Poszukuję traktorka z ładowaczem

Szam
Posty: 598
Rejestracja: 09 gru 2014, 19:14

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: Szam » 09 mar 2016, 22:33

Miłosz pisze:Dostępny jest od wczoraj młodszy brat tej Kuboty w równie dobrym stanie jak sprzedana kiedyś 20-ka. Miałem pytania o podobny ciągniczek w takim stanie tak więc udostępniam:

http://www.sklep.traktor.com.pl/pl/kubo ... m-tur.html
Tego bym łyknął, tak za 17 000 :) . Z dobrą, dedykowaną do modelu glebogryzarką, jeżeli wszystko ok. to za 18.

PNO
Posty: 36
Rejestracja: 18 cze 2015, 20:23

Re: Poszukuję traktorka z ładowaczem

Post autor: PNO » 29 wrz 2016, 15:29

marekspectra pisze:Ładny :) dzieki za info :)

PNO - zarobiony pewnie :) a szkoda bo po takim czasie, fajnie by było poznać opinie o trafnosci wyboru jak i o samym traktorku :)


Poza tematem.... Kolega Miłosz to jakis filmik popełnił z ub rajdu Złombol :) Sugeruję dac linkna " filmiki i fotki."
Hej wszystkim!!! :D
Witam ponownie po dosyć dłuuuugiej przerwie w aktywności na forum. Nie znaczy to, że o Was zapomniałem ;) Po prostu nie miałem czasu, bo nie tyle praca ale przede wszystkim życie mi na to nie za bardzo pozwalało. Najpierw sezon ogrodowy, potem przeprowadzka, drugie dziecko i w ogóle straszne zamieszanie życiowe :P
Postaram się w najbliższym czasie nadrobić zaległości ;)

Odnośnie traktorka i opinii o nim. Czy trafiony zakup? Jak najbardziej TAK! Czy jestem zadowolony? Nie. Dlaczego nie? Bo jestem cholernie zadowolony! :D Ten model to strzał w dziesiątkę!

Obsługi nauczyłem się w kilka chwil. Pierwszego dnia śmigałem już jak stary traktorzysta :P przy okazji operując ładowaczem. Mam filmiki z pierwszego lub drugiego dnia jak nim operowałem. Aktualnie robię stronkę facebookową, do której podepnę kanał youtube więc wrzucę za jakiś czas filmiki, jak się z tym uporam. Podeślę Wam linki do filmików jak pracuję tą maszyną.

U mnie do tej pory podstawowym narzędziem pracy był ładowacz. Wożenie ziemi i plantowanie. Potem w ruch poszedł niwelator, ale nie spełnia moich oczekiwań, bo jest "na sztywno", więc tak jak idzie ciągnik (np. po nierównym terenie) tak samo równa za sobą niwelatorem. Muszę to jakoś przerobić, żeby szedł "na luźno" za ciągnikiem. Poza tym im większa ilość przejazdów niwelatorem, tym bardziej zagniatał on ziemię. Miejscami potem nie szło wbić grabi w ziemię. Glebogryzarki użyłem tylko na jednej realizacji. Genialne narzędzie. Skosiłem "łąkę" kosą spalinówką, zebrałem pokos (nie musiałem, bo glebogryzarka by sobie poradziła ze zmieleniem tego). Następnie w dosyć nierówny i wysoko skoszony teren wjechałem z glebogryzarką. Został miękki pył (super spulchniona i rozdrobniona ziemia), zero darni tylko drobne strzępki wymieszane z ziemią. Mam sporo zdjęć z tego etapu, więc też wrzucę jak będę miał trochę wolnego czasu.

Ogólnie - maszyna sprawuje się super, choć od kilku mies. nieużywana (przeprowadziłem się w inną część Polski). Jak przerzucę maszynę tu do siebie w rodzinne strony gdzie teraz mieszkam, to biorę się za dalszą eksploatację.

Po zimie aż tupałem nóżkami, żeby zasiąść na traktorek i znów "pośmigać" :D a serwis wiosenny zrobiłem w 100% sam (podstawowy - filtry, olej). Muszę się wziąć za serwis ładowacza, osi i oleju w nich, bo z przednich się sączy (prawdopodobnie simmeringi), dolewałem olej. Ale to już tutaj na miejscu przez zimę coś w nim podłubię.

Podsumowując: wybór trafiony, jestem zadowolony i raz jeszcze dziękuję WSZYSTKIM za wsparcie, a w szczególności marekspectra!

Ps. Czy można gdzieś dokupić do takiego traktorka koparkę łańcuchową na wom? Lub ramie kopiące na tył ale w rozsądnych pieniądzach?

Pozdrawiam i do usłyszenia wkrótce! ;) Hej ho!
Kubota L2002DT z ładowaczem + glebogryzarka Hinomoto BS1400 + niwelator.

ODPOWIEDZ