Kubota GL260

milan888
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:02

Re: Kubota GL260

Post autor: milan888 » 31 mar 2019, 08:58

lewan24pl pisze: 19 mar 2019, 22:07 Wrzuciłem filmik jak dziale te hamowanie koła AD ale jakoś ciulowo to nagrałem ale widać że samo zwalnia
https://photos.app.goo.gl/UDjsRe1CgnFBdY6t7
CZesc Lewan,
Prosze chcialem by zapytac. Jestem z Slowacji i zakupilem Kubote GL 220, z u-shiftem widze ze to to same czo masz ty tylko slabsze.
Czy masz do sprawdzenia jakis manual obslugi? Chodzi mi glowne o sterowanie Monroe, kurde nieznam jak to obslugiwac i chcialemby z tego korszystac. Manual by pomogl, moze by i w japonii jaks przetlumaczym przez Googla.

I jescze take druge pytanie jak pisales, ja jedze do przodu zastawis to rewers dasz z sprzeglem? W traktomixie kde Kubote kupilem, mowili ze sprzeglo uzywac tylko przy PTO i rewersie. Raz ale zapomnialem wlaczyc sprzeglo i dalem rewersa i nic sie nie dzialo- nie zgrzypalo - to nie wiem czy to zdrowie robim czy nie.
Dziekuje bardzo za odpowiedzi.
Tez zdziekuje za wyjasnenie tej AD wajchy bo to tez ani w traktomixie nieznali czo to :-D
Milan

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 31 mar 2019, 10:16

No nie wierzą bo sam pytałem jak byli i nic coś tam do asystenta skrętu i tyle.To jak kupiłem swój nie wiedziałem co to,pytałem na forum nikt nic to szperalem i znalazłem. Jak pamiętam to do 5biegu tylko działa powyżej san sam się wyłączy.
A co manuala to japoński ale za dużo nie przetłumaczyła tego sterowania sam musisz poszperać zobaczyć co do czego.A jak np odpalisz to mruga zielona kontrolka,a żeby zgasła to musisz podnieść do góry i przestanie to niby jekis tam reset jest.
Tu zobacz
http://www.kubota-nouki.jp/manual/tractor.html
I teraz tam masz dwa ustawienia pierwsze nie ruszasz w drugim wybierasz moc traktora no.0-20,20-40itd to wybierz 0-20 i tam pod spodem na 2-3 strona będą mode GL
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 31 mar 2019, 11:12

A revers ze szprzeglem przód tył i wom tak samo
Nowsze traktorki to nie trzeba bo mają inne rozwiązania ale nasze staruszki to trzeba
https://youtu.be/iMO7zqV1VVE
Tak jak ma filmiku
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 31 mar 2019, 15:17

A co do sterowania to zacznijmy od tego
Obrazek
Np.jak odpalisz traktor i będziesz tym ruszał to prawy wieszak się podniesie opuści ale jak przycisk wróci na środek to siłownik wróci do pozycji startowej
Ale np jak podczepiasz jakieś narzędzia i musisz regulować wysokość to niestety nie dosiegniesz wajchy z prawej strony do sterowania więc możesz przełączyć i używać tego przełącznika do sterowania tylnym podnośnikiem
Musisz przełączyć te pokrętło na ten niebieski kolor
Obrazek
Te po lewej pokrętło w pozycji na żółtej linii u góry te pokrętła to jak by to nazwać są w pozycji wylaczonej.Odpalasz traktor przelaczasz na niebieski i możesz tym przełącznikiem sterować góra dół z pierwszego zdjęcia.
A te pokrętło ma jeszcze jedną funkcje otóż regulujesz wysokość podnoszenia np.jak chcesz żeby za każdym razem narzędzie się podnosiło do tej samej wysokości to nim regulujesz jak wysoko na podnosić wajchę podniesiesz do góry na max a i tak jak ustawisz tym pokrętłem jak wysokoa podnosić to wyżej i tak nie podniesie.A i przy kierownicy masz taki przełącznik on też służy do podnoszenia opuszczania jak ustawisz sobie rzadana wysokość i jak ma opuszczam jak nisko to taki ja bym nazwał szybkie sterowanie góra dół .A i jak np chcesz już przełączyć ze sterowania tym przełącznikiem na wajchę to na pole żółte i musisz zresetować wajcha z prawej max do góry podniesiecie i kontrolka zielona przestanie mrugać.Fajna sprawa jak zaczepiesz maszyny.
A ten po prawej pstryczek to jak pracujesz z gebogryzarka jak go przelaczasz to zapali się pomarańczowa kontrolka(traktor z gelbagryzarka)i w tedy jak jedziesz i dojeżdżasz do końca pola nic nie robisz tylko wrzucisz rewers do tyłu ona sama się podniesie do góry,taki bajer.
Teraz ten następne pokrętło
Obrazek
Żółte pole to pozycja zero wyłączona w lewo niebieski nie wiem nie sprawdzałem ale jak przelaczasz na prawo max tak jak na zdjęciu to możesz regulować jak nisko ma opuszczaća regulujesz to tym
Pokrętłem dużym okrągłym na początku tego panelu
Obrazek
Tym o to
I np regulujesz jak ma wysoko podnosić i opuszczać i tym przełącznikiem góra gol tylko klik klik a i między nogami pod siedzeniem jest pokrętło i nim odkręcając opada szybciej a zakręcając wolniej tylny podnośnik
Także można sobie ułatwić pracę ja używam tej funkcji do kosiarki bijakowej bo mam AFL na wysięgniku i np nie mogę podnieść do max wysokości bo węże hydrauliczne przeszkadzaja a tak ustawiam wysokość i opadanie i tylko steruje przy kierownicy tym przełącznikiem góra dół a on działa tylko góra dół nie ma regulacji jak sterowanie ręczne tak jak ustawisz tak podniesie do danej wysokości
Fajna sprawa
A ten następny środkowy na zdjęciu
Obrazek
Służy do regulacji ręcznej wysokości prawego wieszaka regulujesz ręcznie góra dół
A ten następny
Obrazek
Służy do samopziomawania ale nie ogarnelem tego jeszcze.Wydaje mi się że bardziej do pracy z glebogryzarką
Bo zauważ że nawet jak coś zaczepiesz i podniesiesz podnośnik a traktor będzie jechał po nierównym terenie to on sam będzie poziomowac tylny podnośnik
Musisz sam popróbować a jak cos popiepszysz to wszystko na górne żółte pole wajcha do góry żeby poniósł podnośnik do góry I się zresetuje wszystko do ustawień nie wiem jak to nazwać fabrycznych ustawień a jak nie zresetuje to zgaś traktor odpal i będzie ok.A przy odpalaniu mruga zielona i chcesz żeby zgasła to podnieś podnośnik do góry i zgaśnie i opuść
A reszty nie wiem sam bo mało czasu mam jak jestem w domu a pracy dużo i nie miałem kiedy się pobawić
Także popróbować musisz co do czego
A asystent skrętu już wypróbowałes jak działa plus ten AD i prawie w miejscu zawraca nie musisz blokować hamulcem koła bo sam to robi :D
Także jak sam coś odkryje to zapisuje na forum bo może się komuś przydać
Myślę że coś ci tam pomogłem
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

milan888
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:02

Re: Kubota GL260

Post autor: milan888 » 01 kwie 2019, 16:18

A to fajne. Dziekuje za informacje.
Czos poprobuje nastepne dni. Zakupilem k Kubote w traktomixie tez oryginal glebogryzarke, to poziomowanie naprawde sprobuje.
Na to ze mamy takie staruchy to funkcionalnosc jak na komputerze.
to czekam czo jescze beda miec na stanie magazynowym tylnu skrzyn https://traktomix.pl/skrzynia-kiprujaca ... 120cm.html i bedze robic na dzialke od rano do wieczora :-)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 03 kwie 2019, 17:58

Dziś zakupiłem dętki,powiedzmy ;) 700x16 i przymierzam się do opon przednich 7-16
Orginalne Bridgestone kosztują w Polsce 1000zl w górę za sztukę :shock: to trochę wydaje mi się przesada no ale co zrobić
U mnie tu najtaniej 135f plus 15f przesyłka potem bym musiał wysłać do Polski na to samo wychodzi.Ale za drogo bo i tak co ja nim pracuje więcej stoi niż jeździ więc zakupie BKT bo sam ich dużo tu montowałem i naprawdę ok opony w porównaniu z tanią chiną.Wiem że to indyjskie opony ale naprawdę miękkie łatwo się nakłada na oponę bo większość z was pewnie sporadycznie to robi ja przynajmniej raz dwa razy w tygodniu montuje opony to mogę polecić firmę BKT z czystym sumieniem bez względu na rozmiar.
Tu na allegrowie znalazłem nie całe 300zl za oponę więc cena wydaje mi się przystępna.Tu wrzucam link może ktoś też szuka https://allegro.pl/oferta/baza-opona-7- ... 7837595266
A i to nie reklama komus czy coś w tym stylu tylko znalazłem więc wrzucam
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

milan888
Posty: 9
Rejestracja: 26 mar 2019, 22:02

Re: Kubota GL260

Post autor: milan888 » 08 kwie 2019, 13:08

Lewan czesc,
czy nieznas kdie w PL zakupic (w dobrzej cene) balast(obciazniki) na przod.
Jak mam glebogrzyzyrke to dobrze boloby przod obciazic.
Dziekuje

Milan

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 08 kwie 2019, 13:46

No powiem że orginalny jest ale leciutki a z tego co pamiętam to max 120kg można na przód założyć wedle instrukcji ale nie pamiętam na stówe
Zadzwoń tu może bo gościu dorabia i ładnie wygląda
https://m.olx.pl/oferta/obciazniki-ciez ... wdI2d.html
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Kubota GL260

Post autor: lewan24pl » 15 kwie 2019, 12:15

Przyszły gumy :D :D
Obrazek
Obrazek
Plus dwie nowe dętki i w weekend majowy wymienię na opony :D
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

maniek183
Posty: 65
Rejestracja: 19 lis 2014, 17:20

Re: Kubota GL260

Post autor: maniek183 » 15 kwie 2019, 20:45

Do GL-ki na przód idealnie pasują przednie obciążniki od c-385 dokładnie takie https://www.grene.pl/obciaznik-przedni.html używki można za dobrą kasę zdobyć dociążone, a przy okazji dobry taran mamy :mrgreen: do skręcenia pod fabryczne otwory GL

ODPOWIEDZ