Kable od aku za krótkie o 2 cm

Boberto
Posty: 8
Rejestracja: 08 paź 2016, 16:45

Kable od aku za krótkie o 2 cm

Post autor: Boberto » 01 maja 2017, 09:40

Witajcie, problem w prawdzie nie dotyczy traktora ale samochodu (Forester też Japończyk, i coś z traktora ma, a jak pomyślę o pisaniu na elektrodzie i dostaniu tony bluzgów, dwóch ton wymądrzania o funkcjonalności Google i jakimś czubku piszącym mi na pm poematy o banicji to niestrawność mnie bierze) no ale do żeczy, musiałem wymienic stare klemy bo byle tak rozciągnięte że nie szło ich zacisnąć a Dodatkowo przewody przy zaciskach były mocno zaśniedziałe, minusowy poszedł gładko bo zapas jest spory ale z plusa musiałem amputować z 5cm miedzi bo była fatalnie utleniona no i teraz mam przewód w nowej klemie ale napięty jak postronek, i tu pytanie, wlutowac lepiej te brakujące 5cm czy zacisnąć śrubami między mosiężnymi sztabkami? Wymiana na kabel oryginalny mało mnie satysfakcjonuje bo z tego co dzwoniłem do panów z allesrogo to wszystkie wymagały wymiany klem, a w aso wołają za tą zabawę 500pln

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Kable od aku za krótkie o 2 cm

Post autor: RobFra » 01 maja 2017, 18:05

Najlepiej wlutować, ale łatwo nie będzie.
Można jeszcze włożyć oba kawałki w miedzianą rurkę i zacisnąć.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Kable od aku za krótkie o 2 cm

Post autor: TooSlow » 01 maja 2017, 20:18

Boberto pisze: a jak pomyślę o pisaniu na elektrodzie i dostaniu tony bluzgów, dwóch ton wymądrzania o funkcjonalności Google i jakimś czubku piszącym mi na pm poematy o banicji to niestrawność mnie bierze) no ale do żeczy

Już wiesz czemu na elektrodzie dostajesz PM o banicji :P ?

Ja bym raczej nie lutował, a skręcił. Co najwyżej dałbym do lutowania jeśli wiedziałbym, że oddaję to prawdziwemu fachurze.

TomekK
Posty: 30
Rejestracja: 09 kwie 2016, 13:29

Re: Kable od aku za krótkie o 2 cm

Post autor: TomekK » 01 maja 2017, 20:54

A co powiecie o końcówka zaprasowywanych? Np takie coś: http://erko.pl/kln-s-zlaczka-cu-rurowa-10kv/ Jeśli znasz elektryka zajmującego się instalacjami w budynkach (najlepiej przemysłowych), powinien mieć praskę do takich złączek. Na samą złączkę i okolice oczywiście trzeba koszulkę założyć. Co do pewności i trwałości połączenia - w firmie, w której przyszło mi obecnie pracować tego typu złączki stosowane są na co dzień i problemów z połączeniami nie ma, a obciążenie prądowe bywa wielokrotnie większe niż w aucie przy rozruchu.
Samo lutowanie ma jedną wadę - musisz nagrzać kabel do ponad 200 stopni, a gruby kabel dobrze przenosi ciepło, więc finalnie masz dużą szansę zniszczyć izolację kilka cm od miejsca lutowania.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Kable od aku za krótkie o 2 cm

Post autor: wojtis1990 » 01 maja 2017, 21:46

A nie można tego kabla + zarobić na nowo ? Ja tak robiłem u siebie że kupiłem kabel od spawarki i po prostu sobie zarobiłem na nowo do rozrusznika. Musisz określić którego to w ogóle przewodu ci brakuje, czy do komputera, czy do rozrusznika czy całej wiązki, masz jakieś zdjęcie ?

ODPOWIEDZ