Podgrzewacz elektryczny silnika

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: marekspectra » 14 lut 2014, 23:18

Dzisiaj mnie olśniło :shock: :D

Pisałem już że świece mi grzeją w pozycji kluczyka - rozruch, wcześniej nie. Czyli tak naprawdę nie mam możliwości podgrzać świec przed rozruchem ! Patrząc na stacyjkę i jej opis ja nie mam możliwosci podgrzania świec przed rozruchem !

Ki czort! Ja wiem że ten silnik to DI czyli direkt injekszyn czyli wtrysk bezpośredni czyli przeciwienstwie do silników o wtrysku pośrednim (czyli do komory wstepnej w głowicy) świece żarowe nie są konieczne , ale w ujemnych temp MUSI być jakieś wspomaganie rozruchu ! Więc co ! kurde ! jak?


Jak to u Japonczyków - odpowiedz jest dziecinne prosta!

Macie taki myk żeby odpalić sprzeta trzeba wcisnąć sprzęgło?! i ja tam mam, więc :


Nogi na podestach, kluczyk w pozycje rozruch - nic sie nie dzieje!? dzieje! - świece grzeją! tak trzymam 10-15s a następne wciskam pedał sprzęgła i ciągle trzymając kluczyk w "rozruch" rozrusznik zaczyna krecić !!!!!

Kocham moja KUBOTE !!!!! :lol:
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: k_sit » 15 lut 2014, 11:46

Proszę jaki myk ,widać mają szerokokątne podejście do nie których rozwiązań .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: petra » 16 lut 2014, 18:24

Cholercia, ja mam taki sam "układ" zabezpieczenia rozruchu i teraz tylko muszę sprawdzić jak u mnie z tym grzaniem bez wciśniętego sprzęgła. Jak na razie jak sprawdzałem to prąd był podawany na świece tak długo jak świeciła kontrolka na desce, a sprzęgło ... nie było wciśnięte bo stałem obok traktorka.
Czyli u mnie jednak inaczej niż u Marka!
Byłem dzisiaj na działce ale jakoś tak wyszło, że nie odpalałem Kubotki i nie "grzebałem" pod maską.
Pozdr
Zbyszek
Ps.
No tak ale kluczyk nie był w pozycji rozruch tylko ... tej drugiej, test kontrolek i grzanie świec, czyli jeszcze muszę to sprawdzić.
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: petra » 16 lut 2014, 18:43

Jeszcze jedno...
Marku, a jak u Ciebie kontrolka na desce? jak długo się świeci?
Mam też prośbę - zróbcie fotki przewodu masowego przy aku bo zastanawiam się czy u mnie nie jest on za cienki? Ostatnio po nie udanym rozruchu zauważyłem, że był ciepły! Ale wtedy kręciłem troszkę z długo i kilka razy!
Pozdr
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: k_sit » 16 lut 2014, 21:42

Przewód masowy minimum 10 mm2 ,jak się grzeje to sprawdź połączenia na aku i silniku .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: marekspectra » 17 lut 2014, 09:28

petra pisze:Jeszcze jedno...
Marku, a jak u Ciebie kontrolka na desce? jak długo się świeci?
Mam też prośbę - zróbcie fotki przewodu masowego przy aku bo zastanawiam się czy u mnie nie jest on za cienki? Ostatnio po nie udanym rozruchu zauważyłem, że był ciepły! Ale wtedy kręciłem troszkę z długo i kilka razy!
Pozdr
Zbyszek
Nie mam kontrolki świec na desce ( takiej z żarówką) Mam za to chromowane gniazdko z otworem w którym (jak mniemam) jest spirala grzewcza. Podczas grzania swiec i ona sie nagrzewa - w momencie osiągniecia własciwej temperatury zaczyna "dymić"

Tak to w teori powinno wygladać zdaje sie, bo jak już pisałem wczesniej kiedyś zaglądając pod panel deski rozdzielczej widziałem że kabelki biegnące do niej są porozpinane.

Przewodem masowym jest u mnie standardowa płaska plecionka, jak w samochodach - na pewno nic sie nie grzeje - sprawdzałem.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
marcin
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: marcin » 07 maja 2014, 22:55

Koledzy mam problem z moim Yankiem, chodzi mi o świece żarowe.dzisiaj je sprawdziłem i grzeją, problem w tym ze kontrolka zapala sie na 2 sek i gaśnie sprawdzałem je miernikiem tyle samo grzeją świece,uwazam ze jest to za krótko na dobre podgrzanie,kolejną sprawą jest to ze nie mozna podgrzać świec dwa razy tylko po jakimś czasie około 3-5 min znów przy zapłonie zapalają sie świece,
moze ktoś wie o co kaman?|

pozdr

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: k_sit » 08 maja 2014, 09:06

Szukaj po przewodach małej puszki ,która steruje świecami .Możesz mieć system kontroli temp zew i obliczono czas grzania na 2s . Można pobawić się i dostosować termostat i wydłużyć czas .

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: petra » 08 maja 2014, 13:09

Marcin, byłem dzisiaj w Mrokowie pod Tarczynem u P.Zakrzewskiego, który także sprowadza traktorki i je serwisuje, pogadałem sobie trochę z nim i tak - w moim przypadku najprawdopodobniej został silnik przegrzany i daje z odmy. Świece są podgrzewne w zależności od temperatury zewnętrznej, ciepło krótko a nawet wcale, zimno nawet 20-30 sek. Przy temperaturze takiej jak dziś tj.20 stopni w egzemplarzu GL-23 takim jak mój, na placu uruchamiałem silnik i świece zapaliły się na 2 sekundy i silnik zaskoczył "na dotyk" bez żadnego kręcenia. Za drugim razem natomiast, kontrolka nawet się nie zapaliła. Traktorek jest jak na mój gust w idealnym stanie, a cena to 26 tyś. brutto
Mało mnie szlak nie trafił, jak go sobie obejrzałem. Zreszta sami zobaczcie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cały w oryginale i nie malowany, a silnik pracował jak...pszczółka i nawet jak był zimny nic w nim nie stukało, nie dymiło.
Pozdrawiam
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marcin
Posty: 49
Rejestracja: 13 kwie 2014, 21:26
Lokalizacja: Siedlce

Re: Podgrzewacz elektryczny silnika

Post autor: marcin » 08 maja 2014, 17:24

egzemplarz godny uwagi.

Petra co do świec masz racje ,przejzałem cały układ dzisiaj z elektrykiem i wszystko w porządku, to ze swiece grzeją 2 sek,--(jest pogoda na plusie wiec tak ma ) przy mrozach powinna dłuzej grać.ale to sprawdze za pół roku :) , co do odpalania zaczne od sprawdzenia układu paliwowego (poci sie na kraniku paliwowym, moze po nocy schodzi paliwo, pozniej sprawdze wtryski, traktorek ma juz swoje lata i moze nie pracują juz na 100% ,tak samo z pompą paliwową,

ODPOWIEDZ