neo4969

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
neo4969
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2018, 22:58

neo4969

Post autor: neo4969 » 18 gru 2018, 23:52

Witam,
Jestem świeżym absolwentem geografii jak to ferdek k mówił nie ma pracy dla ludzi z moim wykształceniem, chociaż może i by była gdybym od 2 lat nie zajmował się praca w wykonawstwie i utrzymaniu zieleni zamiast praktyk studenckich. Pochodzę z okolic Swarzędza pod Poznaniem, działam razem z moją dziewczyną która aktualnie kończy studia ogrodnicze i na pełen etat na wionę ruszamy z działalnością.

W połowie sezonu musiałem wyposażyć wuja ciągnik rolniczy w ładowacz czołowy, model to zetor 8441, jestem tu bo z tym ciągnikiem są trzy problemy po pierwsze mogę z niego korzystać kiedy akurat nie pracuje w polu a że jest to podstawowy sprzęt w gospodarstwie to nie zawsze mogę wpaść i go zabrać. Po drugie i trzecie jednocześnie jest to kawał porządnego traktora, do transportu czy kopania świetna rzecz (chociaż tutaj 37km/h też wydaje się mało) ale manewrowanie na małych działkach jeśli w ogóle możliwe to w ograniczonym zakresie, mamy kosiarkę rotacyjną ale tylko raz było zlecenie które się tym zestawem opłacało.

Ponadto jest też c330 w stanie takim że lepiej nim z wioski nie wyjeżdżać, świetny sprzęt do małego pola, ale również większy od Japończyków i znacznie mniej zwrotny dlatego pomysł generalnego remontu upadł i kupujemy coś z importu.

Chętnie udzielę informacji na temat sprzętu który posiadamy, dorobiliśmy się kosy dmuchawy opryskiwaczy i pilarek sthila, kosiarki traktorka mtd scooter expert, kosiarek hortmasz i sabo 2t, wertkulatora i glebogryzarki texas. Aha no i samochód służbowy to Ducato Maxi 2.8 jtd. Jako że na każdym forum starałem się być również pomocny od siebie na Dzień Dobry powiem jak szpadel to tylko fiskars: ).

Szukam traktora w okolicach kwoty 25000 z ładowaczem, 20-25km, koniecznie wspomaganie bo operatorem będzie również drobna kobieta, przeznaczony do rozplanowywania ziemi, koszenia nieużytków, glebogryzarki, przy wykonywaniu nawadniania (chociaż koparki do niego nie planuje), przy wyrabianiu drzewa dla siebie w lesie. A więc szukam maszyny która przewidywanie będzie miała szybko rosnący przebieg i w miarę bezawaryjnie na siebie zarobi. Byłem już w dwóch miejscach oglądać, więcej w innym temacie.
Pozdrawiam

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: neo4969

Post autor: OloGKA » 30 gru 2018, 21:11

Nie kumam chcesz porady co kupic? Masz 330 ... jest za duzy czy za stary ...... czy za brzydki? Kolega ma 330 od 20 lat i nie narzeka (mimo ze namawiam go na japończyka). Czy mosze szukasz czegos dla dziewczyny? Przyznam ze nie do konca rozuniem na jaki temat porady potrzebujesz Poza tym Japonczyki nie sa wyscigowe i to "37km/h ," Zetora mi wydaje sie sporo Nie jestem pewien czy w Małych Traktorkach znajdziesz to czego szukasz.
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: neo4969

Post autor: Sqda BBa » 30 gru 2018, 22:17

Kolego OloGKA bez obrazy ale radzę lepiej czytać posty bo neo4969 wg mnie wszystko napisał ;) nawet to że tym traktorem będzie jeździć jego kobieta :) sam do takich prac wybrał bym japońca... Bo jak 330 pracować na działce 10a na której stoi już dom. Wszędzie wąsko nawet byś nie nawrócił. Kolega dobrze celuje. Życzę udanych łowów :D

OloGKA
Posty: 34
Rejestracja: 05 lis 2016, 12:59

Re: neo4969

Post autor: OloGKA » 30 gru 2018, 23:31

Spoko nie obrażam sie,ale widze ze od tygodnia post zostaje bez odpowiedzi dlatego pisze, moze warto ciutke doprecyzowac pytanie... bo zastanawiam sie skoro.... jak wynika z posta... Zetor 8441 JEST OK ale nie moze z niego korzystać kiedy chce bo w tym czasie uzywago ktos inny i jego km/h to "malo" to mozesz Ty wniesiesz cos do tematu i doradzic który maly jakończyk spelni wymagania Negowanie innych wypowiedzi bez zadnych wnioskow nic nie wnosi ... Nie obraź sie... chodzi o to by wspolnie na forum cos doradzic

Pytanie: który japonczyk jest szybszy i zwrotniejszy przy zachowaniu innych parametrow porownujac do Zetora 8441 ale bardziej mobilny i niezawodny niz c330 ze wspomaganiem by kobieta miala lżej...
Tak ja zrozumialem pytanie autora tematu

Ja myslalem o F215, F235 np. ale nie wszystke wymagania spelni Ciężko dobrac cos malego szybkiego zwrotnego i mobilnego tym bardziej cos co by stanelo w szranki z Zetorem 8441 spelniajac powysze wymaganie

...ale moze faktycznie zle zrozumilem posta ... to moze ktos inny postarasie dotadzic
Yanmar F7 forte, Kubota KR850

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: neo4969

Post autor: Sqda BBa » 31 gru 2018, 11:18

Kolega neo4969 już pokazał co go interesuje
viewtopic.php?f=62&t=441&start=730.
Niestety co do jego propozycji nie mogę się wypowiedzieć bo nigdy tymi sprzętami nie pracowałem więc ciężko wydawać opinię. Nawet odnośnie swojego sprzętu ciężko mi jest się jeszcze wypowiedzieć bo zbyt krótko go użytkuje ;)

elczesiek
Posty: 5
Rejestracja: 21 sie 2018, 07:06

Re: neo4969

Post autor: elczesiek » 04 sty 2019, 10:52

Witaj,
Ze swojego doświadczenia powiem, że trzeba objechać dealerów bo jest tych traktorków więcej na placach niż w ogłoszeniach. Za swojego Mitsubishi MT25 dałem 25tys. z turem. Nie było go w ogłoszeniach a pewnie by sie pojawił bo zdążyli go odmalować. Niestety jest to marka wschodząca więc ceny niższe bo części mniej dostępne.
Też pracuje w ogrodach i jestem mega zadowolony. Na końcówce sezonu go zaprzągłem do pracy i rozplantował mi kilkadziesiąt ton ziemi, po kilkanaście godzin kosiarką bijakową, agregatem i glebogryzarką. Czasami ledwo się mieścił w jakichś zaułkach więc uważam, że jest to maksymalny rozmiar traktorka do małych ogrodów. I minimalna moc...
Pomyśl od razu czy nie przydadzą Ci się widły regulowane do wożenia dużych donic, palet albo wywozu głazów. U mnie robią robote, bez nich byłaby partyzantka.
A co do szpadli fiskarsa już ich sporo połamałem ale też nie znam lepszych;)

neo4969
Posty: 6
Rejestracja: 17 gru 2018, 22:58

Re: neo4969

Post autor: neo4969 » 13 sty 2019, 23:00

Kupione Hinomoto n239 z gleboryzarką i ładowaczem za 24 tysiące. Co do c330; brak przedniego, szerszy, dłuższy, cięższy, więcej pali(hinomoto z ładowaczem waży 880kg) mało zwrotny a więc w ogródkach mało przydatny, ursus genialny ciągnik ale do czego innego. Zetor po prostu bardziej zastępuje koparkę.

Póki co dużo nie chodził, zauważyłem delikatne chrobotanie na luzie kiedy pedał sprzęgła nie jest wciśnięty, wciśnięcie sprzęgła powoduje ciszę. Dzieje się tak gdy jest ciepły więc u sprzedawcy tego nie wyłapaliśmy.

W tym tygodniu prawdopodobnie dokupię kosiarkę geo bijakową z koszem i poszukuję przyczepy do przewożenia.
Dorobione zaczepy do przyczep z przodu i z tyłu, kilka pomysłów do realizacji w wolnej chwili.

Mitsubishi odradzano pod ładowacz, to czekam aż złamie pierwszego fiskarsa

Sqda BBa
Posty: 140
Rejestracja: 14 lis 2018, 22:53
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: neo4969

Post autor: Sqda BBa » 14 sty 2019, 07:17

Gratuluje i życzę bezawaryjnego użytkowania :) wrzucaj zdjęcia swojej bestii :D

ODPOWIEDZ