Ubytek płynu chłodzącego

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: k_sit » 23 mar 2017, 16:17

Od kiedy pamiętam to zaczynamy od środka i po przekątnej . Dokręcając wstępnie 1/3 momentu wszystkie po odczekaniu około 30 min kręcimy 1/2 kolejne 30 min i dociągamy właściwym momentem. Popatrz w instrukcje Kubota na forum mogą być pomocne podane tam są momenty dla danej śruby . Silniki są podobnej wielkość i tam też będzie rozmieszczenie kolejność dokręcania głowicy.

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Mati43 » 23 mar 2017, 22:34

Może wystarczy korek chłodnicy zmienić?? A nie od razu czapkę ściągać.... Może wężyk spękany może zbiorniczek nie trzyma... :shock:

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: plastek334 » 24 mar 2017, 13:02

Nie mam zbiorniczka

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Mati43 » 24 mar 2017, 14:19

Wstaw zdjęcia jak to wygląda bo tu nie ma wróżek. Sprawdzałeś korek?

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: plastek334 » 25 sie 2018, 20:01

Odświerzam temat.
Płyn leci dalej przyjąłem więc że to uszczelka pod głowicą mam zamiar się zabrać za to po jesieni.
https://drive.google.com/open?id=1b-J-E ... -AjzxGvUi0
Zdjęcie przedstawia taką samą głowicę jak moja w internecie poszukałem i tak.
Dla śrub M10 51-58 Nm
M12 80 - 87 Nm.
Po zdjęciu pokrywy regulacja zaworów na 0,25 mm
Kolejność otwierania to 1-3-2
Mam kilka pytań:
Jaka kolejność dokręcania śrub głowicy ?
Jak regulować zawory ?
Co mogę jeszcze zrobić przy okazji ściągnięcia głowicy lub co zrobić przed tą wymianą uszczelki ?

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Gelo » 27 sie 2018, 14:24

Z jaką siłą dokręcać głowicę i jak to jest z kolejnością skręcania ???
Głowica taka jak ta
Dokręcasz zawsze na krzyż. Jeśli nie wiem jakim momentem dokręcać, dokręcam na wyczucie a potem wyrównuję dynamometrem. Często moment dokręcania wynika z rozmiaru śrub.
Jak regulować zawory ?
Co mogę jeszcze zrobić przy okazji ściągnięcia głowicy lub co zrobić przed tą wymianą uszczelki ?
Na górę
Obczaj zawory a bardziej gniazda, czy nie są powypalane. Zmień uszczelniacze na zaworach. Zobacz czy sama głowica nie ma ''rantu pod uszczelkę'', możliwe że trzeba planować. No i sprawdziłbym luz tłoka na boki. Tak możesz ocenić stan pierścieni.
Branson 4020

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: plastek334 » 25 lis 2018, 20:30

Sezon ogrodniczy się zakończył więc zabrałem się za rozbiórkę traktorka. Głównym celem była wymiana uszczelki pod głowicą która była prawdopodobną przyczyną wyciekania płynu chłodzącego przez przelew ale po rozebraniu wg. mnie nie wyglądała na uszkodzoną, aby nie rozbierać już w przyszłości traktorka wymienię pasek klinowy który jest popękany.
Pościągałem również wszystkie blachy które będę chciał pomalować jeśli pogoda na to pozwoli bo na razie jest za zimno.
Zamontuję również halogeny robocze i światła zespolone na tył.
https://drive.google.com/file/d/1bZ3LX8 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1h7fdwO ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1udqHU6 ... sp=sharing
https://drive.google.com/file/d/1MKCBdW ... sp=sharing
Do wymiany również płyny tj; chłodzący, olej silnikowy, hydrauliczny i przekładniowy.

erenhardt
Posty: 91
Rejestracja: 15 sty 2016, 09:48

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: erenhardt » 05 gru 2018, 09:17

Mam ten sam problem.
Przy odpalaniu sika mi rurki przelewowej od chłodnicy.
Jeszcze nie rozbierałem. Czekam na dalsze sprawozdanie z naprawy i powodzenia

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: plastek334 » 05 gru 2018, 19:30

Powoli składam jak tylko odpalę napiszę wnioski.
U mnie przy odpalaniu nic się nie działo dopiero po paru minutach zaczynało się sączyć nie na tyle żeby zaraz uzupełniać ale po paru dniach pracy odkrywało kratki w chłodnicy

Mati43
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2016, 07:18

Re: Ubytek płynu chłodzącego

Post autor: Mati43 » 06 gru 2018, 20:21

Panowie, a może zanim zaczniecie zrzucać głowicę to wypadałoby kupić nowy korek chłodnicy? Jeżeli nie ma jakichś typowych objawów uszczelki a płyn wyrzuca warto zmienić korek. Po tylu latach jest on zwyczajnie do kitu. Przerabiałem temat u siebie w F20:) F15 zrzucałem głowicę bo miałem wyciek na zewnątrz po bloku więc po wstępnych oględzinach wyszło że cieknie z uszczelki z pod głowicy i okazało się to prawdą ale w f20 miałem przypadek gdzie silnik nie pracował stał na słońcu w upale i węże twarde się robiły... Grzał się ponad połowę przy przejażdżkach nie wspomne o koszeniu czy glebie. Miałem zrzucać czapkę ale jakoś mnie coś tkneło zmieniłem korek na taki od 330, trzeba było ponacinać te blaszki aby wszedł na chłodnice. Temp idealnie pion, węże twardsze po nagrzaniu silnika nie wyrzuca płynu...Zacząć od podstaw.

ODPOWIEDZ