Kubota L5040 nowy nabytek

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Kubota L5040 nowy nabytek

Post autor: marekspectra » 20 lis 2013, 16:26

Kynek poprosił mnie o zrobienie małej sesji fotograficznej jego maleństwa. Wychodząc słusznie z założenia że jak teraz to ona już tak wyglądać nie bedzie (cokolwiek to maiło znaczyć) :)

Zatem jak umiałem tak fociłem tą swoją małpką :)

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek

Więcej fotek:

https://picasaweb.google.com/1128731863 ... directlink
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

grzechotnik
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2015, 05:16

Re: Kubota L5040 nowy nabytek

Post autor: grzechotnik » 11 kwie 2015, 03:31

Pozdrawiam wlascicela L-ki z Beskidu Niskiego, krainy bliskiej mojemu sercu-zdazylo mi sie kilkukrotnie "zabladzic" w okolic i chetnie tam wracam!
Piekny sprzet ... nie widze wielu opowiedzi co mnie nie dziwi, samego zrzera mnie zazdrosc ;) . Jest to jednak ten typ zazdrosci, ktory daleki jest od zawisci-raczej motywuje do osiagniecia wyznaczonych celow.
Teraz pytania o L5040.
Sam mam podobnie uksztaltowany teren (gorki), wiec troszke boje sie czy ten model nie ma zbyt wysoko polozonego srodka ciezkosci (za waski i wysoki). Jak sobie radzi u Ciebie?
Przegladajac forum widzialem, ze rozwazales inne modele i nie tylko kuboty. Widziales z bliska L3200 czy cos co mnie chyba najbardziej by pasowalo L4100?
Niestety nie sa to popularne modele przynajmniej u nas, mysle, ze przyczyna jest mala roznica w cenie pomiedzy modelami L dostepnymi u dilera w Polsce.
Swoja droga ma ktos pojecie jaka jest roznica w cenie pomiedzy L3100, L4200 i L5040?
Sam widzialem ogloszenia L5040 okolo 90tys (z rama).
Widzialem takze w internecie ogloszenie o B2350 (z rama bez kabiny) za 82 tys co moim zdaniem jest cena smiesznie wysoka. B2350 to swietna kosiarka (ten dodatkowy wal miedzyosiowy) ale na moj areal i potrzeby moze okazac sie za slabe, zreszta w porownaniu do L5040 to raczej zabaweczka.
Traktorka z serii L takze mozna uzywac jako kosiarki (u mnie w gre wchodzi raczej bijakowa) do wiekszego arealu, a do dokladnego koszenia to kupic sobie maly riderek (w Castoramie widzialem tajie wynalazki za 3800).
Doszly mnie sluchy, ze nasz rodzimy Ursus oprocz nowej wersji C-360 ma wypuscic model C-350, ktory bylby alternatywa dla L5040 (ciekawe tylko w jakiej cenie).
W sarego ciapka (C-330) nie chce sie bawic, nie mam pojecia o mechanice i zbyt duzo czasu na grzebanie. Nastawiam sie na zakup w kredycie fabrycznym czegos nowego. Patrzac na Wasze sprzety, ktore maja iejednokrotnie po okolo 15-20 lat wiem, ze to bedzie zakup na cale zycie, dlatego nie chcialbym popelnic bledu!
Pozdrawiam serdecznie!

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: Kubota L5040 nowy nabytek

Post autor: marekspectra » 11 kwie 2015, 08:16

Wiele osób prosi o radę : który ciągnik kupić. A pierwszym pytaniem powinno być JAKI ciągnik kupić by spełnił moje oczekiwania . Jaki - w znaczeniu jaki duży/ciężki/mocny /itp...

Z za klawiatury trudno komuś doradzać Jaki traktor bedzie dla niego najlepszy - to już musi być subiektywny wybór własciciela. My możemy jedynie sugerować, zwracac uwagę itp..

By wybrać nalepiej, trzeba sie dowiedzieć jak najwiecej o mozliwych opcjach.


Pora na kilka uwag nt 5040. Jak sie spisuje? normalnie jak Kubota - czyli swietnie. Dlaczeo 5040 ? bo to musiała być Kubota ,po doswiadczeniach ze swoją wczesniejszą Saturn i moja L22 nie było dyskusji. Chodz dla zasady brany był pod uwagę używany ale jak nowy Case. OK Kubota, ale jaki model... tu nie było wyboru, niestety oferta Dilerów jest/była bardzo skąpa i albo mały , albo duzy traktor . Na korzyść 5040 przemawiała cena - w przeliczeniu na masę i moc cena za KM/kg biła na głowę konkurencje , czyli Landini i Case.


Czyli Japonska niezawodność, funkcjonalność, i cena to zadecydowało o wyborze 5040.

Jak wyglada ten zakup po kilkunastu miesiącach użytkowania? Tu powieniem odezwać sie Kyneek który ją dosiada na codzień. Ale tego nie zrobi, brakuje mu czasu. Czemu? a dlatego że kupując traktor , robił to z myslą o utrzymaniu swojej działki w porzadku i jakimś warzywniku. Ale po tym jak ten ciągnik sie sprawuje, jaką daje mu to radośc... dokupił ziemi, wykarczował, uprawił ... w zimie dokupił maszyn, dorobił nowych ( dzieki K_sit za pomoc) i wział sie na poważnie na dosc specjalistyczną produkcje.

Tą Kubotą, wyposażoną w ładowacz z Hydrometu - można robić wszystko.

Kubota Wciąga !!!


Powiem tak , masz wątpliwosci, nie masz przekonania? zapraszam do nas, zobaczysz małą L u mnie, zobaczysz dużą L u Kynka... Siadziesz, pojezdzisz... przekonasz sie o czym rozmawiamy.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

grzechotnik
Posty: 4
Rejestracja: 05 kwie 2015, 05:16

Re: Kubota L5040 nowy nabytek

Post autor: grzechotnik » 11 kwie 2015, 08:57

Dzieki za szybka odpowiedz.
Jaki ciagnik? Ciezszy, powyzej 30km. Raczej celuje w Kubote i model L4100 lub L5040, ale pojade zobaczyc nowego C-350 (ma sie pojawic w tym roku, a planuje zakup najwczesnie pod koniec przyszlego roku).
L4100 i L5040 pewnie niewiele roznia sie cena ale ta druga maszynka to inna bajka. Czytalem, ze do 5040 montuja juz w nim tuz II kat. wiec maszyny od C330 beda pasowac.
L4100 jest troszke mniejsza, ale konikow wystarczyloby na moje potrzeby-poczciwe ciapki w okolicy daja sobie rade z wiekszym zakresem robot niz ja planuje, jedyny minus to tuz 1, ale ostatecznie mozna to przerobic.
Siedzialem u dilera Pilar-Tech w Krakowie na B1820 .... zabawka za 60+tys, co prawda doposazona, ale zabawka. Nowa seria B50 bedzie podobna gabarytowo, wiec tez nie dla mnie-choc bardzo mi sie zdjecia podobaja.
Za zaproszenie dziekuje, jak bede w okolicy Beskidu Niskiego nie omieszkam sie odezwac na pri-va.

ODPOWIEDZ