Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: kris2682 » 09 mar 2018, 21:57

No właśnie problem w tym że u nie ładowacz na siebie nie będzie zarabiał. Potrzebuję go wyłącznie dla siebie. Zaczynam budowę domu, garażu i stajni. Działka ponad 2 hektar. Mam do przygotowania, utwardzenia ponad 400m drogi. Jakieś prace przy rownaniu terenu. Po budowie ladowacz będzie używany zdecydowanie mniej. Konie to zajęcie mojej żony. Chcemy przygotować plac do jazdy no a potem to już obsługa stajni. Koni ma być max 4 więc nie wiele. Wiadomo trzeba będzie przy nich obornik wywozic, siano, słoma i takie tam.
Powiem tak; taka kasa się znajdzie poprostu nie lubię przepłacać. Jak mam za naklejkę MX zapłacić dwa razy więcej to mi się nie uśmiecha ale im więcej czytam to uswiadamiacie mnie ze warto.
Dziwi mnie że nigdzie nie mogę używki znaleźć. Szukałem na niemieckich stronach i też nic

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: kris2682 » 09 mar 2018, 22:03

Luzak pisze:Nie sądzę aby ktoś miał porównanie tzn miał krajowy i MX.
Przy zakupie miałem ten sam dylemat, ale parametry do mnie przemówiły. Skoro wożę go przez 8 miesięcy w roku (4 miesiące bez sensu wożę pług do śniegu) to waga ma znaczenie. Wykonanie ładne i praktyczne - wszystkie przewody pochowane w ramie. Ładowność - bez komentarza :-)
Dzisiaj wybór byłby ten sam. No ale wiadomo różnica w cenie jest znaczna.
Skoro masz MX napisz proszę jak to jest z mocowaniem osprzętu do ładowacza. Da się pod niego dobrac osprzęt z naszego rynku? Myślałem o zakupie tej uniwersalnej łyżki, dół lyzka Góra widły. Cena 900euro.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: Luzak » 09 mar 2018, 22:37

Nie wiem czy można coś na szybko dopasować z rynku bo tego nie sprawdzałem. Nie wiem czy ta łączona łyżka się sprawdzi. Na wiosnę planuję dokupić oryginalne albo dorobić widły do beli siana / słomy nakładane na łyżkę do obsługi stajni.
Traktorek mam dla własnych potrzeb, nie wykorzystuję go zarobkowo.

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: kris2682 » 15 mar 2018, 14:16

Man jeszcze jedno pytanko. Stosujecie obciażniki na tył podczas pracy z ładowaczem? Jest jakiś wzór ile taki obciażnik powinien ważyć?

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: Luzak » 17 mar 2018, 15:49

kris2682 pisze:Man jeszcze jedno pytanko. Stosujecie obciażniki na tył podczas pracy z ładowaczem? Jest jakiś wzór ile taki obciażnik powinien ważyć?
Jestem trochę sceptyczny do stosowania obciążenia z tyłu. Wychodzę z założenia, że dopóki załadowana łycha nie podnosi mi tyłu tzn, że go nie przeciążam i sprzęt popracuje dłużej. Jestem zwolennikiem rozsądnego wykorzystywania sprzętu. Jak będę potrzebować wozić na ładowaczu 600, 800 czy więcej kg tzn, że potrzebuję innego sprzętu a nie będę dowalać obciążenia. Jakoś to przecież jest wyliczone :-)

Miecho
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2015, 20:33

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: Miecho » 17 mar 2018, 19:19

Nie jest to dyskusja na ten dział, ale spróbuj ze 100kg w ładowaczu najechać tylnymi kołami na kamień, lub przednimi w dziurę...
Ale jak to mówią: Twój traktor, Twoje zasady ;)

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: Luzak » 17 mar 2018, 23:43

Miecho pisze:Nie jest to dyskusja na ten dział, ale spróbuj ze 100kg w ładowaczu najechać tylnymi kołami na kamień, lub przednimi w dziurę...
Ale jak to mówią: Twój traktor, Twoje zasady ;)
Dużo zależy od tego jaki masz ładowacz - taki który waży 350 kg czy taki który waży 150 kg :-)

Ale tak naprawdę moja odpowiedź nie była w kontekście 100 kg na łyżce ale 600 kg bo tak odebrałem pytanie kolegi.

Ps. Miecho, zamiast krytykować trzema słowami to napisz konkretnie co wg Ciebie stosować, dlaczego i jak - tak chyba więcej wniesiesz do dyskusji :-)

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: k_sit » 18 mar 2018, 06:47

Moim zdaniem wszystko zależy od typu ładowacza i sposobu jego wykorzystywania . Ja dla swojego dołożyłem obciążniki na tylnie koła dlatego że jego konstrukcja powoduje delikatne przesunięcie osi obrotu na przednie koła. Wszystko zależy od rozstawu osi w ciągniku np. w Kubocie typ B-1 ma on oś cofniętą pod silnik . Przez co on jest zwinniejszy i zwrotniejszy ,ale zamontowanie co kolejek na ciągnik powoduje że zostają odciążane któreś z osi . Niema jakiegoś przelicznika co do doboru obciążeń wszystko wedle uznania i w granicach rozsądku. Przy masie całego traktorka w granicach 600 -1000 kg nikt przy rozsądnym rozumowaniu nie będzie podnosił ciężar 600-800kg bo układ rozkładu nacisku na osie nato nie pozwoli tj brak trakcji. Nawet glebka zawieszona na tuz 200 kg powoduje spore odciążenie przednich kół a jest przewidziana do obsługi przez producenta. Może to co napisałem jest nie na temat ale godne przemyślenia . Ładowacz można sobie wykonać samemu i będzie przy tym dużo frajdy oraz satysfakcji.

Awatar użytkownika
golfik-81
Posty: 74
Rejestracja: 27 kwie 2017, 07:23

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: golfik-81 » 18 mar 2018, 13:59

jeśli mogę to balast z tylu poprawia nam środek ciężkości jeśli trzymamy go nisko a tur wysoko, tylko trzeba mieć trochę umiaru
bo na przykład moje ISEKI TF 321 wazy około 900kg z kabina i przednim tuz a max nacisk na przednia os to 750kg (informacje
znalezione na "TractorData") dzieląc masę traktorka na pól zostaje nam 300kg do wykorzystania + masa ladowacza....jesli ma byc niezawodny to musimy przemyśleć czy naprawdę tur nam jest niezbędny albo używać w odpowiedzialny sposób bo jadać w terenie przeciążenia są większe zważywszy ze ciężar jest na dość dużym ramieniu.

kris2682
Posty: 31
Rejestracja: 09 kwie 2016, 12:10

Re: Gdzie kupić ladowacz czołowy do New holland boomer 25

Post autor: kris2682 » 22 mar 2018, 14:16

Zdecydowałem się na Mx C1. Drogi jak diabli ale fajny. Ładowacz waży 85kg. Łyżko krokodyl 120cm i tu nie mogę znaleźć danych nie wiem jaka waga i pojemność. Traktor waga 770 kg, rozstaw osi 2500mm.
Mx w swojej ofercie ma obciażniki na tył kat 1 o wadze 250 i 400 kg. Chcę sobie sam coś sklecić tylko dylemat jaka masa.

ODPOWIEDZ