PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: tomek1 » 21 lis 2013, 22:07

Witam ! Jestem Tomek i mam taką oto Kubotkę

Obrazek


Obrazek


Mam ją dopiero 2 mies ,i jeszcze się nią nie nacieszyłem (z braku czasu) .
mam do niej skrzynię (samoróbka), plug (przeróbka z konnego) , widły (samoróbka) ,kosiarka bijakowa (młotkowa) z której też leci olej z siemeringa ,glebogryzarka kubota (która gryzie , ale wymaga wymiany wszystkich noży - tak mi powiedział "znawca") i jeszcze pług do śniegu podnoszony za pomocą linki z tylnego podnosnika.Teraz myślę o przyczepie ,którą ma być również wożona moja kubotka .
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: marekspectra » 21 lis 2013, 22:46

Witaj Tomku! Widzę że masz bardzo fajny sprzęt w wyjątkowo dobrym stanie! Gratuluję. Te maleństwa są do niezajechania - to na nich Kubota zdobyłą swoją markę najlepszych małych traktorków.

Z dużą sympatią czytam jak ktoś pieszczotliwie nazywa swój traktorek, to jednoznacznie pokazuje jakim uczuciem do niego podchodzi.

Widzę że już masz trochę sprzętu, byłbym wdzięczny jakbyś porobił fotki i powklejał w odpowiednich tematach z kilkoma słowami komentarza - skrzynki, kosiarki, glebogryzarki i przede wszystkim pługa śnieżnego wraz z całym mechanizmem podnoszenia i opuszczania - to musi być ciekawa konstrukcja.

Wracając do traktorka - mógłbyś pokazać na fotkach i opisać jak co i do czego służy? wielu z nas nie spotkało sie z tym modelem.

Wiem że każdy z nas nie ma za wiele wolnego czasu, ale teraz kiedy coraz bliżej zimy bedzie łatwiej:)

Jeśli masz pytania - dawaj śmiało chetnie pomożemy w miarę swoich mozliwości.

Ostatnia rzecz - jak , w jaki sposób do nas trafiłeś?
ps

naprawdę ładne te zdjęcia :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: tomek1 » 21 lis 2013, 23:23

Dokładnie , jak skończę płot to może będzie więcej czasu .Trafiłem tu z YT z jakiegoś filmiku(już nie pamiętam ) jakiś czas temu po kupnie mojego sprzęcika .
Jutro porobię trochę fotek to wrzucę wieczorkiem .
Tu jeszcze foto przeróbek pługa ,ale efekt końcowy zupełnie inny . Obrazek
Fakt zadbana to ONA jest jak na swoje lata (a właśnie jest jakiś sposób na rozszyfrowanie rocznika z ramy ?)
Pozdrawiam .

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: marekspectra » 22 lis 2013, 08:38

Kubotka, szlifierka, i rzeźba z tyłu :) - to lubię :)


Rocznik jako taki nie jest podawany. Firma DiD - renomowany producent obręczy cechuje swoje wyroby rokiem produkcji. U mnie jest 85 .
A obrecze w Kubocie są niesamowicie solidne. Rozcinałem swoje żeby zwiększyc rozstaw przedniej osi to wiem co mówie :) Za jakiś czas założe temat z tej operacji.
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

tomek1
Posty: 163
Rejestracja: 21 lis 2013, 21:32
Lokalizacja: Łódzkie (piotrkowski)

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: tomek1 » 22 lis 2013, 10:02

Powiedz mi bo na przednich felgach mam TOPY 3-77 i na drugiej TOPY 1076 czy to znaczy że ona ma aż 37 lat , anie wiem gdzie na tylnych felgach jest opis.

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: marekspectra » 22 lis 2013, 10:13

:D a co? zdziwiony :) dokładnie tak jest. Mam gdzieś listę modeli i lata produkcji, jak ją odkopię to wkleje...

Załuż proszę swój temat w dziale Nasze Traktorki - zakładce Kubota. Tam podyskutujemy bo mam dla Ciebie małe info :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Lania_M
Posty: 36
Rejestracja: 24 lis 2013, 16:43

Hydraulika do Shibaury P21

Post autor: Lania_M » 24 lis 2013, 16:53

Witam ! od 3 lat posiadam traktorek shibaura p21. Mankamentem tego ciągnika jest brak przedniego napędu . Dorobiłem sobie kilka maszyn i narzędzi do niego ( kupiłem go tylko z glebogryzarką).
1. rębak tarczowy
2. pług 2 skibowy
3. kultywator z wałem
4. rozdrabniacz bijakowy (mulczer)
5.pług do śniegu
Teraz mam zamiar wykonać TUR-a .
Już mam kilka elementów ale nie mogę zrozumieć podłączenia hydrauliki . Mam już rozdzielacz 2 sekcyjny , i nie bardzo wiem gdzie go wpiąć. Już nawet kombinowałem aby zrobić oddzielną pompę zewnętrzną .
Jeśli ktoś z Was ma jakiekolwiek doświadczenie to bardzo proszę o pomoc- pozdrawiam MŁ

Awatar użytkownika
marekspectra
Posty: 2574
Rejestracja: 31 sty 2013, 17:16
Lokalizacja: Beskid Niski (Podkarpacie)

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: marekspectra » 24 lis 2013, 17:20

Witaj,miło że do nas zajrzałeś , masz bardzo ciekawy park naszynowy :) bede cię prosił o bliższe przedstawienie swoich maszyn - szczególnie ten rębak - robi wrażenie.

Dobrze sie składa bo sam przymierzam sie do samodzielnej budowy TUR-a więc bedziem mogli sie konsultować.Liczę na merytoryczne wsparcie kolegi zielog - który już takie urządzenie z sukcesem zbudował.

Temat hydrauliki zakładam w odrbnym dziale.

Witaj na pokładzie :)
KubotaL22 BF300 kuhnGMD33 EFG145 glebaRS1351 pług2skib sadzarka kopaczka i inne

Awatar użytkownika
Lania_M
Posty: 36
Rejestracja: 24 lis 2013, 16:43

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: Lania_M » 25 lis 2013, 19:08

Witam! jestem gotów dzielić się wiedza i doświadczeniem . Powiem tylko szczerze , że trochę raczkuję na tej stronie i proszę o cierpliwość . Czasem to nie bardzo wiem jak odpisać na pytanie , ale myślę że dam sobie powoli radę .
Odnośnie rębaka to służę wszystkim co mam - dokumentacja , zdjęcia i doświadczenie .
Odnośnie TUR to mam już kilka elementów , może jutro zrobię kilka fotek .
Pozdrawiam Lania_M

Awatar użytkownika
Lania_M
Posty: 36
Rejestracja: 24 lis 2013, 16:43

Re: PRZEDSTAW SIE PROSZĘ....

Post autor: Lania_M » 25 lis 2013, 20:01

Oto moje wynalazki :)
Załączniki
SAM_8620.JPG
SAM_8620.JPG (239.12 KiB) Przejrzano 11672 razy
114_7407.JPG
114_7407.JPG (177.5 KiB) Przejrzano 11672 razy
100_9066.JPG
100_9066.JPG (244.45 KiB) Przejrzano 11672 razy

ODPOWIEDZ