Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
robert
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2019, 10:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: robert » 29 cze 2019, 23:52

Witajcie,
Bardzo się ucieszyłem po znalezieniu tego forum - tego szukałem ;)
Pochodzę z okolic Bielska-Białej. W chwili obecnej mieszkam w DE (pewnie jeszcze tylko parę mies.), ale niedawno kupiłem działkę w PL, gdzie zamierzam wybudować domek i prowadzić jakieś uprawy na cele własne.
Przyszedł pomysł by zaopatrzyć się w jakiegoś w miarę mocnego traktorka, który sprawdzi się przy wspomnianych uprawach i byćmoże budowie domu. Jako, że jestem programistą, który szuka 'odskoczni' w postaci wrażeń na powietrzu, oczywiście nie mam zbytniego pojęcia, co warto czego nie warto.
I tutaj moja prośba do Was - polećcie mi proszę coś dobrego. Ważne by było mocne, niezawodne, z dobrym dostępem w PL do serwisu i części. By dało się podczepić kosiarkę, ale też i pług, a może i przednią łyżkę/ładowacz. Napęd oczywiście 4x4. Może być starsze, nie zależy mi na roczniku. Budżet do 30 tys. zł.
No najważniejsze pytanie - gdzie szukać ? Czy warto wykorzystać czas kiedy mieszkam jeszcze w DE i tutaj coś znaleźć ? Czy może lepiej, gdy sam się nie znam, zdać się na kogoś poleconego przez Was w PL ?

Z góry wielkie dzięki za pomoc !
Robert

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: lewan24pl » 30 cze 2019, 08:34

Witaj na sam początek to może popatrz traktorki na internecie co byś chciał kubote yanmara iseki czy coś innego bo Jet trochę tego potem model jaki cię interesuje
Najpopularniejsze Kubota yanmara
A z częściami to zależy bo nie oszukujemy się to nie jest ursus że dostaniesz wszystko i wszędzie powiedzmy
Każdy lubi co innego tak jak z samochodem ja wybrałem kubote bo znana marka i dostępność części duża w internecie nie na polskich stronach ale w dzisiejszych czasach można kupić gdziekolwiek
Tak jak o pisałem yanmara Kubota to chyba najpopularniejsze marki ale popatrz pierw poglądach na YouTube poszczególne marki czy chcesz mieć zwykła szkrzynie półautomaty automat czy rewers przy kierownicy jaka moc itp.
Zacznij pier od tego potem coś ci wpadnie w oko a dopiero potem zacznij szukać egzemplarza który ci się spodoba bo tak to jestnosteo japoncow modeli i każdy co by nie miał to w sumie zadowoleni są bo dobre traktorki mało awaryjne
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: TadeuszB » 30 cze 2019, 15:27

Siemanko. Jeżeli serwis to chyba tylko Kubota. Celuj w nowy. Żaden używany 40 letni według mnie nie jest wart 30 % ceny nowego. Powodzenia.

robert
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2019, 10:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: robert » 01 lip 2019, 08:21

Dzięki za podpowiedzi !
TadeuszB, co masz na myśli mówiąc 'nowe' ? Do 30 tys. nie kupię nowego.. :/ Czy może chciałeś powiedzieć powyżej jakiegoś rocznika ?
lewan24pl - tak, czytając wszelakie info i komentarze wydaje mi się, że właśnie Kubota będzie dobrym celem, ew. Yanmar. Znalazłem Kubote BX2200 z ładowaczem i koparką za 7900EUR. Czy to dobra cena ? Czy ew. sprzedam bez większego problemu w PL koparkę od tego ?
Kubota B1600 lub GL260 byłaby też OK ?
Jest też Yanmar F226 za blisko 9tys. EUR - czy to dużo za taką maszynę ?
Robert

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: lewan24pl » 01 lip 2019, 08:34

Do bx to bez problemu części dostaniesz bo to wersja europejska
B1600 to trochę za słaby jak chcesz ładowacz GL spoko yanmara też ale jak mówię sam musisz zdecydować co chcesz
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: TadeuszB » 01 lip 2019, 21:11

Za 30 nowego nie kupisz, kupisz za 60, I masz serwis .

robert
Posty: 3
Rejestracja: 29 cze 2019, 10:31
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: robert » 02 lip 2019, 10:54

lewan24pl pisze: 01 lip 2019, 08:34 Do bx to bez problemu części dostaniesz bo to wersja europejska
B1600 to trochę za słaby jak chcesz ładowacz GL spoko yanmara też ale jak mówię sam musisz zdecydować co chcesz
Widzę, że masz GL260. Mam okazję kupić coś takiego. Jesteś zadowolony, czy po pierwszych doświadczeniach celowałbyś w coś innego ?
Niby w b. dobrym stanie, ale ma już zrobione 3129h - czy to dużo ? No i czy 7900EUR, to dobra cena z ładowaczem ?
Robert

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: lewan24pl » 02 lip 2019, 11:21

Ja jestem zadowolony jedynie co wymieniłem to taki sterownik do świec żarowych drogi bo coś ponad 80f i z tyłu synering na wałku muszę zmienić bo się poci mam go ale jeszcze nie miałem kiedy się wziąć z niego
Mój niby miał 800cos godzin na liczniku nie wiem czy prawdziwe czy nie ale ja jestem zadowolony bardzo tylko że u mnie to on więcej stoi jak pracuje
Zimą pali odrazu aż sam się zdziwiłem.
Teraz będzie to zmienię oleje filtry i itp.
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: Sqda BBa » 08 lip 2019, 00:03

Witam kolegę a właściwie sąsiada bo jestem z Bielska-Białej. Pozdrawiam

adi garden
Posty: 52
Rejestracja: 25 lut 2019, 10:24
Lokalizacja: siedlisko (lubuskie)

Re: Robert, szukam swojej pierwszej maszyny

Post autor: adi garden » 06 sie 2019, 22:26

Witam ja mam yanmara fx255 pracuje turem i glebogryzarka jestem bardzo zadowolony

ODPOWIEDZ