Karol - jeszcze bez traktorka

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
karol87w
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:28

Karol - jeszcze bez traktorka

Post autor: karol87w » 07 paź 2019, 14:22

Cześć. Jestem z kujawsko-pomorskiego, z okolic Brodnicy. Na razie nie posiadam sprzętu ale od przyszłego roku zamierzam zagospodarować 15ar działki na ogród warzywny i w tym celu planuję zaopatrzyć się w jakiś niskobudżetowy traktorek. Najprawdopodobniej kupię jednoosiowego dzika, dołożę mu przednią oś i zaopatrzę w jakiś czterosuwowy silnik. Do tego dorobić jednoskibowy pług przerobiony z konnego, jakąś przyczepkę i parę innych drobiazgów. Na razie rozglądam się w internecie i podglądam różne "wynalazki" oraz oryginalne sprzęty jak japońskie traktorki. Dlaczego SAM? Na japończyka na razie brak kasy a sama będę sobie powoli dłubał i modernizował. Zresztą na te 15ar nie potrzebuję wygórowanej maszyny.

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Karol - jeszcze bez traktorka

Post autor: TadeuszB » 07 paź 2019, 20:41

:D Siemanko.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 687
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Karol - jeszcze bez traktorka

Post autor: wojtis1990 » 07 paź 2019, 20:50

Witamy serdecznie.
Jak masz zacięcie do mechaniki i majsterkowania to tak, ale jak nie masz to celuj raczej w coś gotowego. Z samami jest zawsze jakiś problem, a to nie pasuje, a to nie ma części i trzeba kombinować przerabiać. Niskobudżetowe to Terra Vari albo RJS lub Robi, z większych TZ4K14.

Bulltra-Piter
Posty: 19
Rejestracja: 03 paź 2019, 21:05

Re: Karol - jeszcze bez traktorka

Post autor: Bulltra-Piter » 08 paź 2019, 21:55

Cześć
Wszystko zależy od pieniążków które chcesz przeznaczyć na sprzęt

Awatar użytkownika
hazi_k
Posty: 313
Rejestracja: 21 cze 2014, 10:42
Lokalizacja: wielkopolska/okolice Piły

Re: Karol - jeszcze bez traktorka

Post autor: hazi_k » 09 paź 2019, 08:33

Witaj kolego,
Ja sam na początku mojej kariery z małymi traktorkami użytkowałem "sam'a". Gdy go kupiłem i powoli dostosowywałem do swoich potrzeb i stanu używalności przyszedł taki moment że doszło do jego sprzedaży. Osobiście mogę powiedzieć tyle że przy małych funduszach sam nie jest zły ale jego użytkowanie wiąże się z ciągłymi naprawami lub przeróbkami. U mnie nie było ich sporo ale zawsze gdy przychodziło do wykonania poważniejszych prac okazywało się że sam nie spełnia kryteriów do wykonania danej roboty. Kolejna sprawa jest taka że bardzo dużo zależy też od tego jak konstruktor sama przywiązał dużą wagę do wytrzymałości całej konstrukcji i jej przemyślenia pod względem ergonomicznym i praktycznym. Bo może się okazać że jemu coś pasowało a Ty kolego wsiądziesz na SAM'a i nie ma gdzie nóg trzymać bo jesteś za duży (tak było w moim przypadku).
A sprzęt firmowy daje gwarancję tego że jest dostępność części (może nie zawsze wszystkich) i konstrukcyjnie jest przemyślany oraz materiały z jakich jest wykonany są odpowiednie.
Oczywiście nie neguje kupno i użytkowanie SAM'a.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Yanmar F165 4WD + glebogryzarka Yanmar RSA1305
http://www.malytraktor.pl/forum/viewtop ... f=47&t=921

karol87w
Posty: 2
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:28

Re: Karol - jeszcze bez traktorka

Post autor: karol87w » 10 paź 2019, 07:40

Generalnie na start przeznaczę ok. 3000zł. Nie jest to duża kwota ale przeglądając ogłoszenie można znaleźć samy na bazie dzika w kwotach 1500-2500zł. Chciałbym kupić coś takiego i zrobić to tak aby wyglądało jak normalny traktorek a nie jakieś genetyczne monstrum jak 2/3 pojazdów sam :-) Powoli go sobie dopracowywać. Silnik najlepiej mały wolnossący diesel np. 1,4 od VW Polo lub 1,5 od peugeota 105. Potem hydraulika aby mieć podnośnik do narzędzi. W mechanice lubię się trochę pogrzebać, brat jest tokarzem, kolega spawaczem więc będzie miał kto mi pomóc. Najtańsze japońskie traktorki to wydatek min. 10.000zł a TZ4K14 też zaczynają się od 8.000zł więc są poza moim zasięgiem.

ODPOWIEDZ