Kubota GL 23 DT "Grandel"

nordyk
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 18:23

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: nordyk » 12 paź 2014, 18:47

Bardzo fajna ta Twoja kubota Gl. Oglądałem filmy na YT i mi się podoba. Ja bym celował w Gl 32 grandel z kabiną. Potrzebuję mocnego sprzętu bo tu gdzie buduje chałpę duże górki a droga do domu to prawie 3 kilometry pod 10 stopniowe wzniesienie i kilka zakrętów także ostro :) Powiedz coś na temat swojej kuboty - moc itd. Masz porownanie np z kubota B1500 B1600 ?
Masz taki sam filtr oleju jak w mojej dotychczasowej kubocie B1600 Dt oznaczenie filtra to Op 557.

Ja bym nie czyścił silnika żadnym specyfikiem gdzyż nagar i cały syf łąduje się wtedy w magistrale olejowem panewki i po jakimś czasie jest szajs z silnikiem. Olej zalej 10W30 taki jak ma być, na korku wlewu oleju na deklu masz wybite jaki olej lać. Do skrzynii biegów i hydrauliki ja wlałem Agrol ale oznaczenia nie pamiętam.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 12 paź 2014, 22:20

Witam, o swojej kubocie już bardzo dużo pisałem i ...po remoncie silnika u sprzedawcy jestem jak najbardziej z niej zadowolony. Masz rację wybierając taką o większej mocy, jak posiadasz ziemię ciężką i do tego górki. Moja daje sobie radę z moimi piaskami, ale w perzu niestety przydałoby więcej koników i ciężaru bo zdycha lub kopie się z pługami. Nie mam porównania z innymi traktorkami bo ten jest moim pierwszym nie licząc pożyczanego Ursusa C330, który ...także "stawał dęba na tylnych kołach" w moim perzu. Mam taki kawałek gdzie potrzebowałbym mega traktora.
W Traktomixie widziałem "Twojego" kolosa na zdjęciach oraz w naturze u Zakrzewskiego w Mrokowie trochę mniejszą GL-kę i byłem pod wrażeniem - to już prawdziwy traktor, a przy 4x4 to chyba C360 tylko może mu dorównać albo i nie.
Jak masz kasę i takie potrzeby to bierz GL 32 i możesz szaleć do woli.
Chociaż ... nawet Zakrzewski chwalił przede wszystkim Kubotę serii L, czyli poprzednika GL
Pozdr
Petra
Petra
Kubota GL23

marcin.p
Posty: 3
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:58

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: marcin.p » 05 lis 2014, 22:34

Witam wszystkich użytkowników kuboty gl 23. ja również posiadam taki ciągnik i szukam do niego komputera sterującego tylna belką ( auto poziomowanie) . czy ktoś ma do sprzedania taki komputer ( sterownik). na sterowniku którego szukam są takie oznaczenia
MA GL-19/27
34052-32703 110632.
Jeżeli ktokolwiek ma taki sterownik do sprzedania to proszę o wiadomość
Marcin

Awatar użytkownika
Rav
Posty: 499
Rejestracja: 12 kwie 2014, 20:15
Lokalizacja: Mazowieckie okolice Ostrołęki

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: Rav » 05 lis 2014, 23:03

nie chcę Cię martwić ale taka część jest raczej nie osiągalna, przynajmniej w Polsce - może przez niemcy ale jeśli nawet była by dostępna to cena na pewno zabójcza.

Ps kiedyś była na olx spalona kubota - chyba nawet gl - może poszukaj tym tropem

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: k_sit » 06 lis 2014, 05:29

Witaj Marcinie . Chodzi ci o żyroskop mala czarna skrzyneczka umieszczona nad tylną osią . Kupiłeś z uszkodzonym czy padla a może masz nie włączone na sterowniku. Po dzwoń po handlarzach ja kiedyś zakupiłem go w Mroków pod W-wa. Spróbuj tam skąd kupiłeś . Może sprawdź połączenie, ustawienie następnie podstaw podnośnik pod oś i góra -dół by sprawdzić.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: marekspectra » 06 lis 2014, 08:51

Marcin a skąd wiesz że twój komputer jest uszkodzony? wbrew pozorom to kawał porządnej elektroniki . Robiłeś dokładny przegląd instalacji, połączeń? może to wina czujnika ? tzw roling system? Jedyna rada to wpięcie poszczególnych elementów do sprawnego traktorka i zdiagnozowanie w ten sposób.

Daj fotkę czego szukasz...

Mam manipulator do monrematic ale taki uporszczony do Bultry zdaje sie. Jesli swojego nie uruchomisz to może ktoś zrobiłby ci taki swap.

A tak poza tematem -zapraszamy do powitalni :) chetnie zobaczyłbym kolejnego GLa :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Gabrjel
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2015, 21:05

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: Gabrjel » 07 sty 2015, 21:12

Witam Wszystkich. Zamierzam w niedługim czasie nabyć właśnie taką kubotę gl i każdy handlarz podaję mi inną moc silnika tego samego modelu np. kubota gl23 u jednego ma moc silnika 23KM a u drugiego 30KM silnik a na WOM 23. Jak to jest z tymi oznaczeniami. Pozdrawiam Karol.

Awatar użytkownika
petra
Posty: 604
Rejestracja: 23 paź 2013, 18:25
Lokalizacja: Warszawa/ Brok

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: petra » 08 sty 2015, 17:41

Karolu, niestety sam nie wiem na 100% chociaż mam GL23 już prawie dwa lata. Kiedyś zobaczyłem identyczną Kubotę na ogłoszeniu z USA i tam była podana moc na WOM-ie 23 KM, ale czy miała identyczny motor (?) o takim samym oznaczeniu, tego nie wiem bo nie było podane!
Fakt jest taki, że mi się podoba i na moje potrzeby jak na razie wystarczy.
Pozdr
Petra
Kubota GL23

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: marekspectra » 08 sty 2015, 17:47

Wg nomenkaltury Kuboty symbol w nazwie to moc podawana w KM mierzona na wałku odbioru mocy. W tym przypadku to 23KM. Moc silnika to ok 26 - 30KM
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Gabrjel
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2015, 21:05

Re: Kubota GL 23 DT "Grandel"

Post autor: Gabrjel » 08 sty 2015, 22:11

A czy polecicie jakiegoś handlarza jestem z okolic Warszawy. Rozmawiałem do tej pory z Zakrzewskim z Mrokowa dzwoniłem do traktormixa spod wrocławia i do firmy Akant ogrody może ktoś się wypowie na temat uczciwości tych przedsiębiorców.

ODPOWIEDZ