Co powiecie o tej Kubocie

nordyk
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 18:23

Co powiecie o tej Kubocie

Post autor: nordyk » 11 paź 2014, 17:50

Witam, szukam mocniejszej kuboty z turem i przydała bymi się koparka bo mam plany zagospodarowania mojego areału. Kubotę D1600Dt użytkuje mój tata i jest mega zadowolony.
Narazie się rozglądam i potrzebuję czegoś mocniejszego. Spotkał się ktoś w Was z tym modelem ?

http://otomoto.pl/kubota-l1-26dt-26km-4 ... 16545.html

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Co powiecie o tej Kubocie

Post autor: marekspectra » 11 paź 2014, 19:36

Ja sie spotkałem :)

Fantastyczny model ! :)

Ale ten egzemplarz mi nie pasuje. Każdy malowany u nas w kraju musi być gruntownie przetestowany przed zakupem i to przez kogoś kto sie na tym zna. Zwróć uwagę, że na błotniku ma sterownik MonroeMatic a na tuzie nie ma dedykowanego siłownika - tylko zwykłą srubę. Dzisiaj, przy takiej podaży bez mrugnięcia znajdziesz lepszy i to zdecudowanie - egzemplarz.


Pamiętajcie o jedenej podstawoawej zasadzie Kazdy traktorek który ma zamontowany oryginalny ładowacz ma dwu, czasami nawet trzykrotnie większy przebieg motogodzin niż inne egzemplarze, bez tura. Nie dość że ma nalatane wiecej mth to jescze są one o wiele bardziej obciążające konstrukcje traktorka niż inne zwykłe mth.

Kupując dla siebie - wybrałbym egzemplarz w oryginalnym lakierze z małym mth , A tur a dokupiłbym sobie później sam,
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Co powiecie o tej Kubocie

Post autor: k_sit » 11 paź 2014, 20:00

Marek ma poniekąd racje co do tego iż sprzedawcy robią nas w bambuko z przebiegiem przeglądem itp. Ładowacz w oryginale to jeden problem z głowy adaptacja czy wykonanie samemu to też koszta. Test i test na max u sprzedawcy jak walnie to u niego .

nordyk
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 18:23

Re: Co powiecie o tej Kubocie

Post autor: nordyk » 11 paź 2014, 22:53

Tak z tymi traktorkami jest problem, w tamtym roku napisał do mnie gość, który kupił traktorek u faceta w Zduńskiej Woli. W umowie żeby było taniej z opłątami - tak mi tłumaczył właściciel, który kupił kubotę sprzedawca sam poddał pomysł napisania - uszkodzony silnik. Ale oczywiście na placu normalnie najzwyczajniej wszystko grało. Tylko na umowie tak się umówili. Po przyjeździe do domu właściciel podpiął glebogryzarkę i kontrolka ciśnienia oleju zaczęła świecić. Telefony nie pomogły ............ Właściciel rozebrał silnik i się okazało że panewki główne to szmelc a wał latał jak chciał. ...... tak to jest z traktorkami. Wiem, że ten egzemplarz ma nastukane sporo bo z turem roboty jest dużo więcej. Chodziło mi właśnie o opinię jak się zachowuje/ sprawuje ten traktor na plus w porównianiu np z kubotą b1600 czy na minus. Dokupić tura to nie problem teraz. JAk coś to będe pytał bo jestem do tyłu w tych wszystkich przyciskach w kubotach hehehe.
A co Wiecie szanowni traktorzyści o Kubocie serii Gl np 32 bo taką znalazłem na YT ?

oscar.adrenalina
Posty: 114
Rejestracja: 01 lip 2013, 16:11
Lokalizacja: Orońsko koło Radomia

Re: Co powiecie o tej Kubocie

Post autor: oscar.adrenalina » 15 paź 2014, 21:09

Podłącze się do tematu.
Właśnie chcę zmienić mojego Kubusia na coś z napędem na 4 koła.
Jeśli macie coś fajnego na oku to dajcie znać.

jfry
Posty: 137
Rejestracja: 04 paź 2014, 21:20

Re: Co powiecie o tej Kubocie

Post autor: jfry » 15 lis 2014, 21:05

Daję znać ,że jest na zbyciu Yanmar F 155,bo kupiłem większego F 235.Mam go 6 lat,pracował w namiotach foliowych,ale się nie wysilał zbytnio,bo przez ten czas wyrobił raptem160 mtg.Jest w komplecie z glebogryzarką mocowaną czteropunktowo,ale ma dodatkowo dorobione mocowanie trzypunktowe ,do którego pasuje ramka od tzk i narzędzia od tzk-i.Niedawno pisałem o nim w powitalni.Jurek.

Awatar użytkownika
vitara
Posty: 150
Rejestracja: 19 paź 2014, 21:30

Re: Co powiecie o tej Kubocie

Post autor: vitara » 16 lis 2014, 10:37

widziałem mitsubishi z turem które miało 18 tys motogodzin wszystkich w tym traktorze miało luz

ODPOWIEDZ