Poszukuję traktorka z ładowaczem

PNO
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:23

Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: PNO » 22 cze 2015, 17:46

Jak w temacie.

Poszukuję solidnego traktorka do firmy ogrodniczej (zakładanie ogrodów, glebogryzowanie, prace ziemne).
Podstawa: ładowacz czołowy, min. ok. 20kM, mało awaryjny z dostępnymi częściami w rozsądnej cenie.
Opcjonalnie: glebogryzarka lub sam dokupię osobno.

Ładowanie ziemi/piasku itp. na wywrotkę Forda Transita, rozwożenie po działce ziemi, równanie.
Opcjonalnie ramie kopiące lub taki model, do którego kiedyś taki sprzęt będzie można zamontować, jak również przystawki typu: kosiarki, rębak do gałęzi, itp.
Budżet: wszystko zależy od modelu, rocznika, stanu i osprzętu.
Chciałbym się zmieścić ze wszystkim w 20-25tys. zł, tj. traktorek z turem i glebogryz. Może być oczywiście znacznie tańszy, ponieważ początkowo szukałem mniejszego (min. 15kM) w mniejszym budżecie (15-20tys. zł).

Ma ktoś coś ciekawego w dobrym stanie do zaoferowania? :D

Pozdrawiam,
Szymon.
Kubota L2002DT z ładowaczem + glebogryzarka Hinomoto BS1400 + niwelator.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: marekspectra » 29 lip 2015, 19:06

Obrazek
Szymon - kilka fotek z Rzeszowa


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

PNO
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:23

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: PNO » 29 lip 2015, 22:14

Dziękuję Marku za oględziny i fotki :)
Przedstawia się naprawdę na bardzo dobry stan i faktycznie mało motogodzin.
Nie rozumiem "krzaczków" ale wydaje mi się, że opis obok dotyczy wymiany oleju przy danym przebiegu mth?
Jesteś w stanie rozszyfrować te napisy markerem co dokładnie który oznacza?
Co do łyżki to też wydawała mi się na zdjęciach ze stronki, że jest mniejsza, ale patrząc po otworach to zamiast ją wymieniać można ją nieco zmodyfikować, np. z wyciętych z blachy np. 3mm elementów dokręcić wyższe boki w nieco innym kształcie i powinno być ok. Zębami też bym się na razie nie przejmował.
A skoro jestem już na tak zaawansowanym etapie, że na zupełnie poważnie rozważam zakup (jutro jadę oglądać i rozmawiać) to pasowałoby, żebym odbył jakiś "kurs nauki jazdy" takim sprzętem i operowania nim :P Póki co jestem baaaaardzo dużym laikiem w tych kwestiach :) Jak bardzo? Zupełny brak doświadczenia w operowaniu ciągnikiem, tym bardziej z ładowaczek :D
Zacząłbym od znalezienia jakiejś instrukcji obsługi :D chyba, że jakiś taki poradnik dla laików już się pojawił na forum...

Wracając do rozważań nad zakupem. Jutrzejszy dzień zweryfikuje wszystko.

Życzcie mi powodzenia, bo jeśli traktorek spełni moje wymagania to przyda się przy negocjacji ceny ;) Jak już wspominałem w innym poście akurat ten traktorek trochę przestrzela mój budżet. Dam znać jutro jak wyszło, bo jeszcze nie jest powiedziane, że w ogóle go kupię... Ale pierwszy poważny krok postawiony - jadę oglądać :D

Pozdrawiam,
Szymon
Kubota L2002DT z ładowaczem + glebogryzarka Hinomoto BS1400 + niwelator.

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: hazi_k » 30 lip 2015, 11:57

Powodzenia!!!
Daj znać jak maszyna się sprawowała podczas testów i czy zakup doszedł do skutku.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

PNO
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:23

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: PNO » 30 lip 2015, 19:23

No i stało się... :D
Więcej szczegółów wieczorem ;)
Kubota L2002DT z ładowaczem + glebogryzarka Hinomoto BS1400 + niwelator.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: marekspectra » 30 lip 2015, 20:07

Zapiski wygladają jak info o wymianach oleju przy przebiegu mth.


Mam nadzieję że spełni Twoje oczekiwania, inaczej bede miał kaca moralnego że Cie niejako pchnąłem w jego kierunku. Nie zawsze dobrym jest to dla innych, co nam sie wydaje, że dla nich jest. Obsługą sie nie przejmuj, tzn tym. że nie operowałeś takim sprzętem. Zawsze ktoś tu pomoże :) Zresztą to jest bajecznie proste, trzeba tylko troche popracować.

Pierwsza moja rada, dzwignia ładowacza, miałem problem jak ma isć ładowacz do góry to dziwgnia do góry czy na dół ?

Wyobraź sobie że siedzisz na dziecinnym traktorku , który ma łyszkę z przodu , od łygi idzie prosta dzwignia podparta na srodku , kiedy dziwgnie nacisniesz, łyga idzie do góry :) Takie mało wyszukane porównanie pozwiliło mi od razu załapać jak obchodzić sie z dzwignią rozdzielacza w ładowaczu :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: petra » 30 lip 2015, 20:43

"Wyobraź sobie że siedzisz na dziecinnym traktorku , który ma łyszkę z przodu , od łygi idzie prosta dzwignia podparta na srodku , kiedy dziwgnie nacisniesz, łyga idzie do góry :) Takie mało wyszukane porównanie pozwiliło mi od razu załapać jak obchodzić sie z dzwignią rozdzielacza w ładowaczu :)"

Kurde, Marek, Twoje tłumaczenie obsługi jest po prostu genialne! Jest to teraz dla mnie jak "budowa cepa" bo zawsze zastanawiałem się jak powinienem podłączać przewody tylnej szufli czy np.pługa od śniegu żeby zawsze wiedzieć jak operować dźwignią. Teraz tylko tak będę podłączał przewody.
Raz dobrze podłączę, zaznaczę kolorowymi osłonami i po problemie.
pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

PNO
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:23

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: PNO » 02 sie 2015, 20:12

Tak oto zostałem posiadaczem traktorka Kubota L2002DT ładowaczem i glebogryzarką Hinomoto BS1400 - od traktorka, którą kupił marekspectra :) Traktorek zakupiłem w Rzeszowie. Do tego dokupiłem niwelator w Cikowicach. Mam full zestaw jaki potrzebuję na początek.
Chciałem w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy wspierali swoją wiedzą i doświadczeniem. Czy tu na forum, czy też telefonicznie. Dzięki czemu "dorosłem" do decyzji zakupu i rozsądnego wyboru maszyny, która przy założonym budżecie powinna się sprawdzić pod specyfikę pracy.
Jutro muszę jeszcze ogarnąć sposób mocowania najazdów do wywrotki i najważniejsze - mocowanie traktorka w transporcie (czy macie może jakieś fotki jak to robicie ze swoimi maszynami, żeby je wozić bezpiecznie?)

Ps. Jak wrzucacie zdjęcia i publikujecie tutaj (jaki rozmiar, itp.).

Pozdrawiam,
Szymek.
Kubota L2002DT z ładowaczem + glebogryzarka Hinomoto BS1400 + niwelator.

Miłosz
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:52

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: Miłosz » 09 mar 2016, 10:39

Dostępny jest od wczoraj młodszy brat tej Kuboty w równie dobrym stanie jak sprzedana kiedyś 20-ka. Miałem pytania o podobny ciągniczek w takim stanie tak więc udostępniam:

http://www.sklep.traktor.com.pl/pl/kubo ... m-tur.html

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: marekspectra » 09 mar 2016, 21:59

Ładny :) dzieki za info :)

PNO - zarobiony pewnie :) a szkoda bo po takim czasie, fajnie by było poznać opinie o trafnosci wyboru jak i o samym traktorku :)


Poza tematem.... Kolega Miłosz to jakis filmik popełnił z ub rajdu Złombol :) Sugeruję dac linkna " filmiki i fotki."
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ