Kubota GL260

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 15 kwie 2019, 20:51

O to nie wiedziałem nawet a ty masz przy swojej założone
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: Kubota GL260

Post autor: maniek183 » 02 maja 2019, 07:37

Tak zdjąłem z 80-tki bo tam doszło 500kg, a Kubota dostała właśnie takie jak na zdjęciu 3 sztuki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 02 maja 2019, 10:44

O to spoko a mógł byś wrzucić foto jak to wygląda
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 02 maja 2019, 11:28

Posnatowilem dziś dorobić sobie nowe mocowanie kogutów ponieważ te zakupione na alkegrowie no cóż pękają i nie wiem co to za stal ale spawać to to się nie chce
Takie o mam
Obrazek
Już czwarta sztukę po 60 parę złotych i u mnie pęka tam gdzie od spodu jak by podkładka jest tylko delikatnie chyba tigiem przyspawana i rurka trzymająca z gwintem jest za cienka normalnie dokręcając się ukręca :shock: masakra
Więc się wk....i postanowiłem dziś w pracy sobie zrobić nowe z dobrej stali
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A to do gwintu wewnętrznego
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 04 maja 2019, 20:42

Są i nowe gumy założyłem dopiero na wieczór bo maszyna potrzebna była do prac
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

milan888
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:02

Re: Kubota GL260

Post autor: milan888 » 18 cze 2019, 22:40

https://uloz.to/!zuJnqAevLKD8/img-5522-jpg Czesc chlopaki, do przodnego napedu idze aby olej? Obrazek
Czy to ten samy hydrauliczny czo jest tez i skzyni biegow ATF?
Czy to trzeba sprawdzac i jak?
Poniewaz mi troche wycieka olej na przodnych kolach, dla tego pytam czy nie dalem tuzo hydraulicznego (ja jest to ten)
Dziekuje


Milan

Proszę poprawić pisownie

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 18 cze 2019, 23:39

Hej mi powiedzieli do mostu hipol przekładniowy lać więc też tak zrobiłem bo nie wiedziałem czy ten sam co do szkrzynie lać czy inny
A lać do połowy mostu tak mniej więcej żeby zalać pół pół osi w środku
Szkoda że nie ma miarki na korku wlewowym
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 03 lip 2019, 18:42

W drodze powrotnej z pracy zajechałem kupić filterki bo w sobotę mam zamiar wymienić olej w silniku.Rok ponad jak mam traktorek to muszę drugi servis zrobić i przy okazji zmienić olej w kosiarce bijakowej
Obrazek
Myślę że jak za orginalne filtry 18f to nie drogo nie ma sensu zamiennika kupować ;)
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

milan888
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:02

Re: Kubota GL260

Post autor: milan888 » 05 lip 2019, 19:10

Skad to zamowiasz kied to oryginal filtre Kubota?
Kurde ja mial ostatnie dwa /trzy razy problem ze jak dlugsze nie robilem na traktore to idze odpalic i wogole cialy ten monroe sterowanie lub hydraulika nie dziala. Na tym ekrane swiecza 4 funkcje. No i wogole niemogle nicz dziala.
Hydraulika w tym momencie tez nicz nie dzala. Probowalem zgasnuc motor i wylaczyc baterka, nicz niepomoglo…
Samo sie tylko poprawi.
Raz czekalem okolo 15 minut przy odpalonym motore i dopiero potem szie poprawilo.

Czy to jakys blad w mozgu tego monroe sterowania?

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 05 lip 2019, 23:48

Zamawiam po numerach części a ty jaki masz model GL to na stronie tej
https://www.trakter.com/en/products/replacements/
Dajesz po angielsku wchodzisz w parts potem są marki wybierasz Kubota potem jaki model klikasz i wyskakują różne części a jak w nią klikniesz to na dole będzie pod obrazkiem nr.katologowy części
Napisz jaki model to ci znajdę nr i tu na miejscu w Polsce kupisz w kubocie
A jak ci nie gaśnie z kluczyka to ta cewka przy pompie może być walnięta ok 50f u mnie widziałem albo taki sterownik co ja wymieniłem on cos ok 80f i też rz gasł z kluczyka raz nie i hydraulika nie raz te poziomowanie szalała ale po wymianie tego wróciło do normy wszystko
A pod stacyjka masz takie cięgno z czerwoną rączka i to jest awaryjne gaszenie niby i to pociagasz do siebie i powinien zgasnąć traktor
A na tym sterowaniu jak nie wiesz co do czego to ustaw wszystko na godzinę 12 na żółte pole to tak jak by ustawienia standardowe
Taki przekaźnik wymieniłem
Obrazek
A i czy jak przekracza kluczyk to kontrolka świec żarowych świeci czy nie i jak świeci to czy po odpaleniu gaśnie czy nie
I po odpaleniu powinna mrugać zielona kontrolka bo to cos od podnośnika jest że niby się resetuje czy coś już nie pamiętam i tylko lekko podniesiesz podnośnik do góry i powinna przestać
Żałuję że nie zapisywałem wszystkiego bo się sporo szukałem i tłumaczyłem na nasz
I tam na zdjęciu pod spodem.madz przykład pisze numer części nie raz są podane dwa
Ja robię to tak wpisuje w Googla Kubota i numer części i potrze co wyskakuje np.tak jak poniżej to akurat jest ten przekaźnik co u mnie był walnięty tzn zacinał się i byly problemy ale nie ma możliwości otwarcia go bo jest zaklejony może u by się dostał sposobem do niego jakoś ale kupiłem nowy i dziala
"kubota 16415-65661" i ten numer
A on i dwa inne znajdują się pod kierownicą w tej obudowie całej koło wajchy zmiany prędkości walka wom dwie śrubki na klucz 12 i taka obudowa schodzi plastikowa i tam one są przykręcone to ścianki pomiędzy kierownica a zbiornikiem paliwa
Jak możesz to wrzuć zdjęcia swojego sterowania bo tego co zauważyłem to są dwa rodzaje i model GL to znajdę ci filtry raczej ich numery
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ