Kubota GL 23 DT "Grandel"

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 31 gru 2013, 13:48

Witam, otworzyłem nowy temat żeby łatwiej trafić na mój model Kuboty. Może znajdę posiadaczy Kubot z tej serii czyli GL Grandel i będziemy mogli łatwiej wymieniać się wiadomościami z eksploatacji tego sprzętu. Swoją kubotkę już przedstawiałem więc ograniczę się do zaprezentowania filmiku



Moja jest identyczna tylko nie ma tego śmiesznego daszka, a może i szkoda. Następny film pokazuje wersję ze skrzynią hydrostatyczną .



Moja kubotka dla przypomnienia prezentuje się tak ... niestety mam na razie tylko zdjęcie.

Obrazek

Pozdrawiam i życzę wszystkim "malotraktorzystom" szczęśliwego Nowego Roku 2014
Zbyszek "Petra"
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: marekspectra » 01 sty 2014, 12:12

Dobry pomysł - popieram! Wszystko co dotyczy tego modelu - w jednym miejscu.


A twój traktorek piękny :D z tym pługiem naprawdę sie komponuje :D Koniecznie filmik z akcji odśniezania ! :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 01 sty 2014, 13:55

Dzięki za poparcie mojego pomysłu, brakuje mi kolegi na forum z takim modelem. Mógłbym podzielić się tym co już wiem i dowiedzieć się czegoś czego jeszcze nie potrafię skumać. Całkiem nie dawno przy przewożeniu drewna z drewutni dowiedziałem się do czego może służyć taka mniejsza dżwignia nad ręcznym gazem. Po podniesieniu tylnego podnośnika do pewnej wysokości możemy właśnie tą dżwigienką podnosić i opuszczać narzędzie do tej ustalonej wysokości. Może to się przydać np. przy oraniu, koszeniu itd. Używałem tej dżwigni ale nie zauważyłem tej zależności. A na fotce poniżej ta dżwigienka.

Obrazek

Oczywiście może ona mieć inne zastosowanie ale jak na razie znam tylko taką. Muszę sprawdzić czy przy takim opuszczeniu narzędzie nie jest np. w funkcji "pływania" bo samo opuszczanie przebiega o wiele płynniej niż opuszczanie dżwignią podstawową po prawej stronie fotela "malotraktorzysty"

Obrazek

Tak przy okazji pokazania zdjęcia tego pierwszego - pod kierownicą znajduje się dzwignia do regulacji pochylenia kierownicy jak w samochodzie, obok na tej samej wysokości dżwignia ha-ca ręcznego załanczanego po wciśnięciu pedału ha-ca zasadniczego, który tak jak w innych traktorkach jest połączony taką blaszką. Wyżej nad dżwignią cięgło wyłączenia awaryjnego silnika, gdyby nie zadziałała ta funkcja w stacyjce. Mój sprzedawca twierdził uparcie że w tym modelu tylko tym czerwonym cięgłem wyłącza się silnik - nie prawda !!!!
Dla uzupełnienia - dżwignia na samym dole, pomiędzy pedałem ha-ca i sprzęgła, służy do zmiany biegów wałka PTO / 4biegi + jeden lewy /

Obrazek

Tu natomiast na pierwszym planie - dzwignia zmiany biegów / 4 / oraz niżej przełącznik napędu 4x4 lub tylko tylne koła oraz nie do końca wiem - tzw. asystent skrętu.
Po środku pokrętło regulacji opuszczania tylnego zawiesia. Po prawej stronie fotela od dołu - dzwignia blokady mech.różnicowego , dżwignia podnośnika tylnego oraz zespół do sterowania poziomowaniem zawiesia. Jak do tej pory nie umiem się tym posługiwać - brak dostępnej instr.PL

Obrazek

Po stronie lewej fotela operatora znajdują się dwie dzwignie do zmiany przełożeń, można je przełączać tylko na postoju. To wszystko daje nam 16 biegów do przodu / tyłu -zmiana kierunku dzwignią po lewej stronie kierownicy czyli rewers.
Pozdrawiam
Zyszek
Ostatnio zmieniony 02 sty 2014, 22:37 przez petra, łącznie zmieniany 1 raz.
Petra
Kubota GL23

toku74
Posty: 569
Rejestracja: 08 kwie 2013, 23:29
Lokalizacja: pomorskie

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: toku74 » 01 sty 2014, 14:59

Widzi mi się sprzęcik. To chyba będzie kolejne ogniwo ewolucji w moim taborze rolniczym :D . Oczywiście po sprzedaży Tz-ta.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: marekspectra » 01 sty 2014, 15:19

toku74 pisze:Widzi mi się sprzęcik. To chyba będzie kolejne ogniwo ewolucji w moim taborze rolniczym :D . Oczywiście po sprzedaży Tz-ta.

hahaaa !!! Trafiny Zatopiony !!!! hahaa .... Tak to choroba i jak widać zakaźna ! :D Brawo ! tak trzymać :)

A teraz jeszcze dodam że asystent skrętu to mechanizm ,po włączeniu którego skrecając przednimi kołami te otrzymują zwiększony napęd , co skutkuje tak mocnym zacieśnieniem skrętu ,że traktorek np z glegogryzarką nawraca w miejscu :) Piękna rzecz!

szukam filmiku co by to zobrazować
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 01 sty 2014, 15:40

Mówisz i masz, tylko dla mnie szkoda sprzętu....!



Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 01 sty 2014, 16:04

3 cylindrowy silnik diesla chłodzony cieczą o mocy 23KM, Poj.sil. 1463 cm/3
4 prędkości wałka mocy PTO , plus 1 lewy
wspomaganie kierownicy
asystent skrętu
napęd 4x4 możliwość wyłączenia
dzielone hamulce na 4 koła
blokadę mechanizmu różnicowego
trzy punktowy układ zawieszenia
skrzynia biegów manualna z rewersem
16 biegów do przodu i 16 do tyłu
wydajna pompa hydrauliczna 40l/min
wymiary: długość - 266cm, szerokość - 129cm, wysokość do kierownicy - 147cm, rozstaw osi 153cm
rozmiary opon: przód 7-14, tył 9,5-24
To tak dla uzupełnienia.
Mam jeszcze na kompie zdjęcia silnika - od strony pompy

Obrazek

Oraz od strony tłumika, alternatora

Obrazek

Góra silnika

Obrazek

Pozdrawiam
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 19 lut 2014, 21:36

Spotkałem się ostatnio, ale nie pierwszy już raz z takim opisem mojego modelu Kuboty i nie wiem co o tym sądzić - czyżby sprzedawca nie wiedział co sprzedaje?

Kubota GL23, napęd na 4 koła, zmiana transfer, 30KM 3 cylindrowy silnik wysokoprężny, manualna 16 biegowa skrzynia biegów, 2100 godzin, Nowy akumulator i opony Wielki dom życia traktor Cena 10.900 dolarów oraz GST SORRY SPRZEDANE

Dalej, zdjęcie traktorka

Obrazek

Jakby ten sam, ale podana moc silnika !?
Gdzie indziej podają taką samą moc silnika i ...23KM na wałku Wom.
No i jeszcze taki film i opis


Zupełna paranoja!
Pozdrawiam
Zbyszek
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 04 mar 2014, 20:36

Przyszła ta pora, że powinno się wymienić olej. Mnie przynajmniej tak uczono, że bez względu na przebieg lub jak w naszym przypadku na motogodziny powinno się wymieniać olej raz w roku. W moim przypadku dochodzi jeszcze konieczność zastosowania "płukania, czyszczenia silnika"
Byłem ostatnio w garażu i z filtrów wymienionych na "pierwszym przeglądzie" wyczytałem takie oznaczenia:
Filtr oleju - 51064 Wix
Filtr oleju hydraulicznego - 557098 Wix /wymiana co 200 motogodzin i będę się tego trzymał /
Filtr powietrza i paliwa - na razie nie znam oznaczeń, a i wymiana niekonieczna.
Firma I - nie podaję nazwy, ale moi koledzy z forum na pewno się domyślą!
Filtr oleju - jeżeli ma pan "biały" to albo 51064 albo może być taki - WL7107 /produkcja filtron dla Wix-a
W katalogu filtrona znalazłem odpowiednik - OP 557 , lub sędziszów - PP474 cena hurt. 15,- //16,-
- średnica otworu 20 x 1,5
- średnica uszczelki wew. 55 mm
- średnica uszczelki zewn. 63 mm
- średnica filtra całkowita - 83 mm
- wysokość filtra - 82 mm
Firma II - znana Tobie Marku z zakupu kosiarki i elementów hydrauliki
Filtr oleju - 51348
W katalogu filtrona znalazłem odpowiednik - OP618
Byłem zaskoczony jak porównałem wymiary z katalogu filtrona i te podane na stronie "Firmy II"
Najważniejsza różnica to średnica otworu - 3/4 cala lub tak jak w filtronie UNF 3/4" - 16
inne wymiary w tej samej kolejności - 63 / 70 / 78 / 88 /
To na pewno inne filtry , a przecież obaj handlują Kuboty i to właśnie te modele.!!!!!!
Zapytałem nawet czy wszystkie Kuboty GL 23 mają takie same silniki - odpowiedż twierdząca.
Czyli powinienem jednak kupić taki jak jest zamontowany - czyli Filtrona OP557 lub Sędziszów PP474
Olej kupię jakiś Mobil lub Lotos w klasie 10W30 i ....do przyszłej wiosny.Mam nadzieję!?
Pozdrawiam
Petra

Ps.
Jak będę znał wszystkie filtry i ich oznaczenia to napiszę.
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: ISEKI

Post autor: marekspectra » 05 mar 2014, 17:38

W mojej Kubocie wyglada to tak:
P3054496.jpg
P3054496.jpg (97.95 KiB) Przejrzano 20601 razy

Olej jak po jednym sezonie wygląda raczej OK.

Taki mam filtr
P3054493.jpg
P3054493.jpg (53.18 KiB) Przejrzano 20601 razy
taki był u Holendra..
P3054499.jpg
P3054499.jpg (40.24 KiB) Przejrzano 20601 razy
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

ODPOWIEDZ