B1820

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

B1820

Post autor: cieply » 19 sie 2017, 21:08

Szukałem używanego traktorka ale wyszło tak, że moi rodzice postanowili że kupią nowy.
I tak to przyjechał jakiś tydzień temu do nas.
Obrazek
Traktorek będzie pracował w 90% czasu na plantacjach choinkowych (koszenie, opryski).
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Do traktorka od razu kupiłem kosiarkę bijakową. Tutaj niestety zawiodłem się na firmie Redmet.
Szukałem kosiarki, która przy szerokości koszenia około 95 cm będzie miała jak najmniejszą szerokość zewnętrzną oraz środek osi koszenia będzie w osi ciągnika. Na początku patrzyłem na litewskie Starki ale po rozmowach z innymi handlarzami nie byłem na 100% pewnien czy będzie na środku.
Znalazłem w Redmecie hiszpańską kosiarkę, która miała spełniać wszystkie założenia. Zamówiłem dostałem fakturę proforma wpłaciłem zaliczkę i czekałem.
Po kilku dniach przyszła paczka kurierem. Po rozpakowaniu okazało się, że kosiarka zamiast pomarańczowej jak na ich stronie jest niebieska. Po krótkiej chwili znalazłem tabliczkę znamionową. Kosiarką okazał się litewski Stark KS-95 zamiast hiszpańskiego Dragona DS-95Y. Oczywiście na kosiarce jest piękna naklejka z głową smoka i napisem Dragon DS-95 :).
postanowiłem napisać maila (nic więcej z nimi na telefon), który został olany przez nich. Kosiarkę dało się mimo obaw zamontować na środku.

Ciągniczek jest bardzo fajny. Wspomaganie kierownicy działa genialnie. Musimy tylko zamontować obciążniki z przodu bo z zaczepioną kosiarką przód często podrywa się do góry.

Chcę kupić skrzynię transportową. zastanawiam się tylko jaką szerokość wybrać. Czy taka skrzynia 150cm będzie ok czy kupić jakąś węższą?
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: B1820

Post autor: Luzak » 20 sie 2017, 08:16

Gratulacje. Też byłem blisko zakupu tego modelu ale w końcu wziąłem B2420.
cieply pisze:Kosiarką okazał się litewski Stark KS-95 zamiast hiszpańskiego Dragona DS-95Y. Oczywiście na kosiarce jest piękna naklejka z głową smoka i napisem Dragon DS-95 :).
postanowiłem napisać maila (nic więcej z nimi na telefon), który został olany przez nich.
Nigdy nie kupuj takich tematów na gębę. Zawsze email - masz dowód. Dodatkowo robię sobie screeny z netu - dzisiaj produkt w sklepie jest a jutro go nie ma - nawet google nie zdąży zaindeksować i w archiwum nie znajdziesz. A jak są oszustami to jest dział na forum gdzie możesz to dokładnie opisać.
cieply pisze: Ciągniczek jest bardzo fajny. Wspomaganie kierownicy działa genialnie. Musimy tylko zamontować obciążniki z przodu bo z zaczepioną kosiarką przód często podrywa się do góry.
Jak będziesz kupować obciążenie daj znać gdzie - też szukam do swojego ale jeszcze nie przeglądałdm tematu.
cieply pisze:Chcę kupić skrzynię transportową. zastanawiam się tylko jaką szerokość wybrać. Czy taka skrzynia 150cm będzie ok czy kupić jakąś węższą?
Kup taką aby mieścić się między choinkami skoro tym się zajmujesz. Lepiej zawieźć na dwa razy niż wcale bo za duża. A jak potrzeby są też na dużą to trzeba dwie mieć :-)

Awatar użytkownika
piotrbpm
Posty: 1965
Rejestracja: 03 lut 2013, 12:02
Lokalizacja: Nałęczów

Re: B1820

Post autor: piotrbpm » 20 sie 2017, 10:12

Kosiarka bijakowa ma to do siebie że jej szerokość brutto jest większa(dużo ) od szerokości roboczej w porównaniu do szerokości np kosiarki wirnikowej .Jeśli robię kosiarkę to pytam o szerokość koszenia dajmy na to 100cm to jej szerokość całości będzie miała nie więcej niż 108cm a w przypadku życzenia można to jeszcze ograniczyć do powiedzmy 105cm (min odległość noża od bocznych blach i grubość blach bocznych)
https://www.youtube.com/user/piotrbpm/videos
B7001D,YM2000,YM2210,YM2000B,B8200D,B1550D,YM2310D,YM2420D,D238F,
YM2210D,B1702D,L3200F,B1902D,FX335D,F215D,GL32D,L4150D,FX24D,B2150HD,TA527F,TA530F

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: B1820

Post autor: Adam bez ziemi » 20 sie 2017, 11:01

Ja za miast szukać skrzyni transportowej poszukałbym typowego wózka sadowniczego. Piszesz źe bijakową podnosi Ci przód a to maleństwo ma niecały metr, a jak skrzynię zwłaszcza szeroką Dociąźyć to przód będzie co i rusz w górze. A wspomniany wózek uźywa wielu moich znajomych szkółkarzy. Są dwuosiowe a najlepsze moźesz nie bać się przy skrętach bo i przednia i tylna oś idzie w ślad traktorka, mają sporą przestrzeń ładunkową około 3 metrów długości Widziałem jak podczas przewoźnika roślin wykorzystano kilka wózków sprzęgnietych w pociąg i pomykali po wąskich kwaterach bez obawy traktowania roślin. Jeszcze trzy grosze w temacie Twojej uprawy choinek Jadąc na granicę, natrafiłem w okolicach Szczecina plantacji pozbawioną chwastów koszenia. Spytałem jak to zrobili. Wspomnieli źe pryskają środkiem i tylko w dźdźysty dzień i efekt jest taki źe plantacja jest wolna od chwastów. Moźe to lepsze niź kosić do znudzenia a niektóre chwasty umacniają się jeszcze bardziej i rosną szybciej. Jak znajdę nazwę środka to Ci podrzucę. Pozdrawiam

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: B1820

Post autor: cieply » 20 sie 2017, 15:48

Luzak pisze:Jak będziesz kupować obciążenie daj znać gdzie - też szukam do swojego ale jeszcze nie przeglądałdm tematu.
Na razie znalazłem w Niemczech jakieś po 70€ za sztukę. Mam zamiar jeszcze iść do swojego dealera i dowiedzieć się o oryginały.

piotrbpm pisze:Kosiarka bijakowa ma to do siebie że jej szerokość brutto jest większa(dużo ) od szerokości roboczej w porównaniu do szerokości np kosiarki wirnikowej .Jeśli robię kosiarkę to pytam o szerokość koszenia dajmy na to 100cm to jej szerokość całości będzie miała nie więcej niż 108cm a w przypadku życzenia można to jeszcze ograniczyć do powiedzmy 105cm (min odległość noża od bocznych blach i grubość blach bocznych)
Tutaj nie jest tak źle. Przy szerokości roboczej około 95cm całkowita szerokość w tej chwili wynosi około 108cm. Mam zamiar zmniejszyć trochę obudowę pasków na zewnątrz i powinienem wtedy dojść do jakich 103 - 104 cm.
Adam bez ziemi pisze: Jeszcze trzy grosze w temacie Twojej uprawy choinek Jadąc na granicę, natrafiłem w okolicach Szczecina plantacji pozbawioną chwastów koszenia. Spytałem jak to zrobili. Wspomnieli źe pryskają środkiem i tylko w dźdźysty dzień i efekt jest taki źe plantacja jest wolna od chwastów. Moźe to lepsze niź kosić do znudzenia a niektóre chwasty umacniają się jeszcze bardziej i rosną szybciej. Jak znajdę nazwę środka to Ci podrzucę.
Z nazwę środka będę wdzięczny.
Odnośnie trawy i koszenia. Nie jestem zwolennikiem chemii i na początku chcieliśmy załatwić sprawę tylko koszeniem. Przy 0,5 - 1 ha było fajnie. Bez problemu dało się ogarnąć temat kosiarkami. Niestety tak jak piszesz po każdym koszeniu trawa robiła się coraz gęstsza. Przy zwiększaniu powierzchni koszenie zaczęło być koszmarem. W chwili obecnej żeby wykosić tylko moja część muszę poświęcić około 40 roboczogodzin. Przy dobrym deszczowym roku kosić powinienem co jakieś 2 - 3 tygodnie.
Od przyszłego roku chciał nie chciał będę musiał wspomagać się Roundupem żeby przyhamować trochę chwasty.
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: B1820

Post autor: Luzak » 20 sie 2017, 23:55

A nie łatwiej wyścielać wszystko agrowłókniną (nie agrotkaniną) - chwast nie wyrośnie a i wilgoć będzie trzymać? I na parę lat spokój.
Ostatnio zmieniony 21 sie 2017, 09:08 przez Luzak, łącznie zmieniany 1 raz.

Adam bez ziemi
Posty: 329
Rejestracja: 12 sty 2016, 19:22

Re: B1820

Post autor: Adam bez ziemi » 21 sie 2017, 08:54

Wyściółkowanie ha rząd wielkość ponad 20 tyś. a większość chwastów ekspansywnych i tak się przedrze przez tą zaporę . Po kilku latach to i będzie tam brzoza, sosna i wierzba Widziałem punkt sprzedaź roślin Wyściółkowanie i pozostawiony samemu sobie.Ani jednego metry tkaniny byś nie odzyskał tak była przerośnięta.

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: B1820

Post autor: Luzak » 21 sie 2017, 09:16

Adam bez ziemi pisze:Wyściółkowanie ha rząd wielkość ponad 20 tyś. a większość chwastów ekspansywnych i tak się przedrze przez tą zaporę . Po kilku latach to i będzie tam brzoza, sosna i wierzba Widziałem punkt sprzedaź roślin Wyściółkowanie i pozostawiony samemu sobie.Ani jednego metry tkaniny byś nie odzyskał tak była przerośnięta.
Koszt ok 8 - 10 tysięcy na 1h - mam tak zrobione np 0,5h ogrodu 6 lat i nie ma żadnego problemu. W innych ogrodach stosuję nagminnie i też sprawdza się idealnie. Materiał musi być sprawdzony - z filtrem UV. Obliczam to rozwiązanie na 10 lat. Oczywiście raz na jakiś czas trzeba przejść, podrównać, wyrwać coś jeżeli wyszło - wychodzi jak z masła bo gleba wilgotna. Nie ma rozwiązań bezobsługowych ale są rozwiązania mniej i bardziej pracochłonne.

rymeks
Posty: 17
Rejestracja: 11 sie 2016, 09:30

Re: B1820

Post autor: rymeks » 21 sie 2017, 14:47

cieply pisze: Chcę kupić skrzynię transportową. zastanawiam się tylko jaką szerokość wybrać. Czy taka skrzynia 150cm będzie ok czy kupić jakąś węższą?
Adam bez ziemi pisze:Ja za miast szukać skrzyni transportowej poszukałbym typowego wózka sadowniczego. Piszesz że bijakową podnosi Ci przód a to maleństwo ma niecały metr, a jak skrzynię zwłaszcza szeroką Dociążyć to przód będzie co i rusz w górze.
Mam szeroką chyba na 100cm, jak załaduję ziemi do pełna to już czuć podnoszenie przodu, choć mam obciążniki na kołach i przodzie więc w 130 to chyba tylko siano wozić.
cieply pisze: Musimy tylko zamontować obciążniki z przodu bo z zaczepioną kosiarką przód często podrywa się do góry.
Ja dorabiałem do przednich kół, mają po ok 20kg przykręcone szpilką w wolnych trzech otworach felgi (zamawiałem gdzieś w Tarnowie - wyszło ok 200zł) i dodatkowo zrobioną z blachy 5mm skrzynkę transportową na przodzie. Teraz z kosiarką się pewniej jedzie, ale dalej nie jest to idealnie. Mam już przygotowaną cięższą skrzynkę, ale nie mam czasu zamontować.

cieply
Posty: 67
Rejestracja: 07 paź 2014, 09:02

Re: B1820

Post autor: cieply » 25 lut 2018, 15:28

W końcu zawitała do mnie porządna zima i wyszedł pierwszy drobny mankament.
Czujnik siedzenia jest chyba w gąbce w siedzeniu i przy mrozie nie działa. Trzeba trochę posiedzieć na siedzisku i je rozgrzać żeby czujnik zaczął działać i dało się jechać.
Pensjonat na Mazurach nad jeziorem Juksty. Zapraszam! http://www.pensjonat-hubertus.pl

ODPOWIEDZ