Kupię mały traktor, z turem :)

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: Pszczoła » 22 lut 2017, 16:27

Witajcie.
Rozglądam się za traktorkiem...Przejrzałem sieć, traktorki.com, traktory.com, ogłoszenia drobne no i to forum. Do czego potrzebuję? Jestem ogrodnikiem- zakładam,pielęgnuję etc.ogrody. Mam kawałek ziemi, trochę handluję roślinami ozdobnymi. Potrzebuję załadować-przewieźć ziemię u klienta w ogrodzie, użyć glebogryzarki w ogrodzie czy u siebie, przepchać,wyrównać- ogólnie ogrodnictwo. Raczej napęd 4x4, chyba że mnie wyprowadzicie z błędu 4x4... U siebie ziemia wokół stawu-torf,mięciutko jak mokro....
Budżet ok.20 000zł. Na początek może być bez glebogryzika-mam takiego, za którym muszę się nałazić :)

Podpowiecie, co warte jest uwagi? Będę dźwięczny niedozgonnie ;)
Pozdrawiam.
Shibaura SP1740

marcin94
Posty: 80
Rejestracja: 30 cze 2016, 12:42

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: marcin94 » 22 lut 2017, 17:43

Post chyba powinien znaleźć się w temacie Jaki kupić traktorek? ;) Moim zdaniem 4x4 jak najbardziej zasadne, tym bardziej, że u siebie masz miękko. 20 tys. zł to chyba wystarczająca kwota na godny uwagi traktorek. Przewodnia myśl wielu użytkowników tego forum to jaki jest stan konkretnego egzemplarza, a nie upieranie się przy danej marce. Może po prostu pokaż co wpada Ci w oko?

zbYszek
Posty: 441
Rejestracja: 29 lip 2014, 12:27
Lokalizacja: gmina Kluki :)

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: zbYszek » 22 lut 2017, 19:10

Helou!
Ja, 2,5 roku temu, za niecałe 20tysięcy kupiłem mała (ale nie najmniejszą) Kubotę B7001 (4x4) z doinstalowanym w Polsce, polskim turem. Do tego oryginalna glebogryzarka i nówka sztuka kosiarka bijakowa młotkowa szerokości 95cm. Przez ten czas nic nie musiałem robić, choć i też nie za dużo nim pracowałem (łącznie spaliłem ze 3 zbiorniki czyli jakieś 40...60mh).
Dziś kupiłbym taki sam zestaw z małą korektą: bijakówka numer większa czyli najlepiej 105cm.
TUR do równania kiepsko się nadaje - na to nie licz i od razu weź uwagę, że będziesz do tego potrzebować dodatkowego narzędzia.
Życzę powodzenia w szukaniu tego jedynego, pierwszego, sprzętu. :)
--
pozdrrrawiam!
zbYszek http://www.zbychewka.pl

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: Pszczoła » 22 lut 2017, 21:06

Marcin94, liczyłem na to, że ktoś z forumowiczów chce sprzedać swoją maszynę, stąd opis traktora-do czego go potrzebuję. Czytam od kilku dni forum i już chyba wiem,czego oczekuję od maszyny. Wszystkie sugestie przyjmuję z pokorą i liczę na Waszą wiedzę :) . ZbYszek- chciałbym trafić na maszynę z takim dodatkowym arsenałem, jak Ci się udało....ale patrząc na ceny dzisiaj -będzie ciężko w 20 się zmieścić :? :(
Chyba rzeczywiście wycieczka do Małopolski mnie czeka... :cry:
Shibaura SP1740

marcin.ch
Posty: 226
Rejestracja: 13 mar 2016, 06:52

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: marcin.ch » 23 lut 2017, 16:51

Jak chcesz obejrzec kilka (nie wiem ile obecnie) traktorkow i np sie przejechac zeby zobaczyc jakto jest to jest malutki sprzedawca kolo Przywidza. Ale nie polecalbymu niego kupowac. Jak ja tam bylem to widac ze wszystko odpicowane pod sprzedaz. Pozdr

ponton
Posty: 23
Rejestracja: 13 mar 2016, 18:06

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: ponton » 23 lut 2017, 17:35

Siema. Ja jestem z okolic Kolbud. Rok temu kupiłem w Somoninie koło Kartuz Yanmara. Ogolnie jestem zadowolony z zakupu ... Daleko nie masz wiec możesz sobie podjechać i obejrzeć .

Pszczoła
Posty: 17
Rejestracja: 21 lut 2017, 16:59
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: Pszczoła » 23 lut 2017, 21:20

Ponton, chyba dzwoniłem do gościa spod Kartuz, ma 2 lub 3 traktorki, bez tura, a cena prawie jak z turem :shock: mam wrażenie, że wykorzystuje brak takiego sprzętu na Pomorzu stąd ceny... Ale obejrzeć można 8-) dzięki
Shibaura SP1740

Awatar użytkownika
RobFra
Posty: 528
Rejestracja: 31 maja 2014, 21:26
Lokalizacja: Białystok

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: RobFra » 23 lut 2017, 21:52

Pszczoła pisze:Ponton, chyba dzwoniłem do gościa spod Kartuz, ma 2 lub 3 traktorki, bez tura, a cena prawie jak z turem :shock: mam wrażenie, że wykorzystuje brak takiego sprzętu na Pomorzu stąd ceny... Ale obejrzeć można 8-) dzięki
A to prawda. U mnie na Podlasiu podobnie - ceny x1,5.
Zajedź w zagłębie minitraktorków w okolice Wrocławia (np. Mój ulubiony Selltech w Trzebnicy - podobno piotr ma tam wtyki do rabatów ;-) )
Warto wcześniej odwiedzić innych i zobaczyć, pooglądać co mają i za ile. Ja nie narzekam. Za ok. 10 tysi mam Z Selltech traktorek z glebogryzarką. Drugi zakup u nich. Do 20 miałbym z TURa i bijakową. Na każdą kolejna maszynę dają rabat. Pewnie i na przyczepkę by zostało...
Zdarzają się i perełki - Iseki TX1300 4x4 z TUR i pługiem do śniegu wziął kolega z Częstochowy za dyszkę u mnie pod nosem...

Pamiętaj. Ten co wystawia dużo i sprzedaje dużo nie pozwoli sobie na wtopę z niezadowolonym klientem. Ten co ma mało ma to w D. Do poniższych postów jeszcze nikt nie słyszał o handlarzu spod Kartuz....
To już wolałbym na Twoim miejscu wziąć w ciemno z Rzeszowa mimo, że to na wskroś cala Polska.
Była Suzue M1600. Jest Mitsubishi D1450.
Robert

daro_cze
Posty: 54
Rejestracja: 06 sty 2017, 14:47
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: daro_cze » 24 lut 2017, 16:37

Czuje się wywołany do tablicy:) To ja kupiłem tego tx1300 w zestawie z mini ładowaczem i całkiem fajnym pługiem do śniegu na hydraulice,dałem 10tys , traktorek w org lakierze i póki co wszystko ok, chociaż jak na razie trochę odśnieżałem i robiłem kulig , żadnych poważnych prac.Cieszy mnie to ze pali od strzała w największe mrozy i nie ujawniły się żadne wycieki.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Kupię mały traktor, z turem :)

Post autor: Adam bez ziemi » 24 lut 2017, 18:06

Pszczoła nie sugeruj się odkegłością. U nas na Pomorzu nie znajdziesz nic interesującego. Wiem od ludzi źe chcą otworzyć swoją filie ludzie z Leszna i Milicza u nas. Jak Narazie nie mają konkretów. Za swoim sprzętem jeździłem często poza granice Polski i często trafiłem rodzynki. Jak dotąd tylko wyspy są dla mnie ograniczeniem. Wypatrzyłem kiedyś fajny sprzęt w atrakcyjnej cenie i super stanie ale Dublin w Irlandii to był problem. Kto szuka ten znajdzie, powodzenia.

ODPOWIEDZ