Wszyscy mają... mam i ja :D Kubota B3150

Luzak
Posty: 373
Rejestracja: 16 lip 2017, 17:48

Re: Wszyscy mają... mam i ja :D Kubota B3150

Post autor: Luzak » 23 lip 2017, 02:43

Jak to mówią "kto nie ryzykuje ten ....." :-) Będzie dobrze. Dobry marketing, wysoka jakość usług i klienci sami będą się pchać :-) Trzymam kciuki.

TooSlow
Posty: 415
Rejestracja: 27 maja 2016, 16:24
Lokalizacja: Rybnik

Re: Wszyscy mają... mam i ja :D Kubota B3150

Post autor: TooSlow » 23 lip 2017, 09:13

A to nie brałeś tego z dofinansowania? Wyluzuj - tam pewnie X lat zarejestrowania działalności wystarczy, żeby nie zwracać dotacji.

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: Wszyscy mają... mam i ja :D Kubota B3150

Post autor: Witek » 23 lip 2017, 11:28

Nauka którą wyniosłem z procesu starania się o dofinansowanie jest podstawowa: nie planuj działalności pod kątem tego czego możesz nie dostać, dofinansowania nie dostałem, taki urok tych programów, ale robota jest i trzeba ją wykonać a miesięczna rata leasingowa kosztuje mniej niż zatrudnienie na stałe jednego pracownika, taka maszyna zastępuje średnio 4-5 ludzi przy pracach ziemnych i przygotowawczych ogrodów, rachunek jest prosty. Co do zwracania dotacji, ja akurat brałem kredyt na otwarcie działalności w Fundacji Rozwoju Śląska Opolskiego z BGK na preferencyjnych warunkach, chwalę sobie bo kredyt jest na 0,44% i oprocentowanie niezależne od stawki Wibor podobnie zresztą jak leasing na traktor ze sprzętem tylko oprocentowanie wyższe, więc nic tylko modlić się o kryzys (żartuje), nie mniej jednak nie po to buduję swoją firmę żeby ją zamykać nawet po x talach (w moim przypadku 3) :) wybrałem na swój zawód swoją pasję i coś czemu mogę poświęcić w całości więc do pracy nie chodzę, mam swój plan na najbliższe 5-6 lat który chociaż wydaje się nieprawdopodobny w tak krótkim czasie to jednak nauka dwóch pierwszych lat prowadzenia działalności pokazuje że rozwija się to wszystko w tempie tak szybkim że nie jestem w stanie przewidzieć tego co będzie za rok, bo gdyby rok temu ktoś mi powiedział że będę robić to co dziś robię i takim sprzętem powiedział bym że jest niespełna rozumu a to najlepszy wskaźnik tego że dzieje się dobrze :)

Awatar użytkownika
Witek
Posty: 49
Rejestracja: 20 paź 2016, 00:09
Lokalizacja: Wrocław/Opole
Kontakt:

Re: Wszyscy mają... mam i ja :D Kubota B3150

Post autor: Witek » 23 lip 2017, 12:06

Wysokie stężenie Kuboty na metr kwadratowy :D
Obrazek

ODPOWIEDZ