Krzysiek - Kubota B2150HST

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
Krzysztof Makowski
Posty: 18
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:07
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Krzysiek - Kubota B2150HST

Post autor: Krzysztof Makowski » 06 cze 2019, 01:22

Witam szanownych kolegów. Jestem bardzo "świeży" w temacie traktorów. Przez ostanie 16 lat pracowałem w serwisie komputerowym, jednak moim marzeniem zawsze było mieszkać na wsi, być samowystarczalnym... Tak, tak, wiem zaraz mi ktoś powie że świr, ale tak jest. Teraz przyszła pora na realizację swoich marzeń. Zamieszkałem w kotlinie kłodzkiej, mam kilka hektarów ziemi, starą chałupę do remontu. A to wszystko od mniej więcej dwóch miesięcy. W tym czasie szukałem odpowiedzi na pytanie jakich narzędzi będę potrzebował, żeby się na tej wsi nie zajechać. Padło na mały ciągnik z rożnymi dodatkami. Mój budżet jest niewielki, bacząc na to, że muszę wyremontować dom i jakoś przeżyć. Najpierw myślałem o dziku, ale w końcu wyszło na kubotę B2150HST, nie dlatego że wiem że jakaś dobra, po prostu trafiła się okazja (chociaż poczytałem w międzyczasie i myślę, że 24KM powinny wystarczyć) . W tym momencie posiadam jeszcze glebogryzarkę, ale będę potrzebował jeszcze kilku innych dodatków i tu mam nadzieję, że przyjdziecie mi z pomocą w sensie radą :) W skrócie już tylko dodam, że planuję używać traktora do ogólnie rozumianych prac polowych, zwożenia drewna z lasu, coś przeorać, coś zabronować, chciałbym bardzo ładowacz czołowy, bo sporo ziemi do przewalenia, terenu do podrównania.
pozdrawiam serdecznie
Krzysiek

załączam fotki traktora
1. https://photos.app.goo.gl/inrjPY3zkfjPydLw9
2. https://photos.app.goo.gl/32PBesJTvzH4P6zL7

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: Krzysiek - Kubota B2150HST

Post autor: TadeuszB » 06 cze 2019, 19:58

:D Siemanko. Dwa dodatki już masz, jeden z przodu drugi z tyłu, jeden na lato drugi na zimę. Oba przydatne.

Awatar użytkownika
Krzysztof Makowski
Posty: 18
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:07
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Krzysiek - Kubota B2150HST

Post autor: Krzysztof Makowski » 07 cze 2019, 09:07

TadeuszB pisze: 06 cze 2019, 19:58 :D Siemanko. Dwa dodatki już masz, jeden z przodu drugi z tyłu, jeden na lato drugi na zimę. Oba przydatne.
Hej, zgadza się pług do śniegu też jest, ale nie zamontowany. Człowiek co mi to sprzedał zrobił na "szybko złącze", działa nawet spoko, chociaż nie mam zupełnie żadnego porównania, nawet nie wiem czy te "szybko złącze" jest w jakimkolwiek standardzie :) . Poza tym troszkę za nisko całe to przednie mocowanie i wałek WOM i czasem przodem zaryje. Także coś tam trzeba będzie przerobić, ale to już będzie osobny temat.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Krzysiek - Kubota B2150HST

Post autor: lewan24pl » 10 cze 2019, 22:16

A właśnie jak ten przedni wom masz podłączony traktor ma od spodu przystawkę do wom czy z tyłu masz przekładanie i wyjście do przodu bo fajna sprawa przedni wom
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

Awatar użytkownika
Krzysztof Makowski
Posty: 18
Rejestracja: 05 cze 2019, 12:07
Lokalizacja: kotlina kłodzka

Re: Krzysiek - Kubota B2150HST

Post autor: Krzysztof Makowski » 11 cze 2019, 18:25

lewan24pl pisze: 10 cze 2019, 22:16 A właśnie jak ten przedni wom masz podłączony traktor ma od spodu przystawkę do wom czy z tyłu masz przekładanie i wyjście do przodu bo fajna sprawa przedni wom
Hej. przedni wom jest podłączony do środkowego. nie moja robota, tak już kupiłem. poprzedni właściciel podpinał do tego pług wirnikowy do śniegu. ja tego pługa ostatecznie nie kupiłem więc jest mi to trochę zbędne, poza tym podłączenie hydrauliki jest pochrzanione i muszę to trochę przerobić, czyt. zrobić jak trzeba. ale to temat na na osobny wątek, do założenia którego się powoli zabieram. średnio się orientuję jak się zabrać za tę hydraulikę szczerze mówiąc ;)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: Krzysiek - Kubota B2150HST

Post autor: lewan24pl » 11 cze 2019, 18:30

Zakładaj temat w dziale hydraulika i zawsze ktoś pomoże a jest tu paru którzy się znają ja też nie wiedziałem e się dowiedziałem bardzo dużo co gdzie podłączyć
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ