LeszekB

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: LeszekB

Post autor: yanmarf17d » 02 kwie 2019, 21:55

Tabliczka w kolorze srebrno-czarnym powinna być na lewym błotniku.
Reszty się dowiesz z czerwonych oryginalnych naklejek po japońsku!? Szukaj na nich cyfr typu , prędkość, rodzaj przełożeń ilość płynów, częstotliwość zmian . Jeśli są naklejki, to świadczy raczej o oryginalym lakierze, o ile nie był cały malowany przed sprzedażą. Koła to 18przód i 28tył na oponach rolniczych
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: LeszekB

Post autor: LeszekB » 04 kwie 2019, 18:47

Witam
Właśnie stałem się właścicielem Yanmara FX305D :)
Niestety nie umiałem stwierdzić czy 4x4 działa.... Kiedy 4x4 jest załączone: jak dźwignie są przełączone w dół czy do góry?

Tabliczki są reszta też OK. Wszystko się okaże przy orce bo czas nagli.
Jeszcze muszę się nauczyć ustawienia pługa do orki siłowej bo kupiłem bez kółek. Na szczęście płytko będę orał by tylko zasiać jakoś....
Na razie dzięki za pomoc, ale teraz dopiero się zacznie jak będę miał czas na remonty....
Przy okazji właśnie daję córce do tłumaczenia wszystkie nalepki (bo studiuje japonistykę...)
Natomiast przydały by się jakieś instrukcje do FX305D może być po japońsku lub angielsku jeśli nie ma już po polsku :)
Szczególnie Ufo muszę rozgryźć bo działa tylko mały przełącznik (joystick) a pokrętło duże i pozostałe muszę uruchomić bo jeśli wymaga czujnika to jest ale odcięty.... i trzeba kable naprawić.
Jakoś może ogarnę ten traktorek...
Pozdrawiam
Leszek

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: LeszekB

Post autor: TadeuszB » 04 kwie 2019, 22:09

Działa na stówe. podjedż przodem do ściany czy drzewa i sprawdzisz i pewność miał będziesz. Dżwignia do góry zdaje się.

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: LeszekB

Post autor: LeszekB » 05 kwie 2019, 10:45

Witam
Teraz właśnie dotarło do mnie, że muszę kupić płyny na dolewkę tj. Jakiś olej silnikowy, olej do skrzyni biegów, olej do przekładni - mostów, płyn do chłodnicy... i co jeszcze i jakie? No bo jak coś będzie ciekło to co zrobię nie mając nic na dolewkę....
Pomocy Pilne...... co kupić na dolewki? Bo 3 ha do orki mam. Przy przeglądzie podobno płyny zostały zmienione.....
Dzięki i pozdrawiam
Leszek

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: LeszekB

Post autor: Gelo » 05 kwie 2019, 11:27

Przy przeglądzie podobno płyny zostały zmienione.....
Dzięki i pozdrawiam
Jesteś trochę jak dziecko w przedszkolu ;) Skoro miałeś przegląd i wymienione płyny to nie prościej zadzwonić tam gdzie kupiłeś i zapytać czym jest traktor zalany? Skąd mamy wiedzieć co na dolewkę, skoro nie wiemy co wlane? A jeśli chcesz sam po swojemu zmieniać płyny to masz np tu: viewtopic.php?f=35&t=1653&hilit=jaki+olej+do+silnika
Branson 4020

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: LeszekB

Post autor: TadeuszB » 05 kwie 2019, 11:32

A po co Ci dolewki? Handlarze szuje, aby tylko sprzedać, Ten od którego kupiłem od 5 miesięcy telefonu nie odbiera.
Ostatnio zmieniony 06 kwie 2019, 14:26 przez TadeuszB, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: LeszekB

Post autor: LeszekB » 05 kwie 2019, 22:16

TadeuszB pisze: 05 kwie 2019, 11:32 A po co Ci dolewki? Handlarze szuje aby tylko sprzedać, Ten od którego kupiłem od 5 miesięcy telefonu nie odbiera.
Może tak źle nie będzie, ale odpowiedzi nie mam od sprzedawcy. Natomiast zabieram się do orki, i siania więc zabezpieczenie by się przydało zanim się ogarnę i upewnię co działa a co cieknie i ile... Mam drobny wyciek pod blokiem tak na wysokości pedału hamulca. Podobno gdzieś z hamulca hydraulicznego.... Kilka kropel pewnie na godzinę czerwony olej...
No i nie miej tu dolewki to roboty nie skończysz.
Skoro nie ma zgodności co do płynów uniwersalnych to chyba będę musiał sam jakoś dość i zaryzykować co mogę dolać jak poziom spadnie...

Gelo
Posty: 417
Rejestracja: 24 paź 2017, 10:05
Lokalizacja: Kock

Re: LeszekB

Post autor: Gelo » 06 kwie 2019, 13:35

Lechu
No i nie miej tu dolewki to roboty nie skończysz.
Skoro nie ma zgodności co do płynów uniwersalnych to chyba będę musiał sam jakoś dość i zaryzykować co mogę dolać jak poziom spadnie
Zapewniam Cię że skończysz bez dolewki, a jeśli dolać trzeba będzie i nie masz odpowiedzi z serwisu to lepiej ponownie wymienić i wiedzieć co się ma. Czerwony olej to jakiś ATF dedykowany do automatów.
Branson 4020

Awatar użytkownika
LeszekB
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2019, 20:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Re: LeszekB

Post autor: LeszekB » 06 kwie 2019, 19:30

Witam
Dzięki za pomoc, a resztę znalazłem na forum...
Już jestem po 1 godzinie orki z Lemken Rubin obrotowym 2 x 26cm bez kółka podporowego bo nie mam. Orka na zeszłorocznej facelii i FX305 dał radę, Jak na razie max prędkość to reduktor 2 i bieg 4 czyli około 5km/h , Za parę dni będę orał dłuższe działki to się okaże czy da radę reduktor 3 i 1 bieg bo słabo układał, ale to może być przyczyna braku kółka....
Jeszcze się muszę dużo uczyć bo bez brony to siew nie wyjdzie...
Pozdrawiam
Leszek

TadeuszB
Posty: 852
Rejestracja: 13 maja 2018, 14:06
Lokalizacja: Siedlce, Mazowieckie

Re: LeszekB

Post autor: TadeuszB » 06 kwie 2019, 19:48

Tak i jeszcze jedno, powitalnia to jest, proponuję wynieść się stąd.

ODPOWIEDZ