Pepis i jego Yanmar YM2210D

Regulamin forum
Nowi forumowicze - proszę przywitać sie w Powitalni - zakładając nowy temat. W tytule proszę wpisać swój nick i model traktorka który posiadacie. Jesli nie masz jeszcze swojej maszyny - nic nie pisz, zostaw puste pole.

W tresci powitalnego posta napisz kilka słów o sobie, jaki masz traktorek, jakie maszyny (fotki mile widziane) do czego , do jakich zajęć , jakiej produkcji ich używasz. Podaj województwo w którym mieszkasz.

Jesli myślisz dopiero o zakupie ,napisz z jakim sprzetem miałeś wczesniej do czynienia.
Pepis
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2018, 07:11

Pepis i jego Yanmar YM2210D

Post autor: Pepis » 16 kwie 2018, 09:02

Witam

Kilka dni temu stałem się posiadaczem ciągniczka Yanmar YM2210D oraz pługu dwuskibowego.
Nabyłem go z przeznaczeniem do pomocy w lesie oraz przy rąbaniu gałęzi w rębaku dwuwałowym.

Wybór padł na tego typu maszynę bo dotychczas prace w lesie wykonuje przy pomocy ATV 4 x 4 jednak nie jest to maszyna, która wybitnie się do tego nadaje choć z powodzeniem sobie radzi. Mój las jest dość trudny bo jest stromy i jest dość ciasny a Yanmar ma wyjątkowo dobry skręt.

W tym tygodniu postaram się doprowadzić go do porządku we własnym zakresie oraz przy pomocy bardzo dobrych filmów kolegi z forum piotrabpm (Piotr - dziękuję!) Do zrobienia są głównie luzy przedniej osi oraz hamulce lewego koła oraz wymiana płynów w całym ciągniku.

Sprzedawca dorzucił pług za pół darmo więc przy okazji i to kupiłem. Pola raczej nie będę uprawiał choć mam 3 ha oddane w dzierżawę.


Zdjęcia

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Mitsuju
Posty: 27
Rejestracja: 07 lut 2018, 20:18

Re: Pepis i jego Yanmar YM2210D

Post autor: Mitsuju » 16 kwie 2018, 13:17

Czołem!
Yanmarek niczego sobie, ładny.

Ostrożnie z nim w lesie na zboczach. Te maszynki mają tendencje do przewracania się... Powinieneś mieć do niego ROPS co najmniej. (sam nie mam jeszcze w swoim Mitsu, ale już obstalowałem).

Pepis
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2018, 07:11

Re: Pepis i jego Yanmar YM2210D

Post autor: Pepis » 17 kwie 2018, 09:22

Właśnie czuje, że może być kłopot z wywrotką. Podmienie koła z lewej na prawą, przednich się nie zamienia czy też można?

Co do wywrotki do tyłu to ma ktoś może do sprzedania rops?

Co do mojego Janka bo takie imie dostał to dostanie odpowiednią troskę. Na pierwszy rzut poza wymianą olejów dostaje w tej chwili remont przedniego napędu później w planach hamulce, wtryski, podpięcie kontrolki oleju i temp. do brzęczka, zamiana kół.

Generalnie jest zauroczony jest prostotą, solidnością a przede wszystkim siłą.
Ostatnio zmieniony 18 kwie 2018, 08:06 przez Pepis, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
emek650
Posty: 781
Rejestracja: 27 paź 2014, 10:56
Lokalizacja: Małopolska,Beskidy

Re: Pepis i jego Yanmar YM2210D

Post autor: emek650 » 17 kwie 2018, 10:00

Przednie możesz zamienić, ale będzie pokracznie wyglądał :) , tylne obróć i pomyśl o dołożeniu obciążników w tylne koła, mam w moim iseki dołożone po 60kg w każde koło i zdecydowanie poprawila się stabilność na przechyłach i uciąg.

axer
Posty: 69
Rejestracja: 13 sie 2014, 14:40

Re: Pepis i jego Yanmar YM2210D

Post autor: axer » 18 kwie 2018, 07:22

Witaj. Tutaj: https://www.olx.pl/oferta/oryginalny-ro ... mhyiy.html masz podstawę ROPSa pasującego do Twojego ciągnika. Górę dorobić łatwiej.

Pepis
Posty: 9
Rejestracja: 12 kwie 2018, 07:11

Re: Pepis i jego Yanmar YM2210D

Post autor: Pepis » 18 kwie 2018, 08:06

Dziękuję za info!

Nie mogę sobie tylko wyobrazić w jakiej pozycji się to montuje i w którym miejscu.
To idzie nad WOM pod oginalne śruby i do tego dorabiam z rur górę tak ?

Do YM2210D podejdzie ?

ODPOWIEDZ