P&A

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
P&A
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:35

P&A

Post autor: P&A » 20 lis 2018, 17:33

Witam,
jestem na etapie szukania pierwszej maszyny. Będzie mi pomagać głównie w koszeniu (talerzówką) 1,5ha łąki, odśnieżania podjazdu do garażu oraz wożenia na przyczepie drewna z lasu. Może jeszcze widły. Jestem z okolic Gorlic więc teren lekko górzysty. Chciałbym aby miał:
4x4,
wspomaganie,
bieg szosowy (nie jest to przymus ale fajnie by było),
wyjścia hydrauliczne,
Z tego co czytałem to moc 20-26 KM, koła 22-24"

Myślałem o Kubota lub Yanmar ale nie upieram się.
Pierwsza rzecz: byłbym wdzięczny za wszelkie sugestie i rady.

Druga: mam też pytanie czy warto kupować w okolicy czy to nie ma znaczenia bo i tak gwarancja szybko minie, a części i tak będzie trudno dostać.
Trzecia: Czy polecacie któregoś sprzedawcę? Może ktoś kupił i jest szczęśliwy z zakupu i nie czuje się oszukany, a może kogoś odradzacie.
Czwarta: Czy polecacie kogoś, kto mógłby (oczywiście nie tylko za dziękuję) podjechać ze mną i obejrzeć sprzęt na miejscu doradzając i sprawdzając. Wiem, że są takie osoby na forum ale nie mogłem jakoś ich namierzyć.
Dziękuję
Marek

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: P&A

Post autor: yanmarf17d » 20 lis 2018, 18:59

Witaj.
Jeśli mogę zaproponować sprzedawcę, to wybierz się do RZ. Masz niedaleko.
Wybór spory i zawsze coś dla siebie znajdziesz. Nie ma problemu z usterkami po zakupie , bo zawsze byli do dyspozycji i swoich klientów traktują poważnie. Takie mam odczucia.
Przy zakupie swojego Yanka posiłkowałem się wiedzą teścia , który użytkuje tylko C330 i ta wiedza wystarczy. Traktor to traktor.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

P&A
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:35

Re: P&A

Post autor: P&A » 21 lis 2018, 08:45

Dzięki,
a jakieś modele możecie zaproponować? Z doświadczenia, może są jakieś lepsze od innych pod względem jakości i braku awaryjności jak to czasem bywa w innych dziedzinach. Zależy mi żeby miał jak najmniej sterowania elektroniką. Albo może jest jakaś strona, gdzie można zobaczyć te starsze modele, jakie są wraz z opisami, żebym mógł sam się zorientować.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: P&A

Post autor: lewan24pl » 21 lis 2018, 09:00

Jak starsze modele to Kubota b seria np.b7100 tam prostota nie ma elektryki do sterowania podnosnikiem albo coś z yanmara
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

newrom
Posty: 180
Rejestracja: 23 mar 2017, 20:00

Re: P&A

Post autor: newrom » 21 lis 2018, 20:20

Kubota b7100 ma 16hp, a kolega pisze że chce 20-26hp.

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: P&A

Post autor: lewan24pl » 21 lis 2018, 22:29

A no tak gapa zemnie
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

P&A
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:35

Re: P&A

Post autor: P&A » 28 mar 2019, 08:11

Witam,
dziękuję za odpowiedzi. Nadszedł ten wielki moment kupna traktorka. Mam coś na oku ale chciałbym się poradzić.
Widziałem Yanmara F220, po oględzinach wydaje mi się, że jest w super stanie, żadnych wycieków, dopiero dotarł, sprzedawca przy mnie wymienił akumulator i zapalił w ciągu sekundy. Warczy ładnie, pracuje równo. Jedynie ma uszkodzoną gumę (taką osłonę) na wale przy przednich kołach, nie jakoś strasznie ale raczej do wymiany.
I teraz pytania:
1. Kontrolka od świec gaśnie po ok sekundzie. Na dworze dość chłodno ok 5stopni, pali pięknie ale czy to nie za krótko? Nie oznacza to, że coś jest nie tak ze świecami i w zimie może być kiepsko?
2. Pali się pierwsza lewa kontrolka na żółto, sprzedawca powiedział, że to poprawi ale co ona oznacza?
3. No i pytanie, które mnie najbardziej nurtuje. Czytałem dużo na forum i pisaliście, że lepiej kupić Yanmara dwucyfrowego bo ma mniej elektroniki co za tym idzie mniej awaryjny. Czy to jest rzeczywiście duża różnica i warto szukać innego? Czy nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Ten okaz wydaje się w na prawdę dobrym stanie.
Za wszelkie podpowiedzi bardzo dziękuję.

Awatar użytkownika
yanmarf17d
Posty: 1035
Rejestracja: 03 mar 2017, 21:31
Lokalizacja: podkarpackie

Re: P&A

Post autor: yanmarf17d » 28 mar 2019, 09:23

Większe Yanmary 22-28KM ,niezależnie czy to f22 ,czy f220 mają już elektronikę. Jest nadzieja, że w młodszym i zadbanym egzemplarzu elektronika będzie działać bezproblemowo.
Jeśli to żółta kontrolka(nie ma zdjęcia, co konkretnie przedstawia), to tak bardzo nie należy się obawiać.
Jeśli po dłuższym staniu i po chłodnych nocach(-2-3stC)pali ,to czym się martwisz. Zawsze można powtórzyć samo grzanie świec(świecy płomieniowej) przy bardzo niskich temperaturach.
Zdzisław - YanmarF17D + Kubota GL32
www.youtube.com/channel/UCQPErmTFOB6a_AF-9XMFlcw
www.facebook.com/yanmarmania/
https://www.facebook.com/groups/647020436955553 Kubota GL -użytkownicy i entuzjaści małych traktorów

P&A
Posty: 8
Rejestracja: 15 lis 2018, 15:35

Re: P&A

Post autor: P&A » 28 mar 2019, 10:43

Dzięki,
Jeszcze takie pytanie. On ma rozstaw kół 120cm. Czy to nie będzie za mało na górzysty teren? Trochę boję się żeby mi nie dachował :)

lewan24pl
Posty: 1295
Rejestracja: 15 cze 2015, 21:42
Lokalizacja: UK

Re: P&A

Post autor: lewan24pl » 28 mar 2019, 12:23

Niektórzy obracają koła (felgi )i jest szerszy albo kup Goldoni ;)
Na skarpy żartuje

https://youtu.be/fY2vAhvKPCE
Musisz popytać jak to robią ale chyba masz regulację na feldze od środka i od zewnątrz to zawsze parę centów szerszy będzie rozstaw
W życiu jest tylko pewna śmierć i podatki

ODPOWIEDZ