uszkodzona półoś

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: uszkodzona półoś

Post autor: zbYszek » 22 gru 2016, 22:28

A nie było tak, że pierwej (na skutek innych przyczyn) ktoś zastosował współpracujące koło zębate o połowie szerokości oryginalnego? No i przekroczył dopuszczalne naprężenia na docisk i posypało się to oryginalne, pozostałe z pary, koło na półosi?
Raz - naprawić to, co pokazano.
Dwa - znaleźć przyczynę i usunąć ją w horerę... :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: uszkodzona półoś

Post autor: Szam » 22 gru 2016, 23:32

zbYszek pisze:A nie było tak, że pierwej (na skutek innych przyczyn) ktoś zastosował współpracujące koło zębate o połowie szerokości oryginalnego? No i przekroczył dopuszczalne naprężenia na docisk i posypało się to oryginalne, pozostałe z pary, koło na półosi?
Raz - naprawić to, co pokazano.
Dwa - znaleźć przyczynę i usunąć ją w horerę... :)


No, ale założenie o 1/2 węższego koła też musiało mieć swoją przyczynę. To jest zbyt ważny element, na to, żeby tak po prostu rozleciał się. Z konkluzją zgadzam się.

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: uszkodzona półoś

Post autor: kamil00 » 23 gru 2016, 17:33

materiał pewnie był dobry jak maszyna pracuje dużo to wszystko się niszczy . Rocznie traktor robi do 500mth u mnie chodzi już prawie 8 lat , także lekko niestety niema . największym niszczycielem tego wałka były rozwalone łożyska przez które tryby nie chodziły osiowo , i w skutek tego jest co jest
Tryby są wszystkie oryginalne , większe koło by nie weszło w obudowę zwolnicy

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: uszkodzona półoś

Post autor: marekspectra » 23 gru 2016, 19:54

Cały wał wyglada doskonale, z wyjątkiem miejsca gdzie stykały sie koła żebate. Moim zdaniem gdyby to było zrobione z dalmacenskiej stali utwardzanej tytanem to po 30 latach pracy bez oleju tez tak by wyglądało :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

kamil00
Posty: 136
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:27

Re: uszkodzona półoś

Post autor: kamil00 » 04 lut 2017, 16:59

Witam dziś odebrałem dorobioną półośkę , dorabiałem ją w Rzeszowie cena takiej przyjemności to 800 zł
Czekam jeszcze na dorobienie przez znajomego tulejek pod nowe uszczelniacze i będę zabierał się za składanie mam nadzieję że wszystko będzie chodzić taj jak powinno

Obrazek Obrazek Obrazek

ODPOWIEDZ