Krzychu94 Mitsubishi MT18

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Krzychu94
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2019, 10:01
Lokalizacja: Szkotowo

Krzychu94 Mitsubishi MT18

Post autor: Krzychu94 » 27 wrz 2019, 22:21

Cześć, jest Krzysiek z południowych mazur. Posiadam traktorek Mitsubishi MT18 2wd. W przeszłości sporo pracowałem w dużym gospodarstwie rolnym, od dziecka zamiłowanie do traktorów, kombajnów oraz rolnictwa. Teraz postanowiłem wziąć się za uprawę działki przy domu, co prawda niewiele, trochę ponad 30 arów, ale zawsze coś.
Jako iż zaczynam własną przygodę z rolnictwem, nie posiadam zbyt wiele sprzętów.
- przyczepka własnej konstrukcji, 1,5t,
- brony na trzy ramki, też konstrukcji własnej,
- glebogryzarka Iseki 130cm
- w planach zakup pługa oraz budowa kultywatora i obsypnika, posiadam już redlice.

W traktorku do tej pory wymyśliłem zaczep dolny, w przyszłości będę myślał nad kabiną.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam ;)
Ostatnio zmieniony 29 wrz 2019, 08:50 przez Krzychu94, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
wojtis1990
Posty: 691
Rejestracja: 15 sty 2017, 19:35
Lokalizacja: Kraśnik

Re: Krzychu94 Mitsubishi MT18

Post autor: wojtis1990 » 28 wrz 2019, 08:19

Witaj.
Ważna rzecz, czy zaczep jest obrotowy ? Jest to bardzo wrażliwe miejsce, w najlepszym przypadku ukręci dyszel, w najgorszym gdy przyczepa zacznie się przewracać pociągnie i wywróci za sobą traktorek. Dyszel od przyczepy bym obciął, dobrał rurę w rurę i przespawał żeby uzyskać oś obrotu.

Awatar użytkownika
Krzychu94
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2019, 10:01
Lokalizacja: Szkotowo

Re: Krzychu94 Mitsubishi MT18

Post autor: Krzychu94 » 29 wrz 2019, 08:25

wojtis1990 pisze: 28 wrz 2019, 08:19 Witaj.
Ważna rzecz, czy zaczep jest obrotowy ? Jest to bardzo wrażliwe miejsce, w najlepszym przypadku ukręci dyszel, w najgorszym gdy przyczepa zacznie się przewracać pociągnie i wywróci za sobą traktorek. Dyszel od przyczepy bym obciął, dobrał rurę w rurę i przespawał żeby uzyskać oś obrotu.
Z tego co wiem to górne zaczepy są obrotowe, a w tym dolnym średio mi jest to potrzebne

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Krzychu94 Mitsubishi MT18

Post autor: lewan24pl » 29 wrz 2019, 10:28

Dolny zawsze jest na sztywno górny obrotowy ruchomy a tylko w przyczepie nie zawsze mamy końcówkę dyszla obrotową ale to zależy od przyczepy jakie ma mocowanie do dolnego zaczepu czy górnego ale to zależy od przyczepy bo niektóre są mocowane do dolnego i też są na sztywno a niektóre mają obrotowy dyszel
Takie cos
https://allegro.pl/oferta/ucho-dyszla-z ... 7220487670
W górnym zaczepie to nie ma różnicy w sumie ale w dolnym lepiej mieć obrotowy
A ty miałeś fabryczny góry zaczep czy dorabiales???
Wrzuć fotki jak możesz
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Krzychu94
Posty: 6
Rejestracja: 25 wrz 2019, 10:01
Lokalizacja: Szkotowo

Re: Krzychu94 Mitsubishi MT18

Post autor: Krzychu94 » 29 wrz 2019, 11:07

Nie mam górnego, nie będzie mi potrzebny w ogóle, ale łatwo jest go zrobić, mocowanie w te otwory w które mocuje się cięgło

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Krzychu94 Mitsubishi MT18

Post autor: lewan24pl » 29 wrz 2019, 11:40

A to to wiem bo już widziałem tu u kogoś na forum taki zrobił
A dolny masz na stałe czy wyciągany
Wstaw zdjęcia to może komuś się przyda pomysł bo ma taki sam traktor a nie ma zaczepu zawsze to jakaś inspiracja jest żeby zrobić zaczep
Lepiej podpatrzeć oglądnąćc i coś zrobić
Ja sam zanim swój zrobiłem to przeglądałem forum i neta
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ