szukam. Seltech, Rzeszów, dzięki za podpowiedź Traktormix. Strony z naszego forum też przeszukałem...
Wg mnie poleciał pierścień Segera, pozwolił wysunąć się wałkowi ataku w stronę koła talerzowego. To prawda, pracował od marca dość ciężko, buduję ogrody, więc ziemia, kamień w łyżce, kilometry z ciężarem no i pewnie wiek sprzętu...
Dziękuję za pomoc.
Szukam dalej części.

Zdam relację z naprawy, co gdzie jak.
Shibaura SP1740

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: Pszczoła » 24 paź 2017, 11:28

Wałek ataku i koło talerzowe dostałem, złożyłem przedni napęd i ... powinno działać....ale nie nie, rozebraliśmy skrzynię i niestety- poleciały 2 koła zębate od zapinania przedniego napędu i oberwało się 4 zębom koła zębatego w skrzyni-pewnie olej przepchał kawałek zęba i armagedon gotowy....dalej szukam części-tym razem skrzyni :evil: :?
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Shibaura SP1740

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: Pszczoła » 22 lis 2017, 10:38

No i naprawione. Z pomocą przyszedł serwis Seltech, sprzedawca mojego traktorka, za co b.dziękuję p.Mariuszowi za rzetelną pomoc.

Fakt, że ciężko dostać używane części, a już nowe :shock: :o Mam wrażenie, że duża część serwisów czy firm handlujących traktorkami-częściami w ogóle nie chce rozmawiać z klientem, zazwyczaj- po prostu "Nie,nie mam takich części".... :|
Shibaura SP1740

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: Luzak » 22 lis 2017, 11:46

Pszczoła pisze:Mam wrażenie, że duża część serwisów czy firm handlujących traktorkami-częściami w ogóle nie chce rozmawiać z klientem, zazwyczaj- po prostu "Nie,nie mam takich części".... :|
Tak jest w każdej branży - sprzedać potrafi każdy, ale po sprzedaży połowa „sprzedawców” znika. Zamykają swój „sklep” prowadzony po godz. 16 jak wrócą do domu z roboty. Większości towaru w życiu nie widzieli - przerzucają tylko między dostawcą a odbiorcą. Dorzucą 5% marży i hulają. Ludzie szukają TANIO, TANIO i dziwią się co tak drogo w sklepach a potem ... płaczą.

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Przedni napęd padł Shibaura

Post autor: marcin.ch » 22 lis 2017, 17:13

A mi się wydaje że ten pierścień mógł być źle założony i dlatego po czasie go wypchnęło.

Zobacz jak u mnie jedna z podkładek dystansowych była założona:

Obrazek


Nie sądzę żeby ją coś stamtąd wypchnęło. Po prostu ktoś źle założył.

ODPOWIEDZ