elcoyote john deere 455

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
elcoyote
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2019, 20:21

elcoyote john deere 455

Post autor: elcoyote » 09 cze 2019, 11:33

WItam

Od roku jestem posiadaczem Johna 455 silnik yanmar 22 kuce diesel
głównie służy mi jako kosiarka ale lubię się pobawić mam już glebogryzarkę yanmar
kosz do trawy teraz próbuje z zamiatarką hydrauliczną

Awatar użytkownika
sparrow
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2018, 09:13
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: elcoyote john deere 455

Post autor: sparrow » 12 cze 2019, 09:34

Witaj ElCoyote ;-)

jaką zamiatarkę kupiłeś? Używałeś już?
Mam SW 130 z TRAKTOMIXU, ale jeszcze nie podłączona, bo oczywiście szybkozłączki nie pasują do siebie.
Poza tym podłączenie do sekcji zasilania ładowacza będzie i tak rozwiązaniem tymczasowym - docelowo muszę dodać rozdzielacz z grupą przyłączy z tyłu traktorka.
Czy masz kosz, a jeśli tak to jak sterowane opróżnianie?

pozdrawiam,

Zbyszek
YANMAR SA424+kosiarka miedzyosiowa+ładowacz YL210+GEO EFGC 125+Pług 2-skibowy U 173+brony 2 polowe+glebogryzarka Shibaura 140cm

elcoyote
Posty: 7
Rejestracja: 05 cze 2019, 20:21

Re: elcoyote john deere 455

Post autor: elcoyote » 13 cze 2019, 20:26

Zamiatarki używałem
zamontowałem z przodu ale w zamiataniu lipa przy włączeniu zamiatania by wyrzucało do przodu
szybko ją muli i staje (dociska ją do ziemi) przy zmianie kierunku obrotu nie ma problemu tylko że wszystko leci na mnie
chyba ją zamontuje na tyle traktorka i założę jakąś plandek co do węży nowe plus zmiana na europejskie w traktorku to wydatek 700 stów tragedia

kosz mam ale go nie używam
do kosza podłączam wom i hydraulike
wom zasila taki jakby odkurzacz :)
hydraulikę do podnoszenia i opróżniania dość wysoko podnosi
taki jak w filmiku

https://www.youtube.com/watch?v=jUtSHp3tAhI

Awatar użytkownika
sparrow
Posty: 36
Rejestracja: 10 kwie 2018, 09:13
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: elcoyote john deere 455

Post autor: sparrow » 19 cze 2019, 08:12

Ja używam zamiatarki na tyle. Próbowałem na zasilaniu z przedniego ładowacza, ale szukanie przejściówek do złącz ISO - masakra.
Zleciłem wyjście hydrauliki na tył z rozdzielaczem 3-sekcyjnym. Gdybym dostał Twoją cenę (700 zł) byłbym bardzo zadowolony ...
Pracuję z koszem, więc problemu odprysków spod szczotki nie ma. Być może dorobię natrysk wody na szczotkę wykorzystując 20 litrowy karnister z kranikiem z Castoramy.
YANMAR SA424+kosiarka miedzyosiowa+ładowacz YL210+GEO EFGC 125+Pług 2-skibowy U 173+brony 2 polowe+glebogryzarka Shibaura 140cm

ODPOWIEDZ