Maszyny - oferty internetowe

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Maszyny - oferty internetowe

Post autor: marekspectra » 23 sie 2013, 10:07

Witam, szukam pługa dla Kubusia. Nie spodziewałem sie że zakup tak oczywistej maszyny może być tak skomplikowane.
W każdym razie po dwóch dniach szukania w necie znalazłem stronę w której jest tylko oferta ale i krótki opis.
Dopiero tu sie dowiedziałem że pługi typu Orlik służą do podorywki a Zagonowe do orki zimowej :) i paru innych ciekawych informacji. Generalnie polecam. (stronę, nie ceny :)

http://www.rolnicze-maszyny.pl/plugi.php
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

oscar.adrenalina
Posty: 114
Rejestracja: 01 lip 2013, 16:11
Lokalizacja: Orońsko koło Radomia

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: oscar.adrenalina » 17 paź 2013, 19:11

Sprawdź też tą stronę:http:www.namyslo.rpf.pl

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: marekspectra » 17 paź 2013, 20:29

Dzięki, ja już kupiłem używany , nie długo bedzie o nim więcej , a nawet filmik z pracy :) Mały zielony taki jak na tej stronie której adres wkleiłeś - już mam, robiłem nim podorywkę na sciernisku i sprawił sie doskonale.

Miło że sie odezwałeś , bo myślałem że nikt tu nie zagląda :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: petra » 28 paź 2013, 22:22

Witam, przejrzałem te strony o pługach i nadal jestem w czarnej....A co sądzisz o pługach oferowanych przez sprzedawców z pod Wrocławia np. Selltech z Trzebnicy czy Traktomix ewentualnie Boss.
Przynajmniej czopy do mocowania byłyby takiej samej średnicy jak w mojej Kubocie i nie trzeba by było nic przerabiać. Selltech podaje max głębokość orki 28 cm i prześwit pod ramą 60 cm.
No cóż mam czas do wiosny, myślę że do tej pory wybiorę jakiś i dokonam właściwego zakupu.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: marekspectra » 28 paź 2013, 22:44

Wiesz co, ja przerobiłem ramiona , a dokładnie "oczka" ramion z oryginalnych TUZ kat 1 na te stosowane np w c330 to chyba TUZ kat2. Kupujesz same koncówki

Obrazek

odcinasz oryginalne wspawujesz te. Ja co prawda zleciłem spaw spawaczowi bo nie miałem wystarczająco mocnej spawarki( no dobra, nie byłem pewny czy dobrze to zrobię :)

Tą jedną operacją dostajesz dostęp do wszystkich maszyn swoich, sąsiadowych teraz i w przyszłosci. Do sworzni glebogryzarki możesz zrobić lub dokupić w Agromie tulejki redukcyjne. Jutro zrobię fotki jak to u mnie wygląda.

Co do pługa... najprościej podpatrz jakie pługi mają okoliczni gospodarze którzy użytkują T25. Pogadaj które pługi są wg nich najlepsze - i taki /ten/ wybierz dla siebie. Ja jestem ze swojego naprawdę bardzo zadowolony - wymiary masz w linku na pocassa już chyba podawałem - możemy porównać :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: petra » 29 paź 2013, 18:55

Wykorzystałem informację o pługach i zadzwoniłem do ZPUH A.Namysło i wyobraż sobie że dostarcza pługi do takiej firmy w mojej okolicy handlującej traktorkami /jak ja szukałem nie miał kubotki GL ani innej która by mi pasowała tylko shibaure D23MF / i do tego z zaczepami na KAT.1 czyli gr.22 mm
Pług który mi polecał to 2-skibowy zagonowy U173/4 zaczepem K1
szer.robocza - 0,5 m
gł.orki - 20 cm
długość - 1,29 m
wysokość - U / nie wiem co to oznacza/
waga - 180 Kg
Cena netto - 800,- zł.
Jak przeglądałem Tablica.pl to w mojej okolicy królują pługi grudziądzkie i za taki musiałbym wybulić około 500-650,- zł + przeróbka na k.1 lub ramion w kubocie. Na zdjęciach wyglądały tak sobie albo jeszcze gorzej.
Swego czasu mogłem kupić od sąsiada Ursusa 30 z pługami i innym badziewiem, ale nawet nie żałuję bo mimo umowy,zapłaty czyli uczciwej sprzedaż/kupno za jakiś czas powiedział by że go oszukałem.Wiem to z doświadczenia niestety.Tak przy okazji sprzedał za marne grosze ale "swojemu" więc siedzi i nic nie narzeka. Ja dla nich jestem i będę "letnikiem" albo jeszcze gorzej, ale jak o pomoc to gdzie - do letnika.Zawiezie, przywiezie, pomoże, coś tam podaruje i grosza nie weżmie - jemu lepiej, on ma a w Warszawie manna leci z nieba.
Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: marekspectra » 29 paź 2013, 20:30

Nawet nie wiesz jak bardzo Cie rozumiem. Mam podobne doświadczenia, ale musisz dać sobie i im czas, czas zeby do siebie przywyknąć ...oswoić sie.
jedyna rada - rób swoje, pilnuj swojego a bedą cie szanować - ale jak trzeba pomóc - zrób to z całego serca :)

Dobra - pługi - a po co Ci pług? co bedziesz orał? co bedziesz uprawiał na zaoranym wcześniej polu?

Jeśli ma być porządnie zorane na zimę to głebokość orki powinna być (tak wyczytałem) min 25cm. Żeby zrealizować taką orkę traktor już masz, potrzebujesz pługa - ale nie wiem czy znajdziesz pług który orze powyżej 20cm a ma zaczep kat1
Raczej wszystkie maja kat2 - bedąc na Twoim miejscu przeorbiłbym ramiona na kat 2 kupił uzywany mały grudziądz za 700zł wymienł lemiesze i listwy i stopkę (wszystko z sróbami max150zł)

Sam mysłałem o dwójce z WIRAX -a 1100zł taka cena - ale wszystkie te 'współczesne " i tanie pługi są po prostu delikatniejsze niż te stare komunistyczne produkty. Ale z drugiej strony masz zbyt lekki ciągnik żeby wyłamać słupicę czy wygiąć lemiesz.. sam decyduj.

Jak nie masz doświadczenia w orce - to Ci powiem że mały pług wygląda fajnie (mój filmik "pokładanie") ale do prawdzwej zimowej orki ( filmik orka zimowa) sie nie nadaje bo jest za mały (za płytki)
pozdr

tutaj masz traktor podobny do Twojego i Orlika czyli pług o którym pisałeś, obejrzyj ten filmik i kilka innych z tego samego miejsca. Masz przyklad jak kiepsko spisuje sie orlik na tzw ugorze, po prostu jest za mały, za lekki , za delikatny...
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
plastek334
Posty: 373
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:27

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: plastek334 » 25 lut 2014, 18:51


Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: petra » 25 lut 2014, 21:08

Dzięki Plastek, ale właśnie zamówiłem identyczne u Namysło w Końskich i czekam na informację o odbiorze. Szkoda, szukałem całą zimę na tablicy i nic tylko duże dwójki !! Fajne są , tylko ten lakier "metalizowany" :lol:
Pozdr
Petra
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Maszyny - oferty internetowe

Post autor: marekspectra » 26 lut 2014, 09:59

Plastek, oczka mi sie zaświeciły na widok tego płużka ! Bardzo zgrabna maszyna i na dodatek ze scinaczami skib ! Gratuluję oka ! :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ