Satoh/Mitsu 1600 - co to za kontrolka?

Awatar użytkownika
Pawlo
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:34
Lokalizacja: Małopolska

Satoh/Mitsu 1600 - co to za kontrolka?

Post autor: Pawlo » 16 lis 2015, 22:31

Witam i mam do was pytanko.
Nie mogę do końca rozszyfrować kontrolek w traktorku.
Jedna jest wbudowana w licznik i oznaczona CHG i gaśnie po uruchomieniu silnika - to będzie chyba ładowanie.
Druga jest całkiem osobno i nigdy nie świeci, nawet jak silnik jest dobrze ciepły. Podejrzewam że jest to kontrolka temperatury cieczy chłodzącej ale może się mylę.
To jej zdjęcie na traktorku dokładnie takim jak mój (Zaznaczona na czerwono).
1.JPG
1.JPG (56.9 KiB) Przejrzano 6192 razy
Wie ktoś może po co ona jest?
I jeszcze jedno.
Czy kontrolka oleju nie powinna świecić po włączeniu stacyjki i gasnąć po uruchomieniu silnika bo u mnie nigdy nie świeci.
Mitsubishi MT2201D, Satoh (Mitsubishi) ST1600

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Satoh/Mitsu 1600 - co to za kontrolka?

Post autor: zbYszek » 17 lis 2015, 07:18

Pawlo pisze:Witam i mam do was pytanko.
Nie mogę do końca rozszyfrować kontrolek w traktorku.
Jedna jest wbudowana w licznik i oznaczona CHG i gaśnie po uruchomieniu silnika - to będzie chyba ładowanie.[...]
Czy kontrolka oleju nie powinna świecić po włączeniu stacyjki i gasnąć po uruchomieniu silnika bo u mnie nigdy nie świeci.
CHG dobrze odszyfrowałeś jako "charge" czyli ładowanie. Zachowuje się poprawnie.
Kontrolka oleju, jeżeli działa na ciśnienie oleju, to faktycznie powinna świecić się do chwili uruchomienia silnika i potem gasnąć (podobnie jak ładowanie). Chyba, że masz rozwiązanie z kontrolką poziomu oleju a nie ciśnienia - dopóki poziom będzie git, to nie będzie się świecić. Ale to tylko moje domniemanie przez analogię do motocykli japońskich - różne rozwiązania u różnych producentów. Lepiej dokładnie sprawdzić poczynając od zlokalizowania czujnika ciśnienia oleju...
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Awatar użytkownika
Pawlo
Posty: 51
Rejestracja: 07 wrz 2015, 22:34
Lokalizacja: Małopolska

Re: Satoh/Mitsu 1600 - co to za kontrolka?

Post autor: Pawlo » 18 lis 2015, 19:49

Już wiem, ta kontrolka to wskaźnik temperatury cieczy chłodzącej. Jak temp. przekroczy 110 stopni to ona powinna świecić.

Natomiast kontrolka ciśnienia oleju jest dobra, po zmasowaniu przewodu od czujnika oleju ta kontrolka świeci. Poziom oleju mam OK. więc wnioskuję że czujnik oleju do wymiany. Tylko gdzie kupić taki czujnik?

Paweł
Mitsubishi MT2201D, Satoh (Mitsubishi) ST1600

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Satoh/Mitsu 1600 - co to za kontrolka?

Post autor: k_sit » 18 lis 2015, 20:04

W sklepie . Wykręć go i dopasuj gwinty teoretycznie M10x1 ale bywa 1/8" bardzo podobny skok tylko różnią się nieco średnicami . Druga kwestia załączenie od 5 kPa Obrazek może dobierać od np C-330 lub T25 .

Awatar użytkownika
jarekstryszawa
Posty: 517
Rejestracja: 21 lis 2014, 17:52
Lokalizacja: Stryszawa
Kontakt:

Re: Satoh/Mitsu 1600 - co to za kontrolka?

Post autor: jarekstryszawa » 18 lis 2015, 20:06

Zamiast czujnika dla pewności wkręć manometr, możesz czujnik też sprawdzić po wykręceniu miernikiem i sprężonym powietrzem podanym na końcówkę. Nowy czujnik dobierzesz w jakimś sklepie rolniczym, ważny jest gwint, próg włączenia wszystkie mają zbliżony.
Osobiście nie mam zaufania bezgranicznego do elektryki, manometr jest pewniejszy i powie dużo o stanie silnika.
jeżeli wiesz dokąd idziesz nie musisz się spieszyć https://www.facebook.com/jarekstryszawa

ODPOWIEDZ