Kubota GL260

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 27 kwie 2018, 21:07

A tu pare fotek z montażu rozdzieacza
Obrazek
Przymiarka zrobiona i musiałem zrobić platforme pod rozdzielacz
Obrazek
Oczywiście linki będą poprowadzone inaczej to tylko przymiarka
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeszcze da elektro zawory muszę gdzieś upchnąć tylko mało miejsca tam pod spodem bo chce dwie pary gniazd do przodu jedne do tuza przedniego bo już coś tam zacząłem rzeźbić a drugie zapa zawsze może się przydać.
Obrazek
Niestety nie zdążyłem podłączyć rozdzielacza za mało czasu miałem a dużo innej pracy było.
A tu jeszcze mam jedno wyjscie hydrauliki podłączone ale coś mi tu nie pasi gdzie zostało wpiete i jak tym sterować
Obrazek
I zwróćcie uwagę na złączne nypel jak coś takiego mozna założyć spawane z dwóch
Obrazek
Że ludziom nie wstyd coś takiego robić ciężko te pięć zł na redukcje nypel wydać
Obrazek
Ręce opadają jak się widzi taką fuszerke
Ale nie o to chodzi tyko jak to ma działać.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: Kubota GL260

Post autor: maniek183 » 29 kwie 2018, 13:52

Co do nypla..., szczelność trzyma to ujdzie widziałem gorsze. Jak to ma działać wcześniej ci już opisałem jest to wyjście równoległe do podnośnika.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 29 kwie 2018, 18:43

Jak podłącze np.silownik jednostronnego działania to podnieść podniesie a co z opuszczeniem bo wiem że inni mieli problemy z opuszczeniem jakiś rozdzielacz nurnikowy problem załatwia.A żeby podnieś np przyczepie to przełączyć na sterowanie słownika ramienia i powinno działać czy jak
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota GL260

Post autor: k_sit » 29 kwie 2018, 19:06

Jest to do pokonania tylko niewiem jak ci to wytłumaczyć żebyś to ogarnął. W jednym z moich postów jest to schematycznie pokazane jak tłumaczyłem to kilku osobą. Przejrzy forum Kubota bulltra hydraulika. A także dział hydraulika dodatkowy rozdzielacz.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 30 kwie 2018, 08:32

Bo ogólnie to chciałem to wywalić i jak będę podłączać rozdzielacz ten na linki to z niego chciałem puścić na następny ten nurnikowy i tyle.A takie rozwiązanie jakie jest to nawet nie rozumiem jak to ma działać bo tylko z tego korpusu wychodzi przewód i po drodze nic nie ma żadnego zaworu,elektrozaworu a nie znam się za bardzo na hydraulice i nie czaje jak to się ma do sterowania.Np jak ten przewód był podpiety do tego siliwna ramienia to ok jakiś bym to ugryzł ale tak jak jest nie rozumiem
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota GL260

Post autor: k_sit » 02 maja 2018, 07:00

Kol. co chcesz sterować hydraulicznie ? Z tego co zamontowałeś można sterować siłowniki dwustronne i wykonując odpowiednie podłączenie pomiędzy wejściem a powrotem siłownikiem jednostronnego działania. To dodatkowe wyjście z korpusu to do sterowania siłownika jednostronnego jak w przyczepach sterujesz nim jak podnośnikiem tuz. Należy wpiąć siłownik i się o tym przekonasz . To wyjście załatwia ci sprawę z dodatkowymi rozdzielaczami sterującymi kiprem.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 02 maja 2018, 09:17

Ten rozdzielać na linki co mam to spoko ogarniam ale te jedno wyjście co z korpusu idzie na tył i nie mam pojęcia jak nim sterować.Wiem że to ma działać jak np w ursusie c360 plus przyczepa Autosan czy inna zsilownikiem jednostronnego działania ale tam jest jedna wajcha do podnoszenia opuszczania podnidnika a druga do kiprowania.A u mnie nie wiem jak tym sterować.Może tym sterowanie po prawej stronie co mam poprzełączać trzeba te pokrętła.Troche opcykałem te sterowanie ale nie wiem jak przełączyć na ten kiper.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: Kubota GL260

Post autor: maniek183 » 02 maja 2018, 15:32

Kolego drążysz temat, na który odpowiedzi udzieliłem ci na pierwszej stronie tego wątku...
Dokładanie rozdzielacza tylko do wywrotu przyczepki jest głupotą,(w tym konkretnym traktorku) to rozwiązanie jest najprostsze, zajmuje najmniej miejsca. Kombinowanie z dodatkowym rozdzielaczem to strata czasu i kasy.

Używałeś tego w ogóle? Czy na razie teoria?

Awatar użytkownika
k_sit
Posty: 1757
Rejestracja: 29 sty 2014, 20:16
Lokalizacja: Piotrków Tryb.

Re: Kubota GL260

Post autor: k_sit » 02 maja 2018, 16:17

Chyba tylko teoria skoro tyle jest wyjaśnione . Jak by podpiął siłownik to może by zrozumiał to zastosowanie które jest u niego. Tłumaczyłem że to samą dźwignią co tuz w traktorze . Jak podepnie to siłownik mu się wysunie jak da dźwignie do góry a opadnie jak da w dół pod własnym ciężarem. Czy to takie skomplikowane ?. Jeżeli nie masz siłownik odkręć szybkozłączkę i podstaw bańkę,przełącz dźwignią do góry i popłynie olej. To proste jest .

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 02 maja 2018, 18:12

Dlatego pytam bo jeden pisze jojstikiem małym drugi wajchą od podnoszenia i nie byłem pewny
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ