Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: Miecho » 15 lis 2015, 07:41

Szykuję traktor do akcji "zima" i uzupełniam oświetlenie
Oryginalnie miałem żarówki H6M 12V12/12W, sprzedawca wsadził mi 35/35W, które wytopiły mi gniazda
Na naszym rynku oraz na eBay'u normalne są tylko 35W
https://www.google.pl/search?q=p1d5-25- ... 25-1%20led
Są zamienniki LED w cenie po 5-40Ł, ale które wybrać
http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from= ... -1&_sop=15
Czy taka żarówka LED CREE 50W będzie się grzała tak samo lub mocniej jak standardowa 35W?

Macie jakiś namiar na inne?
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: Rav » 15 lis 2015, 08:38

led też się będzie grzał i to sporo, zależy jak obudowa będzie oddawać ciepło a i z jakością takich ledów może być różnie.
Zobacz jakie one tu mają radiatory.
jeszcze możesz spróbować coś takiego w samochodach nie popieram ale może w traktorku się sprawdzi.

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: Miecho » 15 lis 2015, 09:36

Na radiator niema miejsca chyba , że całe połączenie przerobię.
Obecna żarówka ma płaski tył na to przychodzi płaski krążek z dwoma pinami i masą, a wszystko zamyka gumowy kapturek.

Strasznie cienki plastik na tych reflektorach.
Nie mam żadnego doświadczenia z zamiennikami LED, do tej pory nigdzie nie stosowałem. Ostatnio wyczytałem, że LED 3x5050 C5W bierze więcej prądu niż standardowa rurkowa C5W

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: Rav » 15 lis 2015, 09:50

a jeśli i tak masz zbity klosz nie myślałeś żeby w to miejsce po wymiarach dobrać sobie nowe lampy z czegoś innego i najwyżej mocowania przerobić?

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: Miecho » 15 lis 2015, 10:11

Z dobraniem czegoś podobnego nie będzie łatwo, te lampy sę wygięte jak banan ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: k_sit » 15 lis 2015, 10:22

Poszukaj w sklepie częściami motocyklami i quadami . Pytaj o H6M led taki typ . To że gniazdo się wytopiło brak dobrego styku.

Awatar użytkownika
RobsonWawa
Posty: 580
Rejestracja: 06 wrz 2015, 13:32

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: RobsonWawa » 15 lis 2015, 12:04

LED CREE 50W będzie się grzał jeszcze bardziej od zwykłej 35 . Moc żarówki jest wyznacznikiem strat ciepła. Jeśli chcesz dobrać
zamiennik kieruj się raczej wydajnością świetlną która jest określana w lumenach. Tu jest jeszcze jeden problem, żarówki led cree
nie mają homologacji do użytkowania w lampach drogowych.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: hazi_k » 15 lis 2015, 18:11

A może zamontować w miejsce oryginalnych reflektorów lampy LED coś w stylu jak do jazdy dziennej tyle że by dawały tyle światła aby dało się na nich pracować w nocy. Kojarzy mi się że ktoś na wstawiał fotkę z kubotą z zamontowaną taką lampą. Prędzej bym szedł w kierunku zamontowania gotowych lamp LED ponieważ masz uszkodzony reflektor przez co żarówka LED w takim reflektorze też długo nie pożyje. Po za tym gotowe lampy są tak zrobione że kwestia odprowadzenia ciepła została w nich rozwiązana.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: Miecho » 16 lis 2015, 06:21

Są o reflektory drogowe (bez homologacji) i będę je ratował bo maszyna ma być oświetlona zgodnie z naszymi przepisami.
Światła z 12W nie za wiele i jeszcze rama od TUR'a po drodze, dlatego wzbogacam traktor w dodatkowe lampy robocze - o tym będzie osobny temat
Dzisiaj będę szukał jakiegoś kleju aby wkleić wybity element, na same gniazda tez mam już pomysł :D
Żarówki maja kilka oznaczeń, które wygrzebałem w necie i po nich na Alle... trafiłem 12V15/15W 4zł/szt lub zamiennik LED COB 5W i 10W ale wyjdzie ok 90-100zł/2szt
k_sit pisze:Poszukaj w sklepie częściami motocyklami i quadami . Pytaj o H6M led taki typ . To że gniazdo się wytopiło brak dobrego styku.
Gniazdo jest całkowicie plastikowe, niema mowy o żadnym iskrzeniu itp. . Żarówka jest dociskana sprężyną, a kablami dochodzi zarówno masa jak i +. Uszkodzenie powstał tylko i wyłącznie z powodu wysokiej temperatury za mocnej żarówki. Chyba ;)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Poszukuję żarówki do reflektorów lub zamiennik LED

Post autor: Miecho » 16 lis 2015, 06:21

Miecho pisze:Są o reflektory drogowe (bez homologacji) i będę je ratował bo maszyna ma być oświetlona zgodnie z naszymi przepisami.
Światła z 12W nie za wiele i jeszcze rama od TUR'a po drodze, dlatego wzbogacam traktor w dodatkowe lampy robocze - o tym będzie osobny temat
Dzisiaj będę szukał jakiegoś kleju aby wkleić wybity element, na same gniazda tez mam już pomysł :D
Żarówki maja kilka oznaczeń, które wygrzebałem w necie i po nich na Alle... trafiłem 12V15/15W 4zł/szt lub zamiennik LED COB 5W i 10W ale wyjdzie ok 90-100zł/2szt
k_sit pisze:To że gniazdo się wytopiło brak dobrego styku.
Gniazdo jest całkowicie plastikowe, niema mowy o żadnym iskrzeniu itp. . Żarówka jest dociskana sprężyną, a kablami dochodzi zarówno masa jak i +. Uszkodzenie powstał tylko i wyłącznie z powodu wysokiej temperatury za mocnej żarówki. Chyba ;)

ODPOWIEDZ