Piasty kosiska kubota.

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: rolnik małorolny » 03 lut 2016, 16:45

Witam. Macie racje Panowie z tym "mercedesem". Sęk w tym że nie mam tabliczki znamionowej, ale udało mi się znaleźć kontakt do dilera kuboty , który przesłał mi parę skanów i znalazłem TO które ja mam,44'-110cm. Skany Przedstawiają wszystkie potrzebne do uzbrojenia podzęspoły. Za niedługo dowiem się czy opłaci się skórka za wyprawke. :D ;) :D ;)

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: rolnik małorolny » 03 lut 2016, 16:48

Miłosz pisze:Jeżeli chciałbyś coś przystosować to w traktor.com.pl mamy takie kompletne piasty z nożami od kosiarek pielęgnacyjnych, które są u nas w sprzedaży. Tak taka kosiarka wygląda: http://www.sklep.traktor.com.pl/pl/kosi ... m-180.html. Jeżeli trzeba będzie więcej informacji proszę na priv :)
A do kuboty podeją? a co z kołami pasowymi i resztą ustrojstw?

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: rolnik małorolny » 03 lut 2016, 16:53

co do zdjeć to nie mam możliwości prześłania. Skany też nie przechodzą.Jak będę coś miał to prześle. Pozdrawiam wszystkich

Miłosz
Posty: 47
Rejestracja: 23 wrz 2015, 12:52

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: Miłosz » 03 lut 2016, 17:01

Generalnie to wszytko mamy żeby zmontować taką kosiarkę, ale trzeba by dokładnie zwymiarować, poprzerabiać mocowania piast. Osobiście nie wiem jak tam jest to skonstruowane, więc trzeba by było samemu się dokładnie zastanowić i przemyśleć.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: Adam bez ziemi » 03 lut 2016, 20:08

Witaj Rolnik małorolny, Właśnie skończyłem lekturę całego wątku i już myślałem że nie wpadniesz aby zwrócić się do dealera Kuboty. Tak jak Ci wcześniej napisał Robson z mercem, podobnie rzecz ma się z kosiskami. Są agregaty między osiowe, podwieszane z przodu jaki z tyłu. Starsze były napędzane paskami, w nowszych są kombinowane, pasek razem z przekładniami kątowymi i wałkami. Dziwnna według mnie ta szer. 44 cale. Częściej spotykałem 48, 54 60 a nawet 72 cale ale ja używam Iseki może to stąd. Swego czasu miałem problem przy moim agregacie z przekładnią kątową. Miałem w rękach Kubotowski, podobny ale detale różnią się. A już najbardziej rozbawiło mnie jak wyraziłeś się czy może poszukać u Johna Deere. Daremnie straciłbyś czas. Amerykanie od naszych skośnookich przyjaciół skopiowali wiele rozwiązań jednak małe sprzęty, naszej klasy to nie ich bajka. Bynajmniej ja tak uważam. Patrzyłem jak parę lat temu chcieli zdeklasować kosiarkę iseki, taką jaką ja używam na co dzień no i to co zobaczyłem to się nadaje tylko na pokazy a nie w pole, do ciężkiej pracy. To tyle, może pomogłem

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: rolnik małorolny » 03 lut 2016, 22:00

Witaj Adamie bez ziemi. Ja też się skłaniam do oryginału, kwestia ile mi przyjdzie zabulić za nowe części, dlatego trochę kombinuję jak koń pod górke.Patrzę też za używkami ale puli co w branży mróz i susza. Może wezmę piasty ii przekładnie , a resztę szpargałow jakieś zamienniki. Zobaczę. Dzięki za aktywności, również dla innych piszących w moim temacie. Zdrowa krytyka mile widziana.
Ostatnio zmieniony 05 lut 2016, 22:43 przez rolnik małorolny, łącznie zmieniany 1 raz.

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: rolnik małorolny » 03 lut 2016, 22:05

Miłosz, zobaczę co powiedzą z Kuboty.Jestem z Rzeszowa i pare rzeczy już u was kupiłem.

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: rolnik małorolny » 11 lut 2016, 22:44

Witam wszystkich.Zrezygnowałem jednak z kosiska kuboty(golas).
http://olx.pl/oferta/kosisko-do-kuboty- ... 4e11cc431c
Koszty "uzbrojenia" w nowe podzespoły wyniosły by 5-6 tysi nie licząc co mniejszych szpargałów.
Kusiło mnie ono ale ze względu braku używek spasowałem.Jak widać nie wszystko na pierwszy rzut oka jest coś takie tanie :o
Zakupiłem kosisko uzbrojone
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=59 ... ed#thumb/1
i szukam przekładni kątowej, tylko nie wiem czy wybrać 1:2,5 czy 1:3?
Na samym kosisku jest chyba jakieś 1:1.4 (szajba 17cm do 12cm). Poprawcie mnie jeśli się myle.
Jakie obroty ustawić na nożach?2800-3000 obr./ min.?
Może macie coś do zaoferowania?

rolnik małorolny
Posty: 108
Rejestracja: 11 sty 2016, 20:36

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: rolnik małorolny » 11 lut 2016, 22:46

Co myślicie o moim wyborze?

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Piasty kosiska kubota.

Post autor: marekspectra » 13 lut 2016, 07:37

Ciekawa alternatywa do oryginału. Minusem jest szerokość 110cm ale jeśli masz tak wąski traktorek to jest ok. druga sprawa to jakość - sprzęt dedykowany jest pod kosiarkę a nie traktor nie będzie tak solidny jak oryginał. Ale oczywiście kwestia sposobu użytkowania, czyli tylko mała trawka - etc. Noże blaszane nie kute - jakość trawnika, no jakaś zapewne będzie ale to nie Kubota :)


Plusy to cena - wydasz połowe kasy niż za oryginał. Najważniejsza sprawa to przekładnia. A raczej jej bezproblemowy dobór - Zwykła kątowa 1:3 rama mocująca, wieżyczka do TUZ i gotowe. Nie zapomnij tylko o kierunku obrotów. Tz żeby finalnie noże nie kręciły sie w przeciwnym kierunku niż powinny :) Nie da się ich odwrócić :)

Podsumuje tak pół środek za połowę ceny. Mówi sie że co tanie , to drogie. Ale z drugiej strony nie każdy używa Makity, czasem wystarczy Einhell.

Proszę załóż temat z tym jak postępują prace, i jaki uzyskałeś efekt finalny.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ