Strona 1 z 1

Piszczenie łożyska oporowego sprzęgła Hinomoto E2304

: 10 lip 2017, 10:59
autor: mirekp
Witam, mam pytanie rok temu kupiłem traktorek jak w temacie wszystko jest już raczej ok ale wkurza mnie pisk po wciśnięciu pedału sprzęgła, wszystko rozłącza się dobrze podciągnąłem trochę na cięgle bo wcześniej brało od samej deski teraz jest mniejszy luz na pedale i bierze od połowy wszystko chodzi fajnie biegi, wałek WOM ale ten pisk, czy jest możliwość przesmarować jakoś ? słyszałem że w trzydziestkach chyba był taki dekielek z rurką do wpuszczania tam oleju, czy też dać sobie spokój i czekać aż się rozleci żeby rozpołowić i zrobić całe sprzęgło ? zauważyłem że przy wciskaniu sprzęgła oprócz pisku spadają obroty silnika o jakieś 150-200 także przy za wolnych potrafi zgasnąć nawet, od razu napiszcie na ile ustawiacie wolne obroty bo ja muszę ok 1000 obr/min

Pozdrawiam i czekam na rady

Re: Piszczenie łożyska oporowego sprzęgła Hinomoto E2304

: 10 lip 2017, 14:34
autor: piotrbpm
Mogę zaproponować natychmiastowe rozpoławianie i wyminę łożyska oporowego bo z tego co piszesz już jest Ono zatarte .
Jeśli nie wykonasz tej wymiany jak najszybciej rozsypie się łożysko zniszczy docisk oraz tarczę .

Re: Piszczenie łożyska oporowego sprzęgła Hinomoto E2304

: 10 lip 2017, 21:02
autor: mirekp
Dzięki, też tak myślę że nie ma na co czekać będę kogoś szukał w pobliżu tylko nie bardzo wiem gdzie uderzyć na razie, jak muszę się przygotować do tego ? z jakimi kosztami trzeba się liczyć ?

Re: Piszczenie łożyska oporowego sprzęgła Hinomoto E2304

: 18 lip 2017, 07:47
autor: mirekp
mirekp pisze:Dzięki, też tak myślę że nie ma na co czekać będę kogoś szukał w pobliżu tylko nie bardzo wiem gdzie uderzyć na razie, jak muszę się przygotować do tego ? z jakimi kosztami trzeba się liczyć ?
ile może kosztować taka robota ? ile godzin trzeba orientacyjnie liczyć ? może ktoś robił już ile czasu zeszło ?

Re: Piszczenie łożyska oporowego sprzęgła Hinomoto E2304

: 18 lip 2017, 08:41
autor: k_sit
Rozkręcasz w miarę szybko później odrobinę wolnej. Jak masz łożysko to jedna dniówka wystarczy . Pamiętaj żeby spuści olej z skrzyni biegów. I przydałyby się wózki do rozjeżdżania. Ja to robiłem na wciągarce i paleciakiem . Walek od przedniego rozczep przy przodku a nie przy skrzyni. Jak jest elektryka i te same kostki oznacz markerem ,odkładaj śruby w kolejności długość ma znaczenie .

Re: Piszczenie łożyska oporowego sprzęgła Hinomoto E2304

: 21 sie 2017, 14:53
autor: mirekp
Dziękuję wszystkim za odpowiedzi zamykam temat moje problemy rozwiązał Miłosz osoba-firma od której kupiłem traktorek wymienił łożysko sprzęgłowe rozpoławiając traktorek i ustawił właściwy naciąg paska klinowego błaha rzecz którą przeoczyłem wszystkie problemy znikły maszyna chodzi aż miło przetestowałem teraz z kosiarką bijakową EFGC 125 temperatura nie dochodzi do połowy skali (kupujcie sprzęt koło lotniska w Rzeszowie zrobił to w ramach gwarancji bez kasy z takimi sprzedawcami warto współpracować zna się na rzeczy i ma podejście do klienta polecam )

Re: Piszczenie łożyska oporowego sprzęgła Hinomoto E2304

: 28 paź 2017, 14:07
autor: McGyver1337
W Rzeszowie pracują mechanicy którzy są obeznani chyba w kazdym modelu Japonskim I nie tylko. Wydaje mi się ze jest to najlepsza opcja naprawy/gwarancji .Wiedza tych mechaników jest tak bardzo duza ze sam jestem zdziwiony ze nawet młody mechanik potrafi mi bez sprawdzenia traktorka powiedzieć szczegółowo co jest do wymiany raz dwa trzy rozebrane wymienione naprawione . Jestem mile zaskoczony i oczywiscie polecam wszelkie usługi tej firmy :)